Kargo Beklemeyin: Ücretsiz İndirip Okuyabileceğiniz E-Kitaplar

Evden çıkamayan insanların gün geçtikçe daha fazla internetten sipariş vermesi sonucu kargoların ulaşması gecikebiliyor, ancak bu sebeple kitap okumaktan mahrum kalmayın. Kitap satın alamıyorsanız bile artık teknolojinin getirmiş olduğu yenilik sayesinde e-kitaplar edinebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz kitapların yer aldığı online kitap sektöründe istediğiniz kitaba saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Okuyabileceğiniz bazı ücretsiz e-kitaplar.

Okuyabileceğiniz Ücretsiz E-Kitaplar

İnternet üzerinden kısa bir arama yaparak birçok kitabın ücretsiz e-kitap versiyonuna ulaşıp kolayca indirebiliyorsunuz. Bu hizmeti sunan web sitelerine ulaşmak için “ücretsiz e-kitap” yazıp aratmanız yeterli.

Körlük, Jose Saramago

Dünyadaki tüm insanların birbiri ardı ardına görme yetisini kaybetmesi sonucunda neler olacağını gerçekçi bir şekilde anlatan roman, geçirdiğimiz salgın günlerinin benzerini yaşayabileceğiniz bir kitap.

Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini

2007 yılında yayınlanan Bin Muhteşem Güneş, nereye gidersek gidelim ülkemizin peşimizden geleceğini göstermektedir. Akıcı ve sürükleyici olması, vaktin nasıl geçtiğini sizlere unutturmaktadır.

Zamanın Kısa Tarihi Stephen William Hawking

1988 yılında yayınlanan Zamanın Kısa Tarihi, dünyanın en popüler bilim kitaplarından birisidir. İçerisinde kara delikler, büyük patlamalar ve uzay evreni ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Simyacı, Paolo Coelho

1988 yılında yayımlanan Simyacı, felsefe ve macera dolu içerikler barındırıyor. Ücretsiz e-Kitap arayışında olduğunuz günlerde kitap okuma alışkanlığı edinmek için iyi bir seçenek olacaktır.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Peyami Safa

Peyami Safa tarafından 1930 yılında kaleme alınan bu roman, edebiyatımızdaki ilk otobiyografi örnekleri arasında yer almaktadır. 1915 yılında iken 15 yaşında olan bir çocuğun hikayelerinden esinlenerek yazılan roman, e-kitap olarak okuyabileceğiniz en güzel eserlerden birisidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Grigory Petrov

Bedava e-kitap listemizin son sırasında Beyaz Zambaklar Ülkesinde yer alıyor. 1923 yılında Grigory Petrov tarafından kaleme alınan bu roman kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir toplumun hikayesini konu ediniyor.

Kullanabileceğiniz Ücretsiz Sesli Kitap ve E-kitap Uygulamaları

Son zamanlarda geliştirilen bazı uygulamalar sayesinde romanları ve hikayeleri sesli olarak dinleyebilirsiniz. Bu uygulamalardan en çok tercih edilenleri şu şekildedir:

  • Storyel (İlk 30 gün ücretsiz)
  • Bookself
  • Seskit
  • Appel Books
  • Google Kitaplar
  • KitUP
  • Serial Box
  • Telefon Kütüphanesi
  • AudioTeka
  • Audible Amazon

E-devlet üzerinden e-kitaplara nasıl ulaşılır?

E-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “e-kitap” yazmanız durumunda Kültür ve Turizm Bakanlığının e-kitap bölümü karşınıza çıkacaktır.

E-devlette hangi e-kitaplar var?

E-Devlet üzerinden milli kütüphanelerin 17,000’den fazla kitabının bulunduğu online kütüphanesine ulaşabilirsiniz. Edebiyat ve Halk Edebiyatının önde gelen eserlerinin yer aldığı bu detaylı dokümanda birçok yerli ve yabancı yazarın eserlerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfadan milli kütüphane üyeliği için başvuruda bulunarak kitap taraması yapabilir ve binlerce kitap arasından istediğinize ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.