Sizi Başka Bir Evrene Işınlayacak 10 Su altı Restoranı

Restoranlar sahip oldukları farklı konseptler sayesinde müşterilerden tam not alıyor. Aynı, sıradan ve basit şekiller ile tasarlanan restoranlar genellikle çok fazla ilerlemeden yerinde saydıkları görülüyor. Bugün sizlere bambaşka bir konsept hakkında bilgi vereceğiz. Sizleri başka bir evrene ışınlayacak 10 sualtı restoranı listemizde sualtında hizmet veren restoranları dile getirmeye çalıştık.

Under, Lindesnes, Norveç

Norveç’te bulunan bu sualtı oteli ve restoranı listemizin ilk örneğidir. Otelin restoran bölümü denizin 5,5 metre altında yer almaktadır. 495 metrekarelik bir alana sahip olan restoran aynı anda 40 kişiye kadar hizmet verebilmektedir. Bu özelliği onu dünyanın en büyük sualtı restoranı olma özelliğine yükseltiyor. Restoranda yemek yiyebilmek için öncelikle otel rezervasyonu yapmak gerekiyor.

Hydropolis, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai, dünyanın en pahalı oteli ve dünyanın en pahalı restoranı unvanlarına sahip işletmeleri bünyesinde barındırıyor. Okyanusun hemen başlangıç noktasında yer alan bu restoran, sualtında deneyim yaşamak isteyenlere bir fırsat sunuyor. Özel bir ekipman ile sualtına girdiğiniz bu restoranda fiyatların gerçekten yüksek olduğunu görebilirsiniz. Aynı anda çok az kişinin yemek yediği bu restoranda kendinizi özel hissedebilirsiniz.

Subsix, Niyama Private Islands, Maldivler

Burada sizlere aslında en iyi 10 restoran listesi oluşturmaya çalışıyoruz. Maldivler’de bulunan Niyama Private oteli, sahip olduğu restoran ile bu listeye girmeye hak kazandı. Sualtı restoranı olmaması karşın listemizde olmasının nedeni akvaryum özelliğidir. Akvaryum içerisinde yer alan restoranda müşteriler deniz canlıları eşliğinde yemeklerini yemektedir.

Sea, Kihavah, Maldives

Dünyanın en güzel restoranı listelerine sıklıkla giren Sea Underwater Restaurant birçok farklı amaç ile ziyaret ediliyor. Müşterilerine sualtında yemek yeme fırsatı sunan işletme sıklıkla evlilik teklifi etmek isteyen gençler tarafından da tercih ediliyor. Müşteriler restorana girebilmek için 10 metre kadar tüpe dalış yapmak durumundadır. Bu dalış sırasında sıklıkla evlilik tekliflerinin yapıldığını görebiliyoruz.

Cargo Hold, Durban, Güney Afrika

Sulatı restoranı listemizin sadece Amerika ve Dubai ile sınırlı olduğunu düşünmeyin. Güney Afrika’da bulunan Vargo Hold, farklı yapısı ile müşterilerin benzersiz bir hizmet sunuyor. Bu restoran bir sualtı restoranı değil, ancak; akvaryum içerisinde olmasından dolayı müşteriler kendilerini sualtına gibi hissediyor. Yemek yerken üzerinizde onlarca farklı balık türünün geçtiğini görebilir, bir köpekbalığı ile beraber yemek yemek durumunda kalabilirsiniz.

Ithaa Undersea Restaurant, Conrad Rangali Adası, Maldivler

Maldivler baştan sona insanların hayallerini süsleyen bir yer. Her insanın tatilini yapmak istediği bu bölgede rüya gibi bir işletme bulunuyor. Ithaa Undersea Restaurant, Rangali Adasında suyun 5 metre altında bulunuyor. Büyük bir tüp içerisine kurulmuş olan bu restoranda yemeğinizi yerken tüm sualtını görebilirsiniz. Restorana gidebilmek için 5 metre kadar tüple dalış yapmanız gerekecektir.

5.8 Undersea Restaurant, Lhaviyani Atoll, Maldivler

Sualtında devasa bir tüp içerisinde yer alan bir restoran düşünün. İnsanların hayallerini gidermek üzerine kurulan bu restoran deniz canlıları eşliğinde yemek yemenizi sağlıyor. Diğer sualtı restoranlarında olduğu gibi bu restorana da gidebilmek için 10 metre kadar tüple dalış yamanız gerekiyor. Elbiselerinizi su almayan özel bir çanta ile restorana indirmeniz gerekmektedir.

The Marine Room, La Jolla, Kaliforniya

Tam olarak bir sualtı restoranı olmasa da The Marine Room’u da bu listeye dahil etmek istiyoruz. Kendisi bazılarına göre dünyanın en güzel restoranı olarak gösterilmektedir. Okyanus ile sıfır noktada yer alan restoran dalgaların eşliğinde yemek yemenizi sağlıyor.

Jules’ Undersea Lodge, Key Largo, Florida

Okyanus tabanında, denizden 30 metre derinlikte yer alan bu restoran, Amerika’nın en gözde yerlerinden birisidir. Aynı zamanda otele de sahip olan işletmede konuklar tüple dalış yaparak restoran ve otele inmektedir.1986 yılından beri hizmet veren işletme, bir dönemler dünyanın en pahalı restoranı olarak adlandırılıyordu.

Poseidon, Private Island, Fiji

Sualtı restoranı listemizin son sırasında Poseidon Undersea restoranı yer almaktadır. En iyi 10 restoran içerisinde yer alan bu işletme su altında 51 metrekarelik bir alana sahiptir. Denizaltında kurulan bir tatil köyünün restoranı olmasından dolayı çok fazla kişi tarafından ziyaret edilmek isteniyor. Ancak nadir özelliğe sahip olmasından dolayı yemek fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.