covid-19-seyahat

Covid-19 (Koronavirüs) Seyahat Kısıtlamaları ve Tedbirleri

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Koronavirüs ile mücadele kapsamında, sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalar genelgesine göre, ülke genelinde hafta sonları;

  • Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak,
  • Cumartesi ve Pazar günler tamamını kapsayacak
  • Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak

şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma yasağı boyunca, seyahat kısıtlamaları ve tedbirleri konusunda Biletall.com’dan otobüs bileti veya uçak bileti satın alarak şehirler arası seyahat edecek kullanıcılarımızı bu durum etkilemeyecektir.

Biletinize ait kodu (PNR kodu) göstererek seyahatlerinizi gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz.

PNR kodu biletinizi Biletall.com’dan aldıktan sonra cep telefonunuza SMS ve e-posta adresinize mail olarak gönderilmektedir.

Bu durum ile ilgili, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde maddesi aşağıdaki gibidir.


3.2. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için, saat 10:00 ile 13:00 arasında sokağa çıkma yasağı bulunmamaktadır. Şehirler arası seyahat planları olan 65 yaş ve üzeri kullanıcılarımızın E-devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi almaları zorunludur.

20 yaş altı vatandaşlar için, saat 13:00 ile 16:00 arasında sokağa çıkma yasağı bulunmamaktadır. Şehirler arası seyahat planları olan 20 yaş altı kullanıcılarımızın yanlarında veli ya da vasileri olmaları zorunludur. Bu şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

1 Comment

  1. BiletallBlog

    Çok bilgilendirici

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.