İstanbul’da Yer Alan En Güzel Piknik Alanları

Piknik ve özellikle mangal keyfi Türk insanının vazgeçilmez bir aktivitesidir. Neredeyse artık ülkemiz adına çok önemli kültürel bir değer taşıyacak boyuta gelmiştir. Yediden yetmişe her insanın en yakın piknik alanına giderek gerek kahvaltı ile gerekse akşam yemeği ile değerlendirme durumları söz konusudur. Biz de sizler için İstanbul içerisinde yer alan güzel piknik alanlarını araştırdık. Ailenizle veya arkadaşlarınızla hatta tek başınıza gidebileceğiniz keyifli piknik alanlarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda da ülkemiz içerisinde yer alan eşsiz piknik bölgelerini incelemek isterseniz diğer yazımılarımıza göz atabilirsiniz.

Stella Polonezköy

Bu mekân hem sabah kahvaltı keyfi yapabileceğiniz hem de mangalınızı yapıp, yemyeşil bahçesinde afiyetle yemeklerinizi yiyebileceğiniz keyifli bir kır yeridir. Özellikle de çocuklu ailelere hitap etmekte olduğu bilinmektedir. Doğa içerisinde ve muhteşem kuş cıvıltıları eşliğinde İstanbul’da değilmiş gibi sessiz bir ortamda olacaksınız. Mekanda sizler için önceden mangal kömürleri hazırlanıyor, yakılıyor. Sizlere sadece etlerini pişirmek kalıyor. Oldukça keyifli ve piknik için uygun bir yer.

Mihrabat Mesire Alanı

Burası Anadolu yakası Beykoz sırtlarında boğazı tepeden gören müthiş bir manzaraya sahip olan bir konumda yer almaktadır. İstanbul’un nadide güzel yerlerinden biridir.  Hafta boyunca yaşadığınız yorgunluğu, stresi hemen atabileceğiniz bir yerdir. Binlerce çeşit bitki türü yer almaktadır. Mis gibi temiz hava ve deniz manzarasıyla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Boğazı karşınıza alıp huzurla pikniğinizi yapabilirsiniz.

Beykoz Beyaz Bahçe

Beykoz’da yer almaktadır. Mekân kırlar içerisinde bulunur. Özellikle ailelerin hafta sonlarını keyifli bir şekilde doğada geçirmek isteyip hem kahvaltı hem de mangal yapabilecekleri yerlerden biridir. Beykoz’a bağlı Cumhuriyet Köyü’nde yer almaktadır. El değmemiş müthiş doğası ve huzur veren sessizliği ile İstanbul’un karmaşasından kaçıp gelebileceğiniz keyifli mekânlardan biridir.

Biletall.com’dan İstanbul’a En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Belgrad Ormanı

Piknik denince akla gelen en güzel yerlerden biridir. İstanbul’un vazgeçilmez yerlerinden biridir desek yanılmayız. İstanbul’da sakinlik, yeşillik, orman isteyen herkesin gideceği ilk yer burasıdır.  İçerisinde tabiat parkı, gölet, yürüyüş parkları ve bisiklet yolları ziyaretçileri kendine çekmektedir. Belgrad Ormanı’nda keyifli zamanlar geçirebilir, güzel bir şekilde piknik yapabilirsiniz.

Kurnaköy Piknik Alanı

Pendik ilçe sınırlarında yer almaktadır. Anadolu yakasının en güzel yerlerinden biridir. Muhteşem bir doğa içerisinde bulunmaktadır. Kurnaköy içerisinde piknik alanları, yürüyüş yolları ve çadır kamp alanları yer alır. Bu muhteşem doğa içerisindeki piknik alanının ulaşımı oldukça kolaydır. Bu yüzden de tercih edilir. Ömerli Barajı kıyısında yer almaktadır. Piknik Alanı, yemyeşil bölge içerisinde bulunması sebebiyle köy yaşamına özlem duyanlar için vazgeçilmez bir yer haline gelmiştir.

Saklı Göl

İstanbul şehir merkezine uzaklığı çok fazla değildir. Kendi aracınızla daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Eşsiz doğal güzellikleri vardır. Karamandere köyü içerisinde bulunduğu için güzel bir köy havası sunmaktadır. Kahvaltı, yürüyüş ve muhteşem doğal güzelliklerinin bir arada yer aldığı bir yerdir. İsmi gibi içerisinde gerçekten birçok saklı güzelliği barındırmaktadır. Saklı Göl’de kahvaltı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

İçerikte kullanılan bazı materyallerin kaynakçaları:

  • https://pixabay.com/tr/photos/do%C4%9Fa-piknik-sepet-2742379/
  • http://i0.wp.com/www.polonezkoy.biz/wp-content/uploads/2014/08/yeji-dahoda-polonezkoy.jpg
  • http://www.mehmetakinci.com.tr/wp-content/uploads/2017/05/Mihrabat-Korusu-12.jpg
  • https://mapio.net/pic/p-11654007/
  • https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/belgrad-ormani-1-4374314/photo-2207364
  • https://www.pendiklitv.com/kurnakoyde-yer-alan-izcilik-kampi-onumuzdeki-ay-ilk-misafirlerini-agirlamaya-hazirlaniyor/
  • https://tr.pinterest.com/pin/348888302373620782/

1 Comment

  1. BiletallBlog

    İnşallah corono geçsin ilk işim buralara gitmek olacak aydınlatma için teşekkürler yazılarınızın devamı gelmesi dileğiyle sağlıklı günler dilerim

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.