20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası

İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğünüz ancak özgür ve açık fikirli olacak kadar genç olduğunuz yaşlar… Kariyeriniz başlamadan ya da aile kurmadan önce bu özgürlüğün tadını çıkarın ve bu rotalardan birini deneyin!

Tayland

20li yaşlarda seyahat ederken akıllarda olan en büyük dert: Bütçe. Bu sebeple ilk önerimiz 20li yaşlarda düşük bütçeli seyahat arayanlara geliyor. Uçak biletlerinin pahalı olması gözünüzü korkutmasın, Tayland’da yaşam gayet uygun fiyatlı. Muhteşem tapınakları, yemyeşil ormanları, turkuaz suları ile her rengin en güzel tonunun barındıran bu ülke kesinlikle görmeniz gereken bir yer.

Bulgaristan

Eğer bütçem düşük ama Avrupa’yı görmek istiyorum diyorsanız ilk durağınız Bulgaristan olabilir. Doğu Avrupa ülkesi genellikle Avrupa’ya gitmek isteyenler tarafından göz ardı ediliyor olsa da zengin bir geçmişe ve birbirinden güzel tarihi yapıya sahip. Şehirde gideceğiniz yerlere girişin ücretsiz, kalacağınız yerlerin 10-15 dolar civarında olması Bulgaristan’ı ziyaret etmek için birkaç sebep sadece.

 

Biletall.com’dan Meksika’ya En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Peru

And Dağları, Amazon Yağmur Ormanları, sayısız plajları, ormanları, çölleri ile doğa harikalarına doyacağınız bir yer Peru. Doğası bu kadar güzel olan bir yerde yapacağınız yürüyüşler ya da gezintiler ile ruhunuzu besleyebilirsiniz. Peru, 20li yaşlarda mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Küba

20li yaşlarda seyahat etmek için neden çok, bunlardan biri de Küba! 1950’lerde yaşamamış olabilirsiniz ancak bu yılları deneyimlemek isterseniz gitmeniz gereken yer burası. Latin yemekleri, muhteşem barok mimarisi ve dünyaca ünlü sanatçılarının eserleri arasında gezerek geçireceğiniz günlerden sonra bambaşka bir insan olarak döneceksiniz.

Hırvatistan

Eğer uygun fiyatlı Avrupa gezisi planlıyorsanız bir diğer önerimiz ise Hırvatistan. Doğu Avrupa ve Akdeniz kültürlerini harmanlayan bu ülkedeki Dubrovnik şehri ile Orta Çağ’a dönebilir, Game of Thrones’un çekildiği yerlere gidip dizinin içindeymiş gibi hissedebilir ya da başkent Zagreb’e giderek muhteşem mimarisini gözlemleyebilirsiniz.

Nikaragua

Komşusu Kosta Rika ile çok benzer değerlere ve yapılara sahip olan Nikaragua, komşusundan çok daha uygun fiyatlı bir destinasyon. Plajlarına giderek sörfçülerini izleyebilir, cana yakın yerlileri ile sohbet edebilir ya da tropik meyvelerinin tadına bakabilirsiniz. Yani para harcamadan ya da az miktarda harcayarak Nikaragua’da yapabilecekleriniz sonsuz diyebiliriz.

Ekvador

20li yaşlarda öğreneceğiniz en önemli şeylerden biri, farklı kültürleri tanımanın verdiği haz. Farklı kıtalar, farklı yemekler, farklı tarihlere sahip olduğunuz bir yer ise farklı bir kültür ile tanışmak için en uygun yer! Güney Amerika’da bulunan Ekvador, uğruna uzun bir yol gitmeniz gereken ancak gittiğiniz zaman buna kesinlikle değen bir yer! En önemli özelliklerinden biri, Türk vatandaşlarından vize istememesi!

Romanya

Seyahat etmesi ucuz ve kolay olan bir başka ülke ise Romanya. Birbirinden lezzetli yemeklerinin uygun fiyatlı -5 dolar civarında- olması ise büyük bir artı! Şehir içi demiryolu sayesinde gezintilerinizde harcayacağınız miktar da çok yüksek olmayacak.

Meksika

Latin kültürü ile tanışmak için gidebileceğiniz en uygun yerlerden biri Meksika’dır. Lezzetli sokak yemeklerini tadarak sokaklarında gezmeli, ülkeye özel mimarisi ile tanışmalı ve muhteşem sörf gösterilerini izlemelisiniz. Sadece izlemekle kalmayıp öğrenebilirsiniz de!

Biletall.com’dan Meksika’ya En Ucuz Uçak Biletini Bul »
 

Çekya

Avrupa’nın tam ortasında yer alan Çekya, komşuları Almanya, Avusturya ve İsviçre’den çok daha uygun fiyatlı bir destinasyon. Doyurucu et yemekleri, yemyeşil köyleri ve ilginç tarihi eserleri ile Çekya 20’li yaşlarınızda görmeniz gereken bir başka yer.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.