14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilinizi romantik bir tatil ile şaşırtmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en romantik yerlerinden birinde akşam yemeği yiyip muhteşem gün batımını izlemeye kim hayır der ki? Biz de bu şekilde düşüneceğinizi umarak eşiniz ve sevgilinizle gidebileceğiniz en güzel yurt içi rotaları listeledik. Keyifli okumalar!

Adatepe, Çanakkale

Çanakkale her mevsim güzel her mevsim ayrı renk. Tarih sevene tarih, doğa sevene doğa, manzara sevene manzara verebilen Çanakkale romantik bir tatil isteyene de en romantiğini vermeyi teklif ediyor. Şirin Adatepe Köyü, hem sakin bir inziva yeri olduğu için birbirinize vakit ayırarak bolca sohbet edebileceğiniz bir yer, hem de Ege’nin cıvıl cıvıl yapısına sahip olduğu için asla sıkılamayacağınız bir destinasyon. Aman çok kalmayın, buraya yerleşmek isteyebilirsiniz!

Biletall.com’dan Çanakkale’ye En Ucuz Uçak Biletini Bul »
 

Alaçatı, İzmir

Yazın Alaçatı “renk” demekse, kışın da “romantik” demek. Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Alaçatı, sevgilinizle baş başa gidebileceğiniz en hoş yerlerden biri. 14 Şubat’ta Alaçatı’ya gitmeye karar verirseniz pişman olmayacağınız kesin.

Bodrum, Muğla

Bodrum kışın bambaşka! Yazları kumsalları, renkliliği ve canlılığı ile kendine aşık eden Bodrum, kış aylarında aynı güzelliği daha sakin bir şekilde yakalayabileceğiniz bir yer. Eğer yerlilerine sorarsanız kış aylarındaki Bodrum, yaz aylarındakinden daha güzel zaten. Yaz aylarındaki uzun kuyruklar, kalabalıklar olmayınca Bodrum’un manzaralarının tadı, mekanlarının ve sokaklarının güzelliğini doyasıya çıkarabiliyorsunuz.

Kapadokya, Nevşehir

Romantik bir liste yapıp da Kapadokya’yı eklememek olur mu? Peri bacalarının arasında yürüyüşler, balonla uçarak yukarıdan görebileceğiniz belki de en güzel manzaralardan biri ya da uçmasanız bile aşağıdan balonlarla dolu gökyüzünü izleyebileceğiniz bir tatil… Daha fazla bir şey demeye gerek var mı?

Çıralı, Antalya

Akdeniz’in en sakin ama en turistik bölgelerinden olan Çıralı, pek bilinmeyen romantik rotalardan. Olympos’a, Likya Yolu’na, Yanartaş’a gidebileceğiniz Çıralı tatili birbirinden güzel yerlerle tanışabileceğiniz bir tatil. Ayrıca kamp sevmeyi sevenlerdenseniz Çıralı kamp için de çokça tercih edilen bir yer. Kumsal kenarındaki kamp alanlarında, yıldızların altında olmak, tam Sevgililer Günü tatili!

Biletall.com’dan En Ucuz Antalya Uçak Biletini Bul »

Sapanca, Sakarya

Romantik rotalar listesinde olması ile şaşırtan bir yer daha: Sapanca. Eğer Kapadokya, Alaçatı, Bodrum gibi popüler rotalardan sıkıldıysanız 14 Şubat rotası önerimiz Sapanca. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini etkisi altına alan Sapanca, kısa bir hafta sonu tatili için dinlendirici bir seçenek.

Pamukkale, Denizli

Pamukkale travertenlerin görmediyseniz bu Sevgililer Günü’nde rota belli. UNESCO tarihi miras listesinde olan travertenler, ruhunuzu rahatlatan bir güzelliğe sahip. Antik kentlerini gezerek keyifli vakit geçirebilir, sonrasında sevgiliniz ya da eşinizle beraber kaplıcalarda gevşeyerek rahatlayabilirsiniz. Hem dinlendirici hem keyifli bir tatil!

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.