Avrupa’nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?

Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere!

Horchata / İspanya

İspanya’nın yemeklerinin ne kadar ünlü olduğunu bilmeyen yok, peki ya içeceklerini? Yaz mevsiminde İspanya’yı ziyaret ederken, ülkenin birçok yerinde dondurma dükkanlarında bulunan, horchata ile serinleyebilirsiniz. Genellikle pirinç, badem ve şekerden yapılan bu içeceğin yemeğin yanında harika olduğu söylense de tatlı sayılacak kadar şekerli olduğunu söylemekte fayda var!

Shakerato / İtalya

İtalya’nın içecekleri en sıcak yaz aylarında bile içinizi serinletecek cinsten! On yıllardır popülerliğini koruyan Shakerato, buzlu kahvenin en güzel formu olarak tanımlanıyor. Tarif ise çok basit: Taze yapılmış espresso ve tatlandırıcı karıştırdıktan sonra buz ekleyin yeterli. Çalkaladıktan sonra oluşan köpük tabakası ile süslenmiş bu lezzet, kremsi ve ferahlatıcı bir içecek.

En Uygun İtalya Uçak Biletlerini Listele »

Apfelschorle / Almanya

Maden suyu ve elma suyunun bir araya getirilmesi ile oluşturulan bu Alman içeceği sadece canlandırıcı bir lezzet değil aynı zamanda tam bir diyet lezzeti. İçecek maden suyu ile seyreltilmiş elma suyundan oluştuğu için bir bardak elma suyundan çok daha ferahlatıcı ve daha az kalorili! Almanya’ya gittiğinizde bu lezzeti denemeyi unutmayın.

Rabarbar Z Miodem / Polonya

Avrupa’ya gittiğinizde denemeniz gereken bir başka lezzet ise Rabarbar Z Miodem. Ravent bitkisi ve baldan oluşan bu soğuk içecek, susuzluğunuzu giderecek en iyi içeceklerden biri.

Anijsmelk / Hollanda

 Serinleten içeceklerden bahsettik sıra geldi sıcak lezzetlere! Anijsmelk veya Anise Milk adı ile bilinen bu Hollanda lezzetini uyumadan önce içmeniz gerek! Sıcak süt, şeker, bal ve anason tohumları kullanarak yapılan bu içecek bebek gibi uyumanızı sağlayacak.

En Uygun Hollanda Uçak Biletlerini Listele »

Bicerin / İtalya

17. yüzyıldan beri tercih edilen bu lezzet, kış aylarında çokça tercih edilen bir tat. İçeceğin tarifi çok kolay: Bir atış espresso, bolca sıcak çikolata ve daha da bol krem şanti!

Sizin en sevdiğiniz Avrupa lezzeti hangisi? 😊

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.