Bolu’da Gezilecek Yerler: Bolu’da Nereye Gidilir?

Karadeniz bölgesinin Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bolu, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için tarihi açıdan zengin, ılımlı Karadeniz iklimine sahip olduğu için ise doğa harikalarına sahip bir ilimiz. Hatta doğa harikaları konusunda biraz fazla şanslı olduğunu söyleyebiliriz!

İsterseniz, Bolu’da gezilmesi gereken yerleri incelemeden önce, Bolu’nun haritadaki konumunu görelim.

Sıra geldi Bolu’da gezilecek yerleri sıralamaya!

Bolu’da Gezilecek Yerler

Abant Gölü ve Tabiat Parkı

previous arrow
next arrow
Slider

Buraya geldiğinizde bir süre için telefonunuzu sessize alın ve sadece manzarayı içinize çekin! Daha sonra fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz. J Her mevsime göre renk değiştiren ve her renk ile ayrı güzellikler yaratan Abant, kesinlikle görmeniz gereken bir yer! Abant Doğa Müzesi’ne girerek bölgedeki hayvanlar ve doğa şartları hakkında bilgilenebilir, gölün kenarındaki yöresel pazardan değişik lezzetler satın alabilirsiniz.

Adres:14030 Örencik/Mudurnu/Bolu

Yedigöller Milli Parkı

previous arrow
next arrow
Slider

Büyüleyici bir yerle tanışmak istiyorsanız Yedigöller’e gitmeden Bolu’dan dönmemelisiniz. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’ün yer aldığı Milli Park’ta saatler geçirebilirsiniz. Kapankaya Manzara Seyir Terası’na çıkarak bu güzel manzaraların tamamını görmek mümkün!

Adres: Yedigöller, 14030 Merkeşler/Bolu Merkez/Bolu

Gölcük Tabiat Parkı

previous arrow
next arrow
Slider

Yazımızın başında da dediğimiz gibi, Bolu doğa harikaları açısından şanslı bir şehir! Kartpostaldan fırlamış gibi gerçeküstü bir manzaraya sahip olan Gölcük Tabiat Parkı, kenarında piknik de yapabileceğiniz bir yer aynı zamanda.

Adres:Gölcük Milli Parkı No:587, 14030 Mesciler/Bolu Merkez/Bolu

Akkaya Travertenleri

previous arrow
next arrow
Slider

Bolu’da göl bitmez, biz diğer doğa harikalarından da bahsedelim biraz! Bolu’da mı Pamukkale’de mi olduğunuzu karıştıracağınız bir önerimiz var şimdi de. Yemyeşil doğanın içerisindeki bembeyaz görüntüsü ile hem gözlere hem de kameralara hitap eden bir yer burası!

Adres:Mudurnu yolu, Çepni Köyü Yolu, 14803 Bolu Merkez/Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi

previous arrow
next arrow
Slider

Eğer Bolu ziyaretiniz kış aylarına denk geliyorsa Kartalkaya Kayak Merkezi’ni ziyaret etmeden dönmemelisiniz. Kayak dersi alabileceğiniz, acemi ve profesyonel pistlere sahip olan kayak merkezi kış aylarının gözdesi olan bir yer.

Adres: Merkez, Köroğlu Dağları Üstünde, Bolu Merkez, Bolu

Bolu’ya Nasıl Gidilir?

Bolu planınız hazırsa Bolu’ya nasıl gidilir anlatmaya başlayabiliriz. Türkiye’nin birçok şehrinden Bolu otobüs bileti alarak kolayca Bolu’ya ulaşabilirsiniz.

Bolu’ya Kara Yolu ile Ulaşım

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Bolu’ya otobüs bileti alarak rahatça ulaşabilirsiniz. Bolu’ya en çok sefer yapan şehirler:

Ankara – Bolu: 2-3 saat

Gebze – Bolu: 3-4 saat

Sakarya – Bolu: 2-3 saat

Kocaeli -Bolu: 2-3 saat

Bolu otobüs biletiniz ile Ankara, Eskişehir, Zonguldak ve Karabük gibi yakın şehirlerden de kolaylıkla Bolu’ya seyahat edebilirsiniz.

Otogar bilgileri:

Bolu Otogarı

Adres: Paşaköy Mahallesi, 14300 Merkez/Bolu Merkez/Bolu

Telefon: 0 (374) 274 14 50

Bolu Gezilecek Yerler 2019 yılında Biletall.com Blog ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.