Google Street View ile Sizi Kendine Hayran Bırakacak 10 Yer

Dünyada görülmeye değer milyonlarca güzel yer var ama yıllarınızı alacak bir dünya turuna çıkmadıkça bunu gerçekleştirmek biraz güç. Ancak Google Street View sayesinde oturduğunuz yerden kendinizi Antartika’da penguenlerin arasında ya da Maldivler’de balıklarla yüzerken bulabilirsiniz. 2007’den bu yana Google sizin için dünyayı keşfediyor. Google kamerasına yakalanmış milyonlarca kareden nefes kesici 10 yeri sizler için derledik.

Stonehenge – İngiltere

Stonehenge

İngiltere’de bulunan Stonehenge taşları yüzyıllardır çözülemeyen gizemi ve ihtişamıyla dünyaca ünlü önemli bir turistik bölge. Eski İngilizce’de “asılı taşlar” anlamına gelen tarihi Stonehenge anıtının etrafında Google Street View ile gezmek mümkün.

Stonehenge’i keşfetmek için tıklayın

Venedik Kanalları – İtalya

venedik-kanallari

İtalya’nın en romantik kentlerinden Venedik’te gondol sefası yapmak için İtalya’ya gitmenize gerek yok. Google Street View’den alınan bu görüntüyle kanalı kesen en eski köprülerden Rialto Köprüsü’nün altından süzülebilirsiniz.

Biletall.com’dan Venedik’e En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Venedik kanallarını keşfetmek için tıklayın

Pitkäjärvi Gölü – Finlandiya

Pitkajarvi-golu

Finlandiya’da Pitkäjärvi Gölü’nden görünen bu kuzey ışıkları manzarası nefes kesiyor. Etrafında hiçbir yapının bulunmadığı bu göl manzarasıyla kendini daha da özel kılıyor.

Pitkäjärvi Gölü’nü keşfetmek için tıklayın

Muli Kandu – Maldivler

Muli-Kandu

Maldivler’in Meemu Atol bölgesinde bulunan Muli Kandu rengarenk, binbir çeşit balıklarla dolu ve su kaplumbağalarının yetiştirildiği eşsiz bir yer. Google Street View ise suyun altına kadar giderek bu olağanüstü su altı canlılarını ayağınıza getiriyor.

Muli Kandu’yu keşfetmek ve balıklarla yüzmek için tıklayın

Shirakawa-go Köyü – Japonya

Shirakawa-go-koyu

Unesco Dünya Miras listesinde yer alan Japonya’nın Gifu kentinde bulunan Shirakawa-go köyü Japon kültürünü tam anlamıyla yansıtan eşsiz güzelliklere sahip bir köy. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce turist ağırlayan bu köyü Google Street View ile ziyaret edebilirsiniz.

Shirakawa-go köyünü keşfetmek için tıklayın

Angkor Wat Tapınağı – Kamboçya

Angkor-Wat-Tapinak

Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Angkor Wat Kamboçya ile özdeşleşen bir tapınaktır. Öyle ki ülkenin bayrağının üstünde de betimlenmektedir. Angkor medeniyetinin izlerini taşıyan bu görkemli ve gizemli tapınakların büyüleyici manzarasına Google Street View ile bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Angkor Wat tapınağını keşfetmek için tıklayın

Jasovska Mağarası – Slovakya

Jasovska-Magarasi

Slovakya’da Slovak Karst’ta bulunan Jasovska Mağarası sarkıtlardan oluşan halka açık bir damlataş mağarası olarak Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Google Street View bu etkileyici mağaranın etrafında turlamanıza imkan sağlıyor.

Mağarayı keşfetmek için tıklayın

Cape Ryods – Antartika

Cape-Ryods

Antartika’da bulunan Cape Ryods Adelie Penguenleri için özel olarak korunan bir bölge. Birebir görme şansınızın olmayacağı bu özel penguenleri Google Street View ile yakından görebilirsiniz.

Adelie Penguenlerini keşfetmek için tıklayın

Grand Canyon Milli Parkı – ABD

Grand-Canyon

Arizona’da bulunan Grand Canyon Milli Parkı ABD’nin 15’inci en eski milli parkı olmakla beraber Unesco Dünya Mirası listesinde de bulunuyor. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bu nefes kesen kanyonda dağlarda trekking yapmayı göze alamıyorsanız Google Street View size her köşesini gezdiriyor.

Grand Canyon’u keşfetmek için tıklayın

Şeyh Zayed Camisi – Birleşik Arap Emirlikleri

Seyh-Zayed-Camisi

Dünyanın en etkileyici camileri arasında olan Şeyh Zayed Camisi Abu Dabi’de Birleşik Arap Emirlikleri’nin kurucusu Şeyh Zayed bin Sultan Al Nahayan’ın anısına 2007’de ibadete açılmış bir camidir. 40 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami dünyanın sayılı büyük camileri arasında yer alıyor. Burada ibadet etme imkanı bulamayanlar ise Google Street View ile camiyi ziyaret edebilir.

Şeyh Zayed Camisi’ni keşfetmek için tıklayın

Biletall.com’dan En Ucuz BAE Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.