Sonbaharı En Güzel Karşılayan Şehirler

Aşkın, sevginin ve romantizmin en üst seviyelerde yaşandığı sonbaharda hangi şehirler bu güzel mevsimi en güzel şekilde karşılamaktadır. Yaz aylarının yavaş yavaş bittiğini gösteren ve bunun simgesi olan dökülen yaprakların altında gezip dolaşarak kafanızı dinleyebilirsiniz. Ülkemizde sonbahar mevsimini en güzel şekilde karşılayan bazı şehirler vardır. Değerli zamanınızdan biraz çalarak yerine çok değerli bir şey vermek; sizi bu güzel sonbahar şehirlerine götürmek istiyoruz. Ateş rengi yaprakların duruluğunun ve bunun yanında bin bir rengin hissedildiği bu özel şehirler hangileridir?

Ağva

agva

Yeşil, her zaman insana bir dinginlik verir. Huzurun temel taşı ise sessiz bir ortamdır. Ağva’da tüm bunları yaşayabilirsiniz. Ağva’nın en önemli özelliği ise İstanbul’la iç içe olması ve doğallığından hiç bir şey kaybetmemiş olmasıdır. Şehir gürültüsünden ve boğucu havasından kurtulmak isteyenlerin sonbaharda düşünecekleri bir yer olma özelliği taşır. Sonbahar mevsiminin tatlı üşümesi eşliğinde bisiklet kiralayabilir veya yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz.  Ağva’da yer alan restoranlarda lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Alaçatı

alacati

Alaçatı yaz aylarının en popüler mekânlarından biri olabilir. Ancak sonbaharın habercisi olan Eylül ayında da bambaşka güzelliğe kavuşur. Alaçatı, Ege Bölgesi’nin el değmemiş ve doğallığından bir şey kaybetmeyen yeridir. Sonbaharın tüm güzelliklerini yaşayabileceğiniz Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında gönlünüzce dolaşabilirsiniz. Tarihi dokusundan ödün vermemiş Alaçatı, sonbaharı en güzel karşılayan yerlerden birisidir.

Biletall.com’dan En Ucuz İzmir Otobüs Biletini Bul »

Assos

asos

Antik kent denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Assos sonbaharda bambaşka olur. Assos antik kentinin kalıntılarının bulunduğu Behramkale, tarihi Osmanlı’ya dayanan eski bir köydür.

Sonbaharın en ince ayrıntısına kadar yaşandığı yer olan Assos’un sokaklarında dolaşırken bile kendinizi eski döneme ait hissedebilirsiniz.  Size kucak açan oteller ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Ege lezzetlerini de sonbahar mevsiminde tatma imkânı bulacağınız yer yine Assos antik kentidir.

Cunda

cunda

“Cunda’nın en güzel yanı hangi mevsimde ortaya çıkar?” diye bir soruyla karşılaşırsanız, cevabı apaçık ortadadır. Tabii ki hüznün ve gizemin mevsimi olan sonbahardır diyebiliriz. Temmuz ve Ağustos aylarının yoğunluğundan sonra Eylül’le beraber gelen huzur insanı oldukça dinlendiriyor.  Bu adada günün belirli saatlerinde düzenlenen tekne turlarına katılarak sonbaharın tüm derinliğini görebilirsiniz. Eylül ayında geldiğiniz Cunda’dan Âşıklar Tepesi’ne çıkmadan, lokma tatlısını yemeden ve temiz havasını içinize çekmeden dönmeyin.

Rize/Çamlıhemşin

camlihemsin

Her mevsimde şüphesiz harika olan Çamlıhemşin’e bir de sonbaharda bakalım dedik. Rize’nin en cazibeli ilçelerinden olan Çamlıhemşin Eylül ayında bambaşka olmaktadır. Sonbaharda sarı ve yeşilin dans ettiği ormanında yürümek, trekking yapmak ve yaylaların yaylası Ayder’in büyüleyici güzelliğine ortak olmak size iyi gelecek. Sonbahar mevsiminde Çamlıhemşin çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Zamanı durduracağınız ve güzel bir pencereden bakacağınız Çamlıhemşin’e iki gün dahi olsa mutlaka gidin. Bu fikirden çok memnun kalacaksınız. 

Gökçeada

gokceadaMevsimlerden sonbahar ve tabii en güzel adadan merhabalar. Gökçeada yaz aylarında büyük bir ziyaretçi kitlesini ağırladıktan sonra Eylül ayından itibaren ise sonbahar sevdalılarını bekliyor olacaktır. İstanbul’a 350 km mesafede bulunan bu adaya Kabatepe’ye kadar karayolu ile gidip geri kalanını ise feribotlarla geçebilirsiniz. Sonbahar mevsiminde gezeceğiniz ve hayran kalacağınız yerler ise Kaleköy, Tepeköy, Çınaraltı, Marmaros Şelalesi, Gizli Liman, Yıldız Koyu, Eski bademli, Peynir Kayalıkları, Gökçeada’nın vazgeçilmez gezilecek yerleridir. Sonbahar mevsiminde arada çıkan güneşi Gökçeada’nın en güzel yerinden batırabilirsiniz. Bu eşsiz manzaraya doyamayacaksınız. Sakızlı muhallebisi ve dibek kahvesi bu şehre ayrı bir tat katmaktadır diyebiliriz. 

Nevşehir/Kapadokya

kapadokya

Uçan balonları ile Eylül ayının en süper şehirlerinden biridir Kapadokya. Sonbahar’a özgü renklerin kendini gösterdiği ve peri bacalarının da bu güzelliğe eşlik ettiği bu harika manzarada sonbahar bir başka yaşanır. Kızıl Çukur’da mini yürüyüşler yapmak, güneşin batışının seyrine dalmak ve tarihi anımsatan taş evlerinde geçmişe gitmek için bu şehre bir de sonbahar mevsiminde gelin. Yaptığınız gezinin tadına sonbaharda Kapadokya’da varın.

Birbirinden Güzel Şehirlere En Uygun Biletler;  Biletall’da! Hemen Tıkla..

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.