Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke

Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse Türkiye soğuk havaların etkisine girmişken şu anda yaz mevsimini yaşayan ülkelerde sıcak bir tatil tam size göre.

Antigua

Karayipler’in en güzel plajlarına sahip olan adada tam 365 adet plaj var! Sadece adayı hayal edince ve bu sayıyı duyunca bile tüm seneyi orada geçirip her gün yeni bir plajda palmiyelerin altında uyanmayı istiyor canımız. Antigua ya da yerellerinin söylediği ad ile Waladli, bembeyaz kumlar, masmavi deniz ve sımsıcak bir hava vaad ediyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti

Sıcak havaları özlediyseniz gitmeniz gereken yer Güney Afrika! 30 güne kadar yapacağınız ziyaretler için vize istemeyen bu ülke, doğa-severlere de alışveriş-severlere de deniz-severlere de birbirinden güzel destinasyonlarda tatil fırsatı sunuyor.

Güney Afrika Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Küba

Her mevsimi ayrı güzel olan bu ülkede yarı tropikal iklim hakimdir. Bu sebeple yaz ayları ile kış ayları arasında sıcaklık farkı çok fazla değildir ve ülkedeki ortalama sıcaklık 26 derecedir. Ülkenin doğusunun batısından daha sıcak olduğunu belirtmekte fayda var, özellikle orta kesimlerdeki Cayo Coco ise turkuaz denizi, palmiye ağaçları ve incecik kumları ile bizim gözdemiz. Oraya kadar gitmişken güzelce dinlenmeden ve şeker kamış ile baklagillerin çok kullanıldığı yerel yemeklerinden tatmadan dönmeyin.

Seyşeller

Tropikal bir ülkede palmiye ağaçlarının gölgesinde bir tatil hayali kuruyorsanız Seyşeller tam size göre! Bitki ve hayvan türleri UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu adada farklı deneyimler sizi bekliyor. Genellikle romantik bir tatil veya balayı için tercih edilen yer, çiftlerin gözde tatil yerlerinden.

Barbados

Tropikal tatilden bahsedip Barbados’tan bahsetmemek olmaz. Rihanna’nın memleketi olduğu için son senelerde ismi daha da duyulur hale gelen ada, gördükçe içinizde mutlu bir his yaratan masmavi denizi ve harika manzarası ile yaz mevsimini özleyenleri davet ediyor.

Dubai

Lüksün ve aşırılığın adresi olan Dubai, kış soğuğundan kaçıp gidilecek destinasyonlardan biri. Dubai’de yapacağınız çöl safarisi ile sıcak hava özleminizi sonlandırabilirsiniz. Vize sorunu yaratmayan bir yer olan Dubai, kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Dubai Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Goa

Hindistan’ın en büyük dördüncü eyaleti olan Goa, ülkenin en güzel yerlerinden biri. Bölgenin kasım ayından şubat ayına kadar süren güneşli ve sımsıcak havası, sizi buz gibi içeceğinizi alıp deniz kenarına geçmeye ve saatlerce güneşlenmeye davet ediyor.

 

Biletall ekibi olarak, yaz aylarını özleyenlerin gidebileceği destinasyonları sizinle paylaştık. Sizin favoriniz hangisi oldu?

 

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.