30’lu Yaşlarda Gezebileceğiniz Dünyanın En Güzel Yerleri

20’li yaşlarınızı arkada bıraktınız ve 30’lu yaşlara geldiniz. 20’li yaşlara göre daha çok para kazandığınız bu dönemde her açıdan daha özgür bir tatil yapmanız mümkün olacaktır. Daha olgun, daha kültürlü ve daha rafine zevkler edinilen bu yaşlarda gidebileceğiniz yerleri, tanımanız gereken kültürleri ve şehirleri sizler için derledik. İşte 30’lu yaşlarda gezebileceğiniz dünyanın en güzel yerleri:

Roma, İtalya

Roma, İtalyan tarihini ve kültürünü çok iyi yansıtan şehirlerden biridir. Roma Avrupa’nın en önemli kültür sanat merkezi olarak biliinir. Avrupa’nın en önemli kiliseleri, eski çağların kalıntıları, müzeleri ve galerileriyle büyük bir koleksiyona sahip olan Roma’yı her yıl milyonlarca insan ziyaret eder. Tamamen kültür ve sanat amaçlı yapılan bu seyahatleri daha çok orta yaşlı insanlar gerçekleştirir. Bunun sebeplerinden biri fiyatların genç gezginler için biraz tuzlu olmasıdır. Bu yüzden 30’lu yaşlarda gidilmesi daha verimli bir geziye sebep olacaktır.

Biletall.com’dan Roma’ya En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Londra, İngiltere

Eğer 20’li yaşlarda İngiltere’yi ziyaret ederseniz kentin bütün imkanlarından faydalanamayabilirsiniz. Oldukça pahalı olan bu kentte genç bir gezgin olarak biraz zorlanabilirsiniz. 20’li yaşlardan daha fazla paranızın olduğu ve 40’lı yaşlar kadar sorumluluğunuzun bulunmadığı bu dönemde Londra’nın bütün nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Shoreditch’te yeni insanlarla tanışabilir, Camden’in kalabalık pazarlarında alışveriş yapabilir, Londra’nın kültürel zenginliğini keşfedebilir ve kentin olağanüstü gece hayatını tecrübe edebilirsiniz. Bir Londra klasiği olan The Ritz Carlton’da kremalı çay içerken kenti seyredebilirsiniz. Daha çok orta yaşlı insanlara hitap eden bu kenti 30’larınızı bitirmeden görmeniz tavsiye edilir.

St Petersburg, Rusya

Rusya’nın kültürel kalbi olan St. Petersburg’da sizi zengin saraylar, şaşırtıcı katedraller ve güzel meydanlar bekliyor. Rusya’nın kültür merkezi olan bu kent gençlerden ziyade daha orta yaşlı gezginlerin ilgisini çekiyor. Kuzeydeki Venedik bölgesine doğru yol alıp Hermitage Müzesi’ni görebilir ve olağanüstü Rus mimarisini inceleyebilirsiniz. İster müzikle ilgilenin ister ilgilenmeyin yine de Mariinsky balesinde Siyah Kuğu için bir bilet alın ve Çaykovski’nin ünlü Operası’nı dinleyin. Isaac Katedrali ve Catherine Sarayı’ndaki Amber Odası kentteki görülmesi gereken diğer kültürel cazibe merkezleridir. Bale, saraylar, klasik müzik, klasik sanat… Bunlar 20’li yaşlarda ilginizi çekmeyebilir ama 30’lu yaşlarınızda ilginizi çekeceğinden emin olabilirsiniz.

Las Vegas, Amerika Birleşik Devletleri

Las Vegas geceleri kesinlikle gençler için değil yetişkinler içindir. Vegas’ın ünlü kumarhanelerini, MGM stüdyolarında boks maçı izlemeye, akşamları eğlenmeye gelen 30’lu yaşlardaki insanları görebilirsiniz. Bu kent hedonistlere ve adrenalin tutkunlarına hitap ederken 20’li yaşlardaki insanların pek karşılayamayacağı masraflar çıkaracaktır. Amerikalılar arasında günah şehri olarak da bilinen Las Vegas uzun bir haftasonu geçirmek ve biraz para harcamak isteyen yetişkinlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Las Vegas Uçak Biletini Bul »

Kosta Rika

Kelimenin tam anlamıyla bir doğa ve tabiat ülkesi olan Kosta Rika dünyanın en büyük ormanlarına sahip. Turistlerin ekolojik güzelliğini görmek için yoğun ilgi gösterdiği bu ülkeye genç yaşlarda gitmek biraz zordur çünkü uçuşlar oldukça pahalıdır. 30’lu yaşlarında karşılayabileceğiniz bu seyahatte orman turlarından, bembeyaz kumlu plajlarına ve macera turlarına katılmak orta yaşlı turistlerin en çok ilgilendiği aktiviteler.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.