Çocuklarla Gidilebilecek 10 Dünya Şehri

Gezerek bir yerleri keşfetmek dünyada tadılabilecek en güzel zevklerden biri… Özellikle yurt dışı seyahatleri, farklı ülkeler tanımak ve yeni insanlarla tanışmak için yapılması gerekli olan bir aktivite… Ama bu seyahati ailecek düzenlemeyi planlıyorsanız ve “En az benim eğlendiğim kadar çocuklarım da eğlensin” diye düşünüyorsanız, tercih yapmak biraz daha zorlaşabilir.. Hem eğleneceğiniz ve çocuklarınız açısından kafanızın rahat edeceği hem de çocuklarınızın eğlenip bir şeyler öğrenebileceği bir tatil planlamak için fazladan mesai yapmanız gerekebilir. Bu yüzden fazla düşünmeyi bir kenara bırakmanız için sizlere keyifli bir liste hazırladık! İşte çocuklarla tatile gidebileceğiniz 10 dünya şehri…

Hollanda, Amsterdam

Hollanda
Kanallarla bezenmiş bu şehir düşünülenin aksine çocuklarınızla rahatça gezebileceğiniz bir yer… Dilediğiniz her yere, mesafeler yakın olduğu için yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Kanallarda gerçekleştireceğiniz tekne turu ile sokak manzaralarının değişik görüntüsünü çocuklarınızla birlikte keşfedebilirsiniz. Tekne turları sizi cezbetmediyse ailecek bisiklet kiralayarak tur da düzenleyebilirsiniz. Bisiklet turundan sonra çocuklarınızla bilime yolculuk yapmak isterseniz Nemo Bilim Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Biletall.com’dan Amsterdam’a En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Danimarka, Kopenhag

danimarka
Daha çok yazın gitmeyi düşünebileceğiniz bir şehir. Dalgasız bir denizde çocuklarınızla yüzmenin tadına varmak istiyorsanız Kopenhag’a tatile gitmeye hiç tereddüt etmeden “Evet” demelisiniz. Yeşil alanlarıyla, çocuklarınıza gönüllerince çimenlerde eğlenebilecekleri bir ortam sunuyor. Kopenhag’ın merkezinde bulunan Guinness Müzesi, dünya üzerinde kırılan rekorları merak eden çocukların ilgiyle ziyaret edeceği yerler arasında bulunuyor. Ülkenize dönerken kendi çocuğunuz ve akrabalarınızın çocukları için lego almayı unutmayın. Ne de olsa legonun doğduğu ülke burası…

Portekiz, Lizbon

portekiz
Lizbon’a gittiğiniz zaman çocuklarınızı her sokakta tramvaylar karşılayacak ve tramvay değişik bir ulaşım aracı olduğundan onları heyecanlandıracak!. Denizciliğe de meraklı çocuklarınız varsa mutlaka Lizbon Okyanus Akvaryumu ve su altı müzesini gezmelisiniz. Bunun yanı sıra Lizbon’a trenle yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede olan Pena Sarayı’nı da; ailecek masalsı bir gün yaşamak istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere, Londra

ingiltere
Kış mevsiminde pek güneş yüzü gören bir şehir olmasa da, çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz eğlenceli şehirlerin arasında yer alıyor. Her tarafı tarih kokan bir şehir olması ile yetişkinlerin daha çok ilgisini çekmesine rağmen Times Nehri’nin karşı tarafında bulunan adeta dönme dolabı andıran London Eye, çocuklar içinde Londra’yı kuş bakışı görmeleri açısından farklı bir deneyim sunuyor. Daha sonra çocuklarınızla birlikte parkta çimenlerde eğlenmeyi düşünüyorsanız Hyde Park’a gidebilirsiniz. Gitmişken
yine aile bireyleri için her şeyi bulabileceğiniz Harrods Mağazası’nı ve çocuklarınız için ayrıca Madame Tussauds Bal Mumu Heykel Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

Avustralya, Sydney

Avustralya
Şehrin en önemli müzelerinden biri olan Maritime Müzesini gezdikten sonra Körfez manzarasına karşı bir uçtan bir uca doğru uzanan kafelerinde ailecek değişik tatlar bulabileceğiniz yemekleri yiyebilirsiniz. Wildlife World Hayvanat Bahçesi, Aquarium ve Tarango Hayvanat Bahçesi çocuklarınızla rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz ve gezebileceğiniz yerler…

Kaliforniya, Disneyland-Legoland

Kaliforniya
Dünyadaki büyük küçük herkesin hayallerinin gerçeğe dönüşebildiği bir yer; Disneyland. Çizgi karakterlerin şatoları, Mark Twain’in nehir vapuru ve denizleri keşfetme tutkusunu içinde barındıran çocuklar için Disney gemileri ziyaret edilmeyi bekliyor.

kalifornia-1
Eskiden beri hiç şüphesiz ki çocukların en çok sevdiği oyuncak Lego… Peki, birçok çocuk için legolar bir hazine değerindeyken, onlarla kurulmuş bir şehre gitmemek olur mu? 2-12 yaş arası çocuklar için oldukça ideal bir yer olan Legoland, aslında sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekmeye yetiyor. Gösterileri ve etkinlikleriyle çocuklu ailelerin ziyaret etmesini bekliyor.

Kanada, Vancouver

kanada-1
Yeşilliklerle bezenmiş birbirinden güzel yaşam alanları ve doğal ortamlara sahip olan Vancouver; milli parkları, plajları, koşu parkurları ve bisiklet alanları ile doğasever aileleri bekliyor. Çocuklarla ücretsiz gezilebilecek birçok müzeye sahip Vancouver, alışveriş merkezleriyle de çocuklarınızla rahatça dolaşabilme imkânı sunuyor.

Avusturya, Viyana

Avusturya
Viyana’nın her yerinde duyabileceğiniz klasik müzik, çocuklarınızın ruhunu dinlendirecektir. Her gece prens ya da prenses masallarıyla uyuyan çocuklarınız varsa Sisi Müzesi’nde hayallerinde canlandırdıkları baloları ve kahramanlık hikâyelerini sanki gerçekte yaşıyormuş gibi hissedecekler. Ayrıca çocuklarınız için müze ziyaretlerine yer vermeyi düşünüyorsanız Doğa Tarihi Müzesi ve Saray Arabaları Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

Biletall.com’dan En Ucuz Viyana Uçak Biletini Bul »

İtalya, Roma

italya
Her ne kadar İtalya “Âşıklar Şehri” olarak bilinse de çocuklarınızla gezip dolaşmanın tadına varabileceğiniz şehirlerin içerisinde yer alıyor. Her köşesi tarih kokan bu şehir büyükleri olduğu kadar küçük yaştan itibaren tarihe ilgi duyan çocukları da cezbediyor. Onların kültüre ve sanata karşı var olan ilgilerini arttırmak istiyorsanız, İtalya çocuklarınızla tatile gideceğiniz şehirlerin en başında yer alıyor. Dolaşıp yorulduktan sonra yemek molası vermeyi düşündüğünüz zaman, gittiğiniz her restoranın menüsünde çocuklarınızın damak zevkine uygun yiyecekler de bulabilmeniz mümkün.

Verona, Gardaland

verona
Verona’ya daha yakın bir mesafede bulunan Gardaland, en eğlenceli oyun parkı olarak biliniyor. Yaz tatilini farklı bir ülkede geçirmek isteyen aileler için Gardaland değişik bir alternatif sunuyor. 1975 yılında İtalya’nın kuzeyinde yer alan Garda Gölü’nün kıyısına inşa edilmiş olan bu park; hızlı trenleri, macera evi, su parkları, akvaryumu ve çocukların kendilerini başka bir diyardaymış gibi hissedecekleri otelleriyle sadece çocukların değil büyüklerin bile ilgisini çekiyor.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.