Dünyanın En Renkli Fuarı: San Diego Comic-Con

Comic-Con dünyanın en çok ses getiren çizgi roman fuarıdır. 1970 yılından beri San Diego da düzenlenen organizasyon, ilk yıl yalnızca 300 kişiyi ağırlasa da son yıllardan 150 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

4 gün süren bu etkinliğe dünyanın dört bir yanından çizgi roman, film, dizi, fantastik edebiyat hayranları katılıyor. Yeni çıkacak film ve dizilerle ilgili spoiler almak için çıldıran bu insanlar delirmiş olmalı diye düşünebilirsiniz. Vizyona henüz girmemiş film ve dizilerin fragmanlarını dört gözle bekleyenler Comic- con hazırlıklarını tamamladılar bile.

Fantastik, bilim-kurgu hayranlarını çıldırtıcak bir haber de yakın zamanda yayınlandı. Aralık 2018 de çıkması beklenen ABD süper kahraman filmlerinden biri olan Aquaman filmi ön gösterimleriyle birlikte Comic Con’ da yer alacağı açıklandı. Bu yıl da beklentiyi yükselten Comic Con fuarı hakkında birkaç detaylı bilgiyi sizler için aşağıda sıraladık.

https://www.audubon.org/news/the-story-behind-friendly-comic-con-bird-mascot

Özel Kostümler…

Makyaj ve özel kıyafetler etkinliğin olmazsa olmazı. Etkinlik süresince katılımcılar hayranı oldukları kahramanların kıyafetlerini giyip sokaklarda geziyor. Katılımcılar eğlencenin bir parçası olan kostümleri giyerek birçok ünlü isimle de tanışma fırsatı yakalıyor. Fuar her yıl birbirinden renkli kostümlerle dünya gündemine girmeyi başarıyor. Şehir, katılımcıların rengarenk görünümleriyle adeta festival havasına bürünüyor. Bir çok tasarımcı San Diego uçak bileti ile festivali ziyaret etmekte.

Artist’s Alley ( Sanatçılar Sokağı )

Sanatçılar sokağı ünlü oyuncuların fotoğraflarını imzaladıkları, hayranlarıyla buluştukları yerdir. Alanda birçok ünlü mankene, dizi ve film oyuncularına rastlamanız mümkündür. Ayrıca video oyunlarının, koleksiyonların ve birçok ürünün satış yeri olarak da bilinir.


 https://www.npr.org/sections/monkeysee/2013/07/17/203087971/a-comic-con-diary-day-zero-a-nervous-man-ponders-a-bag-of-sharp-objects

Etkinlikler

Comic-Con denilince akla ilk gelen vizyona henüz girmemiş dizi ve filmlerle ilgili haberler olsa da fuar süresince birçok etkinlik yapılmaktadır. Bunlardan biri de çizgi roman uzmanları ile gerçekleştirilen söyleşiler ve atölyelerdir. Çizgi romanlara ilgi duyan herkesin katılabileceği bu atölyeler büyük dikkat çekmektedir. Fuarda sinema tutkunlarının kaçırmak istemeyeceği Özel Comic-Con uluslararası film gösterimi yapılmaktadır. Ayrıca 2017 yılında film gösterimi etkinliği kapsamında Write Bros sponsorluğunda birçok ödül sahiplerine verildi. Görüldüğü üzere ödül törenleri ve maskeli balolar da etkinliğin bir parçası haline geliyor. Peki, hayranı olduğunuz film ve dizi oyuncularıyla fotoğraf çekilip, röportajlarına katılmak istemez misiniz? Öyleyse Comic Con doğru adres sizler için.

19 – 22 Temmuz

https://www.gamespot.com/gallery/the-best-cosplay-from-comic-con-2016/2900-796/

Japonya’daki Comiket çizgi roman fuarından sonra Comin Con dünyanın 2. en büyük çizgi roman fuarıdır. Fuar ilk olarak 21 Mart 1970 tarihinde Golden State Çizgi Roman Kongresi adı altında düzenlendi. Aynı yılın Ağustos ayında ise ikincisi düzenlendi ve 300 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 2015 yılında ise bu sayı 165 bine kadar yükseldi. Filmlerin yapımında kullanılan en son teknolojilerin, efektlerin ve filmlere ait her türlü detayın tanıtıldığı fuar 4 gün boyunca katılımcılara hizmet edicek. Toplam 350 saatlik etkinliği bünyesinde barındıran bu dev organizasyon 2018 yılında da büyük yankı uyandıracağa benziyor. Bu yıl 19 Temmuz Perşembe’den 22 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek olan 4 günlük macera dolu bu unutulmaz fuarı büyük bir merakla bekliyoruz.

San Diego Uçak Bileti Seferleri, Firmaları ve Fiyatları Sorgulayın »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.