Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?

Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat vermiş dizinin çekildiği şehirleri sizlerle paylaşmak istedik.

1. Winterfell – Doune Kalesi, İskoçya

Kış geldi diyoruz ama bu kış acaba nereye geldi? 8 sezondur Stark ailesinin evi olarak bildiğimiz Winterfell çekimlerinin bir kısmı için Game of Thrones dizisi İskoçya’da bulunan Doune Kalesini kullanmış. Winterfell’in ilk bölüm çekimleri burada yapılmış. Sonrasında daha detaylı çekimler ve olası savaş sahneleri için dizi ekibi Winterfell’i baştan yaratmışlar.

2. Dorne – Sevilla, İspanya

“Eğilmez, Bükülmez, Kırılmaz” sözlerine sahip karizmatik Martell ailesinin yuvası olan Dorne Game of Thrones dizilerinde kitaplarda yer aldığı kadar çok yer almadı ancak gördüğümüz bir iki sahnede bile gözleri kamaştırmayı başardı. Dizi Dorne sahnelerini çekmek adına İspanya’nın Sevillla şehrini tercih etti. Saray Sevilla’nın en büyük turistik cazibe merkezi olmasına rağmen, dizi ekibi önemli sahneleri çekmek için yarısını kapatma iznini alabildiler. Teşekkürler Sevilla!

İspanya Uçak Bileti Biletall.com’da! Hemen İncele »

3. Iron Islands- Ballintoy Harbour, Kuzey İrlanda

“Ölen bir daha ölmez” sözlerine sahip Greyjoy ailesinin bu son sezonda sözlerinin tersini umduklarına eminiz. Ballintoy limanı, Theon Greyjoy’un kız kardeşi Yara’yla yeniden bağlantı kurduğu Demir Adaları’nın limanı olarak karşımıza çıkıyor. Ak gezenler ile savaşın sonunda Kuzey İrlanda kıyı şeridinin biraz daha fazlasını göreceğimize eminiz.

4. Duvarın ilerisi – Vatnajökull, İzlanda

“Gece karanlık ve terör dolu” sözü duvarın ilerisini tanımlamak için en uygun söz herhalde. Ak gezenlere ev sahipliği yapan ve Jon Snow karakterinin sezonlar boyunca sahnelerinin çoğunun çekildiği duvarın ilerisi için İzlanda tercih edilmiş. Olağanüstü doğal güzellikleri ve soğukluğu ile ünlü İzlanda doğru bir seçim olmuş. Sahnelerin çoğu İzlanda’nın Vatnajökull bölgesinde çekilmiş.

İzlanda Uçak Bileti Biletall.com’da! Hemen İncele »

5. Highgarden – Castillo Almodovar del Rio, İspanya

Talihsiz Tyrell ailesinin kendileri kadar güzel olan evi Highgarden sahneleri için prodüksiyon ekibi yine İspanya’nın Castillo Almodovar del Rio bölgesini tercih etmişler. Tyrell’lerin evini 7.sezonda ilk kez görüşümüz aynı zamanda son görüşümüz oldu, birkaç dakika sonra Lannister yönetimi altına girdi ne yazık ki.

6. Dragonstone – Zumaia, İspanya

Hikayenin en önemli karakterlerinden biri olan, Ejderhaların annesi Daenerys Targaryen’in atalarının evi: Dragonstone. Yıllar önce her şeyin başladığı ve belki de biteceği yer. Siyah kumları ile gizemli bir görüntüye ve inanılmaz bir atmosfere sahip İspanya’nın Zumaia bölgesindeki Itzurun sahili Dragonstone sahneleri için mükemmel bir seçim olmuş. Dizinin 7. Sezon Dragonstone sahneleri burada çekilmiş.

Dizinin bitmesi ile özlem gidermek adına bir çoğumuzun buraları ziyaret edeceğine eminim. 🙂

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.