Ev Olsa Bu Kadar Olmaz Diyeceğimiz 7 Otobüs Evi!

İnsanın en rahat ettiği yer evidir. Ev ortamından da zamanla sıkılan insanlar vardır elbette.  Değişiklik arayanlar, evini otobüse taşımak isteyenler,  yani büyük otobüsleri eve çevirip bundan sonraki hayatlarını otobüste geçirmek isteyen maceracı insanlar yok değil.   Dış görünüşü açısından otobüsten farksız olan bu mekânların içi aslında sizi bambaşka yerlere götürmektedir. Belirli bir bütçe ayrılarak tasarlanan bu otobüslerin içini gezmeye var mısınız? Kısa bir süreliğine evinizin yürüyüp gittiğini düşünün. Süper fikir değil mi?  Bizce de öyle. Çünkü gezerken dilediğin gibi dinlenebilmek ve değişik yerlerde evinin konforu ile bulunmak otobüs evlerinin en güzel özelliği olsa gerek… Hadi gelin çok yönlü fayda sağlayan bu otobüs evlere bir yolculuğa çıkalım.

1. Ahşap Kaplı Otobüs

ahsap-kapli-otobus
Kaynak; hankboughtabus.com

                Minnesota Üniversitesi Grad Hank Butitta ‘nın tasarladığı bu ahşaptan yapılan otobüs ev için ödenen ortalama ücret 3000$ dır. Bu otobüs evin en önemli özelliği her yerinin ahşaptan olmasıdır. Muhteşem bir görüntüye sahip olan bu evin gerçek evden bir farkı yoktur. İstenilen yere götürülebilen bu otobüs evi mutlaka görmelisiniz. Işıklandırma ve ev için gereken diğer tüm ayrıntılar bu otobüse eksiksiz bir şekilde uyarlanmıştır. Tüm Amerika’yı dolaşan bu otobüs eve hayran kalacaksınız.

2. Küçük Ama Muhteşem Otobüs Ev

otobus-ev
Kaynak; inhabitat.com/man-transforms-school-bus-into-a-groovy-mobile-cabin-made-from-leftover-forest-cuttings/converted-school-bus-by-steven-shelby-2/

                Steven Shelby tarafından yapılan bu otobüs evin normal bir evden hiçbir farkı yoktur.  Bu eşsiz otobüsün hem iç kısmı hem de dış kısmı yeniden yapılmıştır. Steven Shelby bu enteresan otobüs evi için ortalama 3000$ ödemiştir.  Tüm mobilyaların eksiksiz yer aldığı bu otobüs evin en güzel yönü yatak odası, mutfak, banyo ve hatta bir odun sobası bile bulunduruyor olmasıyla size bir ev sıcaklığını tam anlamıyla yaşatabilmesidir.

3. Tali Şaul ve Hagit Morevski Konut Otobüsü

konut-otobusu
Kaynak; http://dekornist.com/hurda-otobusten-luks-eve-donusum.html/

                Dışarıdan bakıldığında normal bir otobüsten farksız gibi görünmektedir. Ancak içinde dillere destan güzellikte bir saray yavrusu barındıran bu otobüste adeta yok yok. İki kadının bir hurdacıdan aldığı bu otobüsü sihirli parmaklarıyla bir muhteşemliğe dönüştürme hikâyesine hayran kalmamak mümkün değil. Uygun fiyatla aldıkları halk otobüsünün son hali görenleri şaşkına çeviriyor. Bu otobüste yatak odası, mutfak, banyo, depolama odası ve serinlemek için bir de klima bulunmaktadır. Dünyanın en güzel otobüs evleri listesine de bu şekilde girmiş bulunuyorlar. Oldukça lüks ve ferah olan bu otobüste zaman nasıl akıp gider bilinmez.

4. Tefe Creative Tatlı Otobüs Evi

tefe-creative
Kaynak; inhabitat.com/clunky-old-school-bus-is-converted-into-a-sweet-earthy-home-with-a-wood-fired-stove/school-bus-wpicreative-lead/

                Büyük ustalıkla yapılmış olan bu mobil evin önceden otobüs olarak kullanılması gerçekten aklın sınırlarını zorluyor.  Her detayın incelikle düşünüldüğü bu otobüs evin ahşap ve rüstiklerle donatılmış olması ortama ayrı bir hava katmış. En önemli ve sıcacık özelliği içinde odun sobasının bulunmasıdır. Özellikle sobanın akşamları verdiği ışıkla bizlere bir görsel şölen sunmaktadır.  Bir çift tarafından dizayn edilen bu otobüsteki kızarmış ekmek kokusunu duyar gibiyiz.

5. 1959 Chevrolet Viking Otobüs Evi

viking

                Winkelman mimarlık tarafından tasarlanan, nerdeyse sıfırdan inşa edilen 1959 model Chevrolet marka bu otobüsün her ayrıntısında bir ustalık saklı. İçinde bulunan dantel gibi işlenmiş beyaz meşe hatları ve renkli boncuklarla döşenmiş eşyalarıyla tam bir otantik otobüs evidir.  Fas ve Arap esintili temalarıyla farklılık yaratan bu otobüste kendinizi başka bir kültürün içinde bulacaksınız.  Çok büyük olmayan bu otobüsün içinde nostaljik bir dünya gizli…

6. Adam Collier’in Yeşil Otobüs Ev

yesil-otobus-ev
Kaynak; inhabitat.com/the-big-green-bus-is-a-retired-city-bus-renovated-into-a-mini-traveling-hotel/

                Marangoz Adam Collier tarafından tasarlanan bu otobüs ev iki katlı ve üç odalı olması ile farkını ortaya koymaktadır. İsmine kısaca seyahat otel adı da verilen bu otobüs evin daha önceden çift katlı bir belediye otobüsü olduğunu söylesek? Genel olarak tatil amaçlı kullanılan bu otobüs ev için ortalama 16.000 $ harcanmıştır. Bu devasa ve muhteşem otobüs evin içinde iki yatak odası, mutfak ve ihtiyaç duyulabilecek her türlü eşya bulunmaktadır.

7. Stephanie Adams’ın Minik Otobüs Evi

stephanie-adams
Kaynak; inhabitat.com/how-one-woman-turned-an-old-school-bus-into-the-coziest-little-home/

                Stephanie Adams bir online açık artırmadan 2.125$ bedel ödeyerek satın aldığı 220 metrekarelik ve 200 motor dizel okul otobüsünde hayallerini gerçeğe dönüştürmüştür.  Otobüsün bir evden beklenen tüm konforu ve gereklilikleri içinde bulundurması insanları gerçekten hayrete düşürüyor.  Bu muhteşem otobüs evin içindeki özelliklere bir göz atalım. Bu minik otobüs ev, ihtiyaç duyulabilecek tüm mobilyalar, doğal ışık ve depolama alanı, buzdolabı, ocak, fırın, yatak odası, mutfak, banyo ve daha birçok bölümle adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Biletall.com’dan Otobüs Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.