Hırvatistan’ı Keşfe Çıkmanız İçin 5 Neden

Adriyatik ülkeleri arasındaki en meşhur ülkelerden biri olan Hırvatistan, turistler açısından son derece tercih edilir bir turizm merkezidir. Turistlerin tüm beklentisini karşılayan ve son derece de keyifli bir ülke olan Hırvatistan, eğlence turizminden eğitim turizmine, iş seyahatlerinden özel amaçlı gezilere kadar birçok farklı nedenle ziyaret edilmekte.

Tatile çıkmak isteyen ancak hangi ülkeye gideceğine karar verememiş olanlar için Hırvatistan’ı tercih etmenizi sağlayacak birçok nedeni bir araya getiriyoruz. Tatil planlarını yapmadan Hırvatistan hakkında amacıyla içeriğimiz oldukça yararlı olacaktır.

Doğal Güzellikleri

Hırvatistan yeşillerin içine saklanmış adeta bir cennet bahçesi gibidir. Özellikle de eski Yugoslavya ülkelerinde bulunan yemyeşil dağlar görsel bir şölen niteliğindedir. İnsanı farklı bir dünyada hissettiren Hırvatistan, yemyeşil ormanları, ulusal parkları, eşsiz bucaksız kumsalları, irili ufaklı şelaleleri ve adaları ile birçok açıdan cezbedici.

Ulusal parkları son derece fazla olan ülkede birçok bitki ve canlı çeşitliliğini barındıran alanlar bulunmakta. Şelale ve göllerle kaplı olan bu alanlarda eğlenceli vakit geçirebilir, doğayla iç içe kalabilir ve kendinizi tüm sorunlarınızdan arındırabilirsiniz.

Deniz ve Plajları

Çok uzun kıyı şeridine sahip olan Hırvatistan’da farklı büyüklüklerde adalar da bulunuyor. Bu sayede de Hırvatistan sayısız plaj ve denize ev sahipliği yapıyor. Hvar, Pag, Mlijet, Brac ve Korcula gibi adalar Hırvatistan’da oldukça ilgi görüyor. Doğallığı bozulmamış yeşilin ve mavinin birleşim noktası olan Hırvatistan plajları ve denizleri ziyaretçilerine harika anlar yaşatıyor.

Bakir doğası ve el değmemiş plajlar sayesinde keyifli zaman geçirebilir, ister kum isterseniz de çakıl plajlarda tüm gün güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

En Düşük Maliyetlerle Tatilinizi Geçirin

Hırvatistan, Avrupa’nın eğlence merkezidir. Son derece uygun fiyatlarla burada eğlenceli zamanlar geçirilebilirsiniz. Avrupa Birliği ülkesi olduktan sonra Hırvatistan’da artık eskisi kadar ucuz bir tatil mümkün olmasa da, diğer Avrupa ülkelerine göre dana düşük bir bütçe ile tatil yapabilrsiniz. Eğlence, konaklama ve alışveriş için minimum para harcamanıza karşın maksimum karşılık alacağınız nadir ülkelerdendir.

Biletall.com’dan En Ucuz Hırvatistan Uçak Biletini Bul »

Hırvatistan’ın Sıcak Kanlı İnsanları

Dışardan oldukça soğuk görünen Hırvatlar aslında çok sıcakkanlı insanlardır ve iletişim yönleri de oldukça güçlüdür. Ülkenin her yerinde İngilizce bilen kişilere rastlamak mümkündür. Oldukça sevecen, yardımsever ve güler yüzlü insanlarla karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.

Bonus; Game Of Thrones

Hem ülkemizde hem de dünyamızda popüler olan Game Of Thrones dizisi çekimleri Hırvatistan’da gerçekleşmekte. Dubrovnik ve Lokrum adasında çekilen bu dizi sayesinde, dünyadan birçok kişi sadece bu çekim alanlarını görmek için ziyarete gelmekte. Günün her saatinde set alanına gerçekleştirilen turlara katılabilir, dizinin tüm çekim detaylarına tanıklık edebilirsiniz. Sizlerde dizinin çekildiği yerleri görmek isterseniz Hırvatistan uçak bileti ile ziyaret edebilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.