İtalya’da Sevgililer Günü

Şubat ayı geldiği andan itibaren akıllarda olan tek şey şüphesiz Sevgililer Günü oluyor. Hediye almak, güzel bir atmosferde yemek yemek için alışveriş yapıyoruz, büyük bir heyecanla mekân araştırması yapıyoruz. Sevgililer Günü için mum ışığında yemek yemek, romantik müzik eşliğinde dans etmek klasikleşmiş bir plan. Farklı ve bir ömür hatırlanacak hediye, sevgililer günü için klişeleri yıkmanızı ve İtalya’da şahane bir hafta geçirmenizi öneriyoruz. Mum ışığında yemeğinizi romantik bir İtalya gecesinde yaşamak istemez misiniz? O halde gelin ve sizin için hazırladığımız İtalya’da sevgililer günü tatiline yakından bakalım.

italya

Birinci Gün

İtalya’da ilk gün için başkent Roma ile harika bir geziye başlangıç yapabilirsiniz. Roma, İtalya’nın en bilinen ve turistik şehirlerinden biri olarak dünyanın her yanından insanın ayak bastığı bir şehir özelliği gösteriyor. Roma’nın modern mimarisi ve geçmişten bugüne özenle korunan kültürel yapılarıyla harika bir Roma gezisi yapabilir, hayran kalacağınız yapılar görebilirsiniz. Turistler için Roma’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri şüphesiz Antik Roma oluyor. Kolezyum’un muhteşem mimarisine yakından bakmak, yapının içerisinde gezintiye çıkmak tarih öncesi bir çağda yaşıyormuş hissi verecek ruhunuza. Antik Roma’yı boydan boya gezmek için çift katlı üstü açık turist otobüslerine binebilirsiniz.

italya-sevgililer-gunu-birinci-gun

Turistler bu otobüs sayesinde görülmesi gereken her yeri hem yakından hem de uzaktan tadını çıkararak gezebiliyor.  Antik Roma baştan sona atmosferi ve manzarasıyla adeta bir fotoğraf platosu gibi bir görselliğe imza atıyor. Burayı doyasıya gezerken şahane fotoğraflar çektirebilir, tüm anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Antik Roma sonrasında İtalya’ya özgü yöresel yemekler ve nefis tatlılarla yorgunluğunuzu atarak lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz. Hava karardıktan sonra Roma şehir ışıkları, dükkanların renkli ışıklandırmaları ve müzik ile daha dinamik bir ruha bürünüyor. Otelinize yürüyerek gidebilir, güzel bir Roma gecesinde bisiklet sürerek şehrin gece manzarasının tadına varabilirsiniz. Roma’dan ayrılmadan hemen önce Trevi Çeşmesi’ne bozuk para atıp dilek dilemeyi sakın unutmayın.

italya-sevgililer-gunu-ikinci-gun

İkinci Gün

İlk günün yorgunluğunu attıktan sonra İtalya’nın simgelerinden biri olan Vespa scooter’lardan bir tane kiralayarak şehri bir de Vespa ile turlayarak Roman Holiday filmindeymişçesine özel bir gün geçirebilirsiniz. Elbette ikinci gün size önerimiz Venedik’e gitmeniz. Zira Venedik aşıklar için son drece romantik bir şehir. Sevgililer için her anı romantizm dolu bir gün geçirmek için Venedik bir filmden fırlamışçasına özel bir görüntüye sahip. Öyle ki Rialto Köprüsü’nün altından gondolla geçerken sevgilinizle birlikte dilek diyebilirsiniz. Gondol gezinizi tamamladıktan sonra şehirde görülmesi gereken tarihi mirasları Palazzo Ducale, St. Marco Bazillika’yı gezebilirsiniz. Venedik için günün birkaç saatini ayırmak yeterlidir. Şehri gezip, görülmesi gereken yerleri ziyaret edip fotoğraf çektirmek çok fazla vaktinizi almayacak.

italya-sevgililer-gunu-ucuncu-gun

Biletall.com’dan En Ucuz İtalya Uçak Biletini Bul »

Üçüncü Gün

Venedik’i gördükten sonra bir sonraki durağınız için önerdiğimiz şehir Floransa’dır. Ancak Floransa’ya geçerken aynı güzergahta bulunan ve İtalya’nın simgelerinden biri olan Pisa’yı görmeden gitmek olmaz. Pisa kulesini ziyaret edebilir, kulenin önünde eğlenceli ve romantik fotoğraflar çektirebilirsiniz. 12. yüzyılda başlanan ve iki yüzyılda tamamlanan Pisa Kulesi, etrafındaki surlar, Şehir Katedrali, Mucizeler Meydanı ve Vaftizhane ile tarihin hayat bulduğu bir bölgedir.

Geziye aralarında hem dinlenmek hem de İtalya’nın meşhur lezzetlerinin tadına varmak için önerimiz küçük esnaf lokantaları ve butik restoranlar olacak. Bu küçük noktalar spagetti, pizza, ravioli, capunota, risotto, tortellini, gnocchi gibi yerel lezzetlerini tadabilir;  tiramisu, gelato, cassato gibi İtalya’ya özgü tatlıları bizzat yerinde tatma şansını değerlendirebilirsiniz. Her mevsim için ayrı lezzetlerin bulunduğu İtalya hamur işi yiyeceklerde ve makarna çeşitlerinde dünyanın önde gelen şeflerine sahip.

italya-sevgililer-gunu-dorduncu-gun

Dördüncü Gün

Floransa, sanata ve sanatçıya değer veren gezginler için muhteşem bir durak. Şehir her adımda yeni bir mimari, muhteşem bir eser ile karşılaşabileceğiniz bir yapıya sahip. Çiftler için gezilerinin dördüncü gününde sanata ve mimariye doyabilecekleri bir gün için Floransa’yı öneriyoruz. Şehrin meydanında yer alan Galleria dell’Academia (Güzel Sanatlar Akademisi) 1563 yılından bu yana aktif bir merkez. Merkezin en önemli eserlerinden biri Michelangelo’nun çıplak Davut Heykeli. Floransa; bisiklet, Vespa ile hızlı ve pratik bir şekilde gezilebilecek bir şehir ama yürümeyi tadına çıkararak keşfetmeyi sevenler için ise yürüyüş ile tur atılabilecek bir yapı özelliğine sahip. Özellikle çiftler ortaçağdan bu yana varlığını koruyan kilise ve müzeleri adımlayarak keşfe çıkabilir. Mermer oymaları, rölyeflerle süslü mermer yapıtları, neo-gotik’in en güzel örneklerinin görülebileceği kiliseler, sizleri köklü tarihiyle kendisine hayran bırakacak güzelliktedir. Floransa’da gezecek yerleriniz; Ponte Vecchio, Boboli Bahçeleri, Palazzo Pitti, Rönesans eserlerinin çoğunu görebileceğiniz Ufizzi Sanat Galerisi görülmesi gereken rota duraklarıdır. Özellikle sanata düşkün kişiler Dante, Machiavelli, Donatello, Boticelli, Michelangelo, Petrarca gibi önemli kişilerin eserlerini Ufizzi Sanat Galerisinde görebilirsiniz.

italya-sevgililer-gunu-besinci-gun

Beşinci Gün

Dönüş yolu yavaştan gözükürken Türkiye’deki sevdiklerinize ve kendinize hatıra olarak özel ürünler satın alabilirsiniz. İtalya turistlerin çok sık uğradığı bir rota olduğundan alışveriş merkezleri ve küçük dükkanlar haricinde turistler ve sevgililer için özel hediye üretimi yapan butikler bulunuyor. Hem kendinize hem de sevdiklerinize İtalya’nın simgeleri olan Pisa Kulesi, Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, Vespa gibi ülkeye özel nesnelerin anahtarlık, magnet, biblo tasarımlarını satın alabilirsiniz. T-shirt, özel tabaklar, kupa bardaklar, antika fincanlar bulabilir, kişiye özel ürünler tasarlatabilirsiniz.

Biletall.com’dan En Ucuz İtalya Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.