Kışı En Güzel Yansıtan 7 Dünya Şehri

Havaların soğuyor olmasından ziyade kışın en güzel tarafı karın yağmaya başlaması… Noel ve yeni yıl yaklaşıyor ve bu zamanlarda yurt dışında tatile çıkmayı planlıyorsanız kışın en güzel tarafı da sokakları ışıklandırılmış, etrafı kar manzarası ile kaplı olan sokakları ve evleridir. Farklı masal dünyalarına yolculuk etmenizi sağlayan bu manzaraların her biri görülmeye değer. Yapmanız gereken tek şey biletinizi bir an önce alıp, gitmek istediğiniz şehre vardığınızda güzel bir kafeye oturup bir taraftan sıcak çikolatanızı ya da kahvenizi yudumlarken bir taraftan da gazetenizi ya da kitabınızı okuyup dışarıda var olan o eşsiz manzaraya tanık olmak…

Verona/ İtalya

verona-italya

Verona her mevsim güzel ancak kışın bir başka renkli ve cıvıl cıvıl… Noel için kurulan ışıklandırmaların üzerine bir tülü andıran ve evlerin çatısının üstünü bir battaniye gibi kaplamış olan kar Noel’i karşılamak için hazırda bekliyor. Belli zamanlarda kış sporlarının da yapıldığı Baldo Dağı da kar manzarası eşliğinde görülmeye değer…

En Uygun İtalya Uçak Biletlerini İncele»

Transilvanya/ Romanya

transilvanya-romanya

Dağın tepesi yer edinmiş karlarla bir bütün olmaya çalışan eşsiz güzellikte otelleri ile kışın görülmeye değer diyebileceğiniz en güzel şehirlerden biri… Kimi zaman yoğun kar yağışından dolayı ulaşım konusunda sıkıntı yaşatsa da, içinde barındırdığı gizem ve keşfedilmeyi bekleyen tarihi ile görülmeye değer bir şehir olma özelliğine sahip.

Prag/ Çek Cumhuriyeti

cek-cumhuriyeti-prag

Prag’ın karında belirgin bir romantiklik havası yakalamanız mümkün. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag karın en harika olan güzelliklerini görebileceğiniz, 14 Şubat sevgililer gününü kışın Paris’ten sonra en güzel şekilde kutlayabileceğiniz ve artık 1 Mart’tan itibaren her yıl düzenlenen Masopust festivali ile kışa güzel şekilde veda edebileceğiniz bir yer…

Brüksel/ Belçika

bruksel-belcika

Kışın kesinlikle gidilebilecek yerler arasında olan Brüksel, yemek ve içmek için güzel ve konforlu mekânlara sahip. Özellikle Noel için dekore edilmiş olan mekânları da muhteşem bir görüntü sergiliyor. Sokakların farklı renklerde ışık ve gölge gösterilerine sahne olması ziyarete gelen turistleri kendine hayran bırakıyor.

Berlin/ Almanya

berlin-almanya

Sihirli bir gökyüzü ve etkileyici yapıya sahip mimarisi karın altında baskın ve muhteşem bir görüntü sergiliyor. Festivaller ve etkinlikler için farklı bir ziyafet sunan Berlin, kışın da ziyaret edilebilecek kültürel bir şehir yaratıyor. Hareketli gece yaşantısı ile herkesi kendine hayran bırakırken, bu karmaşadan sıkılmış olanları da kafelerde bir taraftan kahvelerini yudumlarken bir taraftan manzarayı seyretmeye çağırıyor.

Oslo/ Norveç

oslo-norvec

Çeşitli kış aktivitelerine, gösterilere ve festivallere ev sahipliği yapan Oslo, kış aktivitelerini alışveriş, dans, yemek ve kültürle iç içe konumlandırıyor. Gündüz değişik kış sporları ile eğlenirken gece de düzenlenen sayısız müzik etkinlikleri, hareketli gece yaşantısı ve içinizi ısıtan restoranlarıyla karın keyfini çıkarmanızı bekliyor.

Amsterdam/ Hollanda

amsterdam-hollanda

Her sene olduğu gibi bu sene kış sezonunda da Amsterdam birbirinden güzel kış festivallerini ve eğlenceleri kendisini ziyarete gelenlerin beğenisine sunuyor. Noel ve yılbaşı için ışıklandırılmış marketler, klasik haline gelmiş kış konserleri, buz pateni ve her kış düzenlediği kış sirki ile her daim eğlenen, eğlenmek isteyen ve eğlenceyi seven ziyaretçilerinin gelmesini bekliyor.

En Uygun Hollanda Uçak Biletlerini İncele»

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.