Mart Ayı Gezi Rotası

Mart ayının gelmesi ile birlikte artık baharın müjdelendiği görülür ve hem doğada hem de insanın kendi içinde bir hareketlenme başlar. Gezmek, dolaşmak, güneşin tadını çıkarmak ve baharı dolu dolu yaşamak, Mart ayının bize getirdiği en güzel hediyeler arasındadır. Bu ay içinde hayata geçirmek istediğiniz bir seyahat planı varsa, sizler için Mart ayında gidebileceğiniz oldukça hareketli gezi rotalarını derledik.

Macaristan / Budapeşte


585 kilometrekarelik alanda yer alan Macaristan’ın Budapeşte şehri, Mart ayında gezilmesi gereken şehirler listemizde ilk sırada yer alıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri, Mart ayının son iki haftasında başlayan ve bir nevi bahar şenlikleri diye adlandırabileceğimiz büyük kutlamalar. Bu dönemde gerçekleşen etkinlikler, oyunlar, yarışmalar ve gösteriler, Budapeşte’de Mart ayının dolu dolu geçmesine vesile olmakta. Bunun yanı sıra, Tuna Nehri’nden tutunda, meydanları, doğası ve parklarıyla, Budapeşte’nin Mart ayı itibariyle gidilmesi gereken yerler arasında bulunması kaçınılmaz.

Macaristan, Budapeşte Uçak Biletleri, Seferleri ve Fiyatları Sorgulayın »

Hindistan / Jaipur

3 milyonluk nüfusuna rağmen 111,8 metrekarelik bir alanda olan Jaipur şehri, Hindistan’ın en özel şehirlerinden biri olarak bilinmekte. Bunun nedeni ise Mart ayından düzenlenen gösteriler, etkinlikler ve her şeyden önemlisi Holi festivali. Dünyanın en renkli 10 festivali listesinde kendine yer bulan bu festival, Mart aylarında düzenlenmekte ve Hindistan’da Mart ayına bambaşka bir anlam katmaktadır. Hatta bu anlamın sadece Hindistanlılara özgü olmadığını ve dünyanın her yerinden birçok turistin de Mart ayında sırf bu festival için Jaipur bölgesine adeta akın ettiğini söyleyebiliriz.
Hindistan, Jaipur Uçak Biletleri, Seferleri ve Fiyatları Sorgulayın »

İspanya / Barselona

Avrupa’nın en yaşanılası şehirlerinden biri olan Barselona, Akdeniz havasını Mart ayından yaşamak isteyenler için son derece ideal bir rota. Ekonomik olmasının yanı sıra, bahar aylarında yazın aksine çok daha sakin olması, Barselona’nın Mart aylarında ziyaret edilmesindeki en önemli etkenler arasında. Ayrıca Mart aylarında Barselona futbol takımını birden fazla kez izleyebilmeniz de mümkün.
İspanya, Barselona Uçak Biletleri, Seferleri ve Fiyatları Sorgulayın »

Tiflis / Gürcistan

Tatilde doğayla iç içe kalma taraftarıysanız ve hem tarihi değerleri keşfetmek hem de doğal güzellikleri deneyimlemek istiyorsanız, Gürcistan’ın Tiflis şehri tam olarak size göre. Özellikle Mart ayında canlanan doğası tam anlamıyla huzur verecekken, tarihi sokakları ve yapılarıyla da muhteşem bir keyif yaşamış olacaksınız. 726 metrekarelik bir alana kurulan Tiflis şehri yaklaşık olarak 1 milyon kişiyi barındırmakta ve bu sayede de en sakin tatil yerlerinden biri olarak kabul edilmekte. Ayrıca Gürcistan’a gidebilmek adına Karadeniz’den geçerken, Karadeniz’i de Mart ayında yemyeşil görmek size ayrı bir tat verecek.

Tiflis, Gürcistan Uçak Biletleri, Seferleri ve Fiyatları Sorgulayın »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.