Paris’te Eiffel’in Görünmediği Tek Yerdeyiz: Eiffel’de!

Paris’in simgesi haline gelen ve gerek yapısı gerekse mimarisiyle herkesi büyüleyen Eiffel Kulesi, sadece izlerken ayrı bir keyif veren, çıkıldığında ise bambaşka hisleri yaşamanıza olanak tanıyan önemli bir yapı olma özelliğine sahiptir. Eiffel Kulesi, Paris’in her kısmından görülmektedir.  Eiffel Kulesi’ni tam anlamıyla göremeyeceğiniz tek yer, yine Eiffel Kulesi’dir. Gelin bu muazzam kuleyi ve bu muazzam şehri biraz daha yakından tanıyalım.

Paris Gezi Rehberi

Paris

12 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en önemli turistik şehirlerinden biri olan Paris içerisinde son derece ünlü yapılar bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü de zaten UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan Eiffel Kulesi’dir. Ayrıca 105,4 kilometrekarelik bir alana kurulu olan Paris şehrinin içerisinde sadece Eiffel Kulesi değil, daha birçok yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer almaktadır.

Eiffel Kulesi Tarihçesi

1887 yılında inşa edilmeye başlanan Eiffel Kulesi, 1889 yılında tamamlanmış ve kullanıma açılmıştır. Eiffel Kulesi’nin yapımındaki asıl amaç, Fransız devriminin 100. yıl kutlamalarında Paris fuarının giriş kapısı niteliği taşımasıdır. Sonrasında ise bu devasa yapı bir kapı olmaktan çıkıp, Paris’in simgesi ve dünyanın en güzel yapılarından biri olma özelliğine sahip olmuştur. Kule hakkındaki en çarpıcı gerçeklerden biri, yapıldığı ilk zamanlarda kimse tarafından beğenilmemiş olmasıdır. İlk zamanlarda bir demir yığını olarak görülen ve kötü bir görüntüye sebep olduğu söylenilen Eiffel Kulesi’nin, o dönemlerde yıkılması talep edilmiştir. Ancak bir süre sonra bu yıkımdan kurtulan Eiffel Kulesi, yapılan çalışmalar sonucunda yıllar içerisinde daha da güzel bir hal alır ve en son günümüzdeki haliyle sembolleşir.

Paris’e Uçak Bileti, Uçak Seferleri ve En Uygun Bileti Sorgulayın »

Eiffel Kulesi’nin İç Kısmı

Paris’in büyüleyici sembolü Eiffel’in içerisinde gezebilmek mümkündür. Kule katlar halindedir ve her katına çıkılabilmektedir. Kuleyi isteyenler merdivenler ile çıkabilirken isteyenlerin ise asansörle ulaşım sağlaması mümkündür. Kulenin her katında eşsiz Paris manzarasına tanık olacağınızı söyleyebiliriz. Kulenin en üst katına çıkabilmek adına biraz sıra beklemeniz gerekebilir. Bu sıra bazen saatlerce beklemenize sebep olabilir ancak kulenin en üst katına çıktığınızda, bu zahmete değdiğini fark edeceksiniz.

Eiffel Kulesi’nin Ziyaret Saatleri

Fransa ve Paris’in en önemli simgelerinden biri olan bu kuleyi her gün ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret saatleri dışında kapalı olan bu kule, günün büyük bir çoğunluğunda ziyaretçilerine kucak açmakta ve 9.30-23.30 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Bazı özel günlerde ve yaz aylarında gece yarısına kadar bu kulenin açık olduğu görülmektedir. Eiffel kulesini ziyaret etmek için en ucuz Paris uçak biletlerini hemen Biletall.com’dan satın alın.

Eiffel Kulesine Giriş Ücreti ve Ulaşım

Eiffel Kulesi’ne metro ile ulaşım sağlanabilirken, otobüslerle de kolayca ulaşımın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Eiffel Kulesi’nde alacağınız biletin ücreti çıkacağınız kat için farklılık göstermektedir. Katların sayısı arttıkça ücretin de aynı oranda arttığını söyleyebiliriz.

Biletall.com’dan En Ucuz Paris Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.