Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir

Müzeler, kültürün ve tarihin sergilendiği, milletlerin geçmişlerini bugünlere taşımaya aracı olan önemli sanat merkezleridir. Her kültür, kendince değerli olan sanat eserlerini, kültürel miraslarını müzelerde sergileyerek gelecek kuşaklara aktarmak ister. Dünyaca ünlü sanat galerilerine ev sahipliği yapan, müzeleriyle ünlü, sanatla yoğrulmuş şehirleri sizler için derledik.

1-Paris, Fransa

Şehrin her tarafına yayılmış 1.000’den fazla sanat galerisi bulunan Paris, sanatseverlerin uğrak yerlerinden biridir. 12 milyonluk nüfusa sahip Paris, Leonardo da Vinci’nin en önemli eseri olan Mona Lisa’nın evi Louvre, Galerie Daniel Templon gibi köklü çağdaş galerilerden La Maison Rouge ve Modus Sanat Galerisi gibi yeni sanatçıların eserlerinin sergilendiği galerilere kadar pek çok müzeye ev sahipliği yapar. 105 bin km2’lik alana yayılmış olan şehirde, Belleville semtindeki sokak sanatı, ziyaretçileri büyüler. Şehrin komşuları; Normandie, Champagne, Wine Region ve Chaetau Region şehirleridir. Her türlü gezi imkanını konusunda sizi tatmin edecek şehirlerin başında Paris gelecektir. Paris uçak bileti için Biletall.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

2-New York, ABD

8,5 milyon kişinin yaşadığı New York, Modern Tarih Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Metropolitian Museum Art, MoMa ve Guggenheim Müzesi gibi çok sayıda sanat eserini barındıran bir şehirdir. 1 milyon 200 bin km2’lik yüzölçümü olan şehirde sokak sanatını ve gelişmekte olan yetenekleri sergileyen en yeni müzeler, Brooklyn’in Bushwick semtindedir.  Pennsylvania, Connecicut, Mass, Vermont şehirleri ve Kanada ile komşu olan şehirde Queens for Socrates Heykel Bahçesi ve Queens Müzesi de sanatseverlerin görmek isteyebileceği muhteşem eserler arasındadır.

Biletall.com’dan En Ucuz:New York Uçak Biletini Bul »

3-Floransa, İtalya

Rönesans sanatını en iyi taşıyan şehirlerden biri kuşkusuz Floransa’dır. David heykeli de dahil olmak üzere Michelangelo’nun en ünlü eserlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Galleria dell’Accademia, ziyaretçilerin Botticelli’nin Venüs’ün Doğuşu ve Raphael’in Goldfinch’inin Madonna’sı gibi başyapıtları görebileceği çarpıcı Galleria, Uffizi’dir. 102 bin km2’lik alan içindeki şehirde, çağdaş sanatseverler Floransa’daki Centro di Cultura Contemporanea Strozzina’sında gezintiler yapabilirler. 370 bin kişinin yaşadığı sanat şehri; Liguria, Bologna, Ancona, Umbria ve Roma kentleri ile çevrelenmiştir.

4-Sao Paulo, Brezilya

Paris, New York ve Floransa gibi önemli sanat şehirlerinin gösterişini aratmayan Sao Paulo, Brezilya’nın sürekli gelişen metropollerinden biridir. 218 bin km2’lik alan içindeki şehir, Latin Amerika’nın sanat başkentidir. Venedik’ten sonra dünyanın ikinci en eski sanat Bienali olan Sao Paulo Bienali’nin ötesinde kent, modern ve çağdaş Brezilyalı sanatçıların eserlerinin sergilendiği ve bir bahçe evi olan Museu de Arte Moderna’ya ev sahipliği yapar. 11 milyon nüfuslu kentte ayrıca, Choque gibi çok sayıda galeri bulunur. Şehir; Parana, Mato Grosso Do Sul, Minas Gerais ve Rio De Janeiro kentlerinin arasında bulunur.

5-Londra, Birleşik Krallık

Avrupa’nın müzeleriyle ünlü sanat şehirlerinden biri de 1 milyon 700 bin km2’lik alana yayılmış olan Londra’dır. Klasik çağdan modern çağa, Londra’da pek çok müze ve sanat galerisi vardır. Vincent van Gogh’un Ayçiçeği ve John Constable’ın The Hay Wain gibi ikonik sanat eserlerini görmek için Ulusal Galeri’ye gidilebilir. Ayrıca uluslararası modern sanat için Picateaux, Hockney ve Warhol’u sevenler Tate Modern’i ziyaret edebilirler. Saatchi Galerisi gibi çağdaş sanat eserlerinin yanı sıra, daha az biçimsel sanat ortamı hayranları sokak sanatının muhteşem örneklerine ev sahipliği yapan Shoreditch’i seyahatlerinde bir durak haline getirmelidir. Yaklaşık 8 milyon kişinin yaşadığı şehir; Maidstone, Guildford, Reading, Aylesbury, Hertford ve Chelmsford kentleriyle çevrilidir.

Biletall.com’dan En Ucuz Londra Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.