Yeni Yılı En Güzel Karşılayan 7 Dünya Şehri

Yılbaşına günler kala yeni yıla hangi şehirde girmeniz gerektiğine bir türlü karar veremediniz. Çünkü her bir şehir kendi yılbaşı coşkusunu ön plana çıkartıyor ve bu coşkuyu yansıtmak için adeta birbirleri ile yarış haline girmiş durumdalar. Birbirinden güzel sokak aydınlatmaları, partileri, eğlenceleri ve etkinlikleri ile her biri şehirleri canlandırıyor. Yeni yıla farklı bir hava katmaya ve yeni yılı en güzel hali ile yansıtmaya çalışıyorlar. Noel coşkusunu daha derinden yaşamaya çalışan insanlara destek olmayı amaçlıyorlar. Peki, yeni yılı hangi dünya şehri daha güzel karşılıyor? İşte yeni yıla en güzel hazırlanan 7 dünya şehri…

Londra

Londra

Yeni yıla girmek dediğiniz zaman on binler hatta yüz binlerce insanın meydanlarda toplandığı o görüntüler akla gelir. Londra da benzer manzaralara tanıklık eden şehirlerden biri… Her yeni yılda olduğu gibi bu sene de Trafalgar Meydanı bütün ışıklı görkemi ile hayranlarını bekliyor. “Eye Of London’ın” görkemli havası ve gece saat 00.00’ı vurduktan sonra patlatılan havai fişekleri ile Londra bambaşka bir yılbaşı heyecanı yaşatıyor.

Paris

Paris

Moda, sanat ve romantizmi bir arada barındıran Paris’i her zaman olduğu gibi adeta bir açık hava müzesi olarak adlandırabileceğiniz için yılbaşında da hangi güzellikleri görmek istiyorsanız, o güzelliklerden sizi mahrum bırakmıyor. Disneyland’in eğlenceleriyle çocuklu aileleri yılbaşı için cezbeden bir güzelliği bulunuyor. Çiftler için de hiç kuşku yok ki yılbaşı için en ilgi çeken tarafı Eiffel Kulesi oluyor. Yılbaşında pek çok müze ile dikkati üzerine çeken Montmartre, gece yarısından önce başlayan havai fişek gösterileriyle turistlere hayallerindeki gibi bir yılbaşı gecesi sunuyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Paris Uçak Biletini Bul »

Las Vegas

Las-Vegas

“Yılbaşı partisiz geçmez ve bir partiden diğer partiye gidip deli gibi eğlenmek istiyorum” diyenlerdenseniz Las Vegas yılbaşını karşılamak için tam size göre… Ya da “Bir gecede gidebildiğim kadar ülkeye gitmek ve onların başkentlerinde vakit geçirmek istiyorum” diyorsanız kuş bakışı görünüş olarak Las Vegas, gece aydınlatmalarıyla her zaman olduğu gibi yılbaşında da farklı ülkelerin en ünlü eserlerini en güzel halleriyle gözler önüne seriyor. Yeni yıla girmeye saniyeler kala patlatılan havai fişeklerle bambaşka bir görüntüye sahip görkemli atmosferi hesaba bile katmayın. Bir gecede bu kadar güzelliği bir arada görmek yeter de artar bile…

Rio De Janeiro

Rio-De-Janeiro

Yaz günlerinin sıcaklığını özlediyseniz ve yılbaşını sıcak iklimi olan bir ülkede geçirmek istiyorsanız, Rio De Janeiro tam size göre… Rio’nun ünlü tepesi olarak bilinen Sugarloaf ve Copacabana sahilinde düzenlenen partilerle yılbaşını sabırsızlıkla bekleyen turistlerin heyecanını daha da üst seviyelere taşıyor. Yılbaşı gecesi Deniz Tanrısı Lemanja’yı unutmayan Rio Halkı, o gece için özel olarak deniz kıyısından beyaz çiçekler bırakıyor. Tam gece yarısına girerken başlayan muhteşem havai fişek gösterileri ise unutulmaz bir eğlence coşkusunu gözler önüne seriyor.

New York

New-York

New York’da geleneksel yılbaşı etkinlikleri her daim Times Meydanı’nda düzenlenir. Kuşkusuz ki yılbaşı gecesinin en kalabalık ve en hareketli yerleri arasında birinci sırada yer alır. Times Meydanı üzerinde New York’luların gelenek haline getirdiği “Ball-Drop” etkinliğinin yanı sıra ünlü şarkıcıların ve grupların canlandırdıkları birbirinden muhteşem gösterileri de izleyebilirsiniz. Ancak bu birbirinden güzel eğlenceleri yakalamak istiyorsanız saat 20.00’ye kadar Times Meydanı’nda olmak için zamanınız var. Eğer daha sonra Times Meydanı’na giriş yapacaksanız polis kontrolünden rahatça geçebilmek için elinizin altında rezervasyon biletinizin de olması şart.

Sydney

Sydney

Yeni yılı sıcak yaz gününde karşılayan Sydney, süslemelerde kullandıkları kartopları, ren geyikleri ve Noel Baba’yla o atmosfer içerisinde tezatlık oluşturmuyor değil ama yine de yılbaşını Sydney’de geçirmeye gelen turistlerin ilgisini cezbediyor. Noel Baba’nın diğer ülkelerde kalın kıyafetler giydiği aklımızın bir köşesine kazınmış olsa dahi, Noel Baba’yı yazlık kıyafetleri ve kanguruları ile başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz aşikâr… En görkemli kutlamalar havai fişek gösterileriyle birlikte Sydney Limanı’nda yapılıyor. Bu sebepten sadece o güne özel, misafirlerin bu manzaraya şahit olabilmeleri için cruise firmalarından özel gemiler kiralanıyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Sydney Uçak Biletini Bul »

Barcelona

Barcelona

Mimari eserleri ile her yıl olduğu gibi yeni yılda da göz dolduran Barcelona, sokak ve bina aydınlatmaları ile de yılbaşını burada karşılamak isteyenleri kendine bir kez daha hayran bırakıyor. Yılbaşında tüm aile bireyleri bir araya gelip, saat 12’yi vurduğu anda gong sesinin 12 kere arka arkaya çalması ile birlikte 12 üzüm tanesini yemeye başlıyor. Gerçekleştirdikleri bu geleneğin yeni yılda kendilerine şans getirdiklerine inanıyorlar. Ardından bütün şehir havai fişek gösterilerini izlemek için şehrin dört bir yanına dağılıyor. Sokak eğlencelerine daha çok genç kesimin ilgi gösterdiği Barcelona’da, gençler Barcelona’nın en ünlü caddesi La Rambla’nın restoranlarında ya da kafelerinde toplanarak yeni yıl kutlamalarına devam ediyor.

Bonus: 

Prag

cek-cumhuriyeti-prag

Prag en yalın hali ile bile dünyanın en güzel şehirlerinden biriyken ve Vltava Nehri üzerine düşen gün batımı şehrin adına Golden City (Altın Şehir) denilmesine yetmişken; bu masal şehrini bir de yılbaşı için hazırlanmış hali ile düşünebiliyor musunuz? Hitler’in 2. Dünya Savaşı’nda zarar vermeye kıyamadığı tek şehir Prag, tüm zarifliği ve gizemiyle yılbaşında size ev sahipliği yapmaya hazır. Elbette yılbaşını oldukça büyük bir insan kalabalığı ile birlikte kutlayacağınızın farkında olarak gitmelisiniz yılbaşında Prag’a. Çünkü bu tarihlerde şehir insan akımına uğruyor desek yeridir. Yılbaşı gecesi genel olarak Eski Şehir Meydanı (Old Town), Tyn Kilisesi, Astronomik Saat ve Charles Köprüsü (Karluv Most) civarında vakit geçireceğinizi düşünsek de, Prag’a gitmişken Dancing House’u, Kafka Müzesi’ni ve St. Vitus Katedrali’ni  gezmek için de mutlaka zaman yaratın.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.