14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler

14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye veren, çikolata, mücevher ya da çiçek alan çift de çok. Ama bu yazımız Sevgililer Günü’nü daha farklı bir şekilde kutlayanlar için: Sevgililer Gününde sevdiğinin elinden tutup onu yurt dışına götürecek olanlar için!

İtalya

Ne zaman giderseniz gidin romantizmin havada uçuştuğu bir ülke olan İtalya, Sevgililer Günü için en iddialı seçeneklerden biri. Roma, Floransa, Venedik… Nereye giderseniz gidin keyifli ve romantik vakit geçireceğiniz kesin! İyi müzik, iyi manzara, iyi yemek, hepsi burada.

İspanya

İyi yemek demişken İspanya’dan bahsetmemek olmaz. İspanya’da gideceğiniz yere göre karşılaşacağınız Sevgililer Günü gelenekleri değişir. Barselona’da Sevgililer Günü’nde sevgililer birbirine kitap ve gül hediye eder, Kanarya Adaları, Cadiz veya Sitges bölgelerine giderseniz ise Sevgililer Günü’nü festival ve havai fişekler ile kutlarsınız.

Biletall.com’dan İspanya’ya En Ucuz Uçak Biletini Bul »
 

Endonezya

Kış mevsiminden sıkılanların gitmesi gereken yer ise Endonezya. Tropikal iklimin hakim olduğu Endonezya, dünyanın en sıcak ülkelerinden biri. Bu da onu yaz mevsimini özleyenler için ideal rota yapıyor!

Fas

Herkesin gittiği yerler olmaz, daha farklı bir kültür isteriz derseniz size önerimiz Fas. Romantik filmlerin en bilinenlerinden ve en önemlilerinden olan Casablanca filminin çekildiği yer, tabi ki 14 Şubat için rota önerilerimizden biri. Muhteşem renkler görmek ve yeni lezzetler-baharatlarla tanışmak isteyenler Fas’ı kesinlikle görmeli.

Fransa

Klasikleri sevenler için bir diğer önerimiz ise Fransa. Eyfel Kulesi’nin önünde sevdiği ile birlikte baş başa kahve yudumlamaya kim hayır diyebilir? Paris’e Aşıklar Şehri denmesinin bir sebebi var. Dünyanın en çok tercih edilen balayı rotalarından olan Fransa, Sevgililer Günü için kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak bir seçenek.

Singapur

Rengarenk, capcanlı başka bir ülkede sıra! Farklı lezzetler, farklı kültürler, farklı insanlar görmek isteyenler için Singapur doğru tercih. Capcanlı dememizin sebebi ise şehrin her zaman hareketli olması, Singapur gezisinde sıkılmanız imkansız.

Tayland

Kış ayından sıkıldım diyenlerdenseniz diğer önerimiz Tayland. Muhteşem ada ve plajları, ruhunuzu dinlendirecek ve ömrünüz boyunca aklınızda kalacak manzaralara sahip. Eğer hareketli bir tatil istiyorsanız rafting, trekking, safari gibi birçok aktivite sizleri bekliyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Tayland Uçak Biletini Bul »
 

Çekya

Dünyanın en romantik yerlerini sıralayıp Prag’ı unutmak olmaz. Her sokağından, her köprüsünden geçerken içinizi ısıtan manzaralara sahip olan Prag Çekya’da görmeniz gereken şehirlerden sadece biri. Brno, Ostrava ve Liberec, Prag kadar bilinmese de Çekya’da görülmeye değer diğer şehirlerden.

Maldivler

Balayı için en fazla tercih edilen ülkelerden olan Maldivler, önerdiğimiz Sevgililer Günü rotaları arasında. Tüm tatili kumsalda, denizi izleyerek geçirseniz bile gittiğinize asla pişman olmayacağınız bir yer burası.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.