2016 Yaz Tatilinde Sizi Coşturacak 10 Müzik Festivali

Yaz ha geldi ha gelecek derken, yılın bu en güzel mevsimi artık kapıya dayandı. Hatta dışarıda onu karşılamanızı bekliyor. Dolaptan yazlık kıyafetlerinizi çıkardınız ve dışarıda dolanan o pırıl pırıl havayı içeri doldurmak için evinizi yeniden hazırladınız. Tatil planları yaptınız. Tüm bunlar iyi güzel ama bu yaz birbirinden renkli festivaller ve konserler de sizleri beklemekte. Bu yaz, bir yandan tatilinizi yapıp hem ruh hem de beden olarak rahatlayıp canlandığınız; bir yandan müzik zevkinize göre birçok festival seçeneğini değerlendirip, seçtiklerinize katılarak keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiğiniz, müziğe doyduğunuz bir yaz olsun! Bizler, siz değerli okuyucularımız için yaz döneminde doyasıya eğlenebileceğiniz, birbirinden güzel konserler ve festivallerin yer aldığı bir liste derledik.

Chill-Out-Festival

Chill-Out Festival

Chill-Out Festival

10 yıldır her sene düzenlenen Chill-Out Festival, yine 2016 yılında en gözde festivallerden biri olma yolunda aday. Alışıla gelmiş bir festival olsa da her sene farklı etkinlikler geliştirmeyi ve bunları festival severlere tanıtmayı amaçlayan bir ortam sunuyor. Bu sayede kendini takip eden kitlesini de şaşırtmaya devam ediyor. 10 senedir İstanbul’da düzenlenmekte olan Chill-Out Festival, son birkaç yıldır Bodrum’da da düzenlenmeye devam ediyor. Chill-Out Festival 28-29 Mayıs İstanbul-Life Park’da. 23-24 Temmuz’da ise Bodrum-Xuma Yalıkavak’ta festival severleri coşturmayı bekliyor.

Babylon-Sound-Garden

Babylon Sound Garden

Babylon Sound Garden

Sınırsız festival ruhu yaşatan Babylon Sound Garden, Folk müziği elektronik müziğin ruhu ile bir araya getiriyor. Bu sene festivalde parçalarını birçok radyodan da duyma imkânına eriştiğiniz ve kendisini “Stolen Dance” parçasıyla tanıma fırsatı yakaladığınız Milky Chance’in yanı sıra elektronik pop grubu Oscar&The Wolf, soul müziğin İngiliz müzisyeni ve prodüktörü Jamie Woon, elektronik müzikte kendine sağlam bir yer edinmeyi başarmış Jacques Greene, Techno müziğin önemli isimleri arasında yer alan Jimmy Edgar ve son yıllarda yine disco müziklerindeki çalışmalarıyla dikkat çeken Tiger&Woods gibi birbirinden ünlü isimler de festivalde yerlerini almaya hazırlanıyor. Festival bu sene 4 Haziran 2016 tarihinde Babylon Kilyos’ta festival severlerle buluşmayı bekliyor.

One-Love-Festival

One Love Festival

One Love Festival

Her sene olduğu gibi bu sene de gerçekleşmesi sarbırsızlıkla beklenen festivaller arasında yer alıyor. Birbirinden değişik müzik gruplarını ve sanatçıları ağırlayacak olan bu festival 17 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Parkorman’da gerçekleşecek. Henüz festival içersinde yer alacak olan diğer etkinliklerle ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmese de festival içerisinde canlı performans sergiliyecek olan sanatçıların isimleri belli oldu. Bu isimler arasında Two Door Cinema Club, Django Django, Kalben, Umut Adan, Akın Sevgör, İlker Aksungar ve Shangri-La gibi birbirinden farklı müzik grupları ve sanatçılar yer alacak.

Masstival

Masstival

Masstival

Dört gözle Türkiye’ye gelmesi beklenen ünlü şarkıcı Sia, farklı bir müzik etkinliği içerisinde hayranlarıyla buluşmayı hedefliyor. Her sene dünyaca ünlü yıldızların yer aldığı bu festivalde Türk şarkıcılar da performanslarını festival seyircisinin beğenisine sunuyor. Bu sene de yıldızlar geçidinin yaşanacağı festivalde; Güliz Ayla, Melis Danişmend, Fallulah ve On Land gibi isimler yer alacak. 8 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşecek olan festival İstanbul Küçükçiftlik Park’ta müzikseverleri bekliyor.

Life-In-Color-Kingdom

Life In Color Kingdom

Life In Color Kingdom

Dünyadaki en renkli festivallerden biri olan Life In Color Kingdom, bu yaz yine Türkiye’yi hem farklı renkleri ve etkinlikleri hem de birbirinden ünlü değişik tarzlara sahip müzikleriyle renklendirmeye geliyor. Büyük beğeni toplayan festivallerden biri olan Life In Color Kingdom, 28 Mayıs 2016 tarihinde İzmir’de ve 6 Ağustos 2016 tarihinde Life Park İstanbul’da eğlenceye doyamayanları bekliyor. Günlük hayatınızdaki sıradanlıktan biraz olsun uzaklaşmak için Life In Color Kingdom’ın sunduğu DJ performansları ve sıra dışı şov imkânları eğlenmeniz için festival severleri ağırlamayı bekliyor.

M83

M83

M83

Bu yazın en beklenen konserlerinden biri de kuşkusuz M83… Gossip Girl, Divergent, The Fault in Our Stars ve The Vampires Diaries gibi dizilerin ve filmlerin muhteşem müziklerine imza atan M83, uzun süreli bir bekleyişin ardından sevenleriyle İstanbul’da 28 Haziran 2016 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bir araya gelmeyi bekliyor.

Thomas-Anders

Thomas Anders

Thomas Anders

Modern Talking grubu ile efsaneleşen ünlü sanatçı Thomas Anders, grubun unutulmaz eserlerinden olan “Cheri Cheri Lady”, “Brother Louie” ve bunlar gibi daha birçok birbirinden efsanevi parçalarını seslendirmek için 28 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Cemat Reşit Rey Konser Salonu’nda müzik severlerle buluşmayı bekliyor.

Damien Rice

Damien Rice

Damien Rice

Söylediği şarkılar ve yazdığı şarkı sözleri ile herkesi kendine hayran bırakan Damien Rice, hayranları ve müzikseverlerle buluşmak için İstanbul’a geliyor. Seslendirdiği parçaları sahne performanslarıyla ölümsüzleştiren Damien Rice, 29 Temmuz 2016 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde hayata geçirdiği eserleri seslendirmek için müzikseverlerle bir araya gelmeyi planlıyor.

PJ-Harvey

PJ Harvey

PJ Harvey

Hayranlarının dört yıldır beklediği yeni bir albümünü 15 Nisan’da çıkaran PJ Harvey, Haziran ayında İstanbul’a konser vermeye geliyor. PJ Harvey; hayranları tarafından ironik müzikler yapan bir kraliçe olarak adlandırılıyor. PJ Harvey; 15 Nisan’da çıkardığı albümünde yer verdiği ve hayranlarının da beğenisini kazanan parçalarını İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 8 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştireceği konserde seslendirecek.

Scorpions

Scorpions

Scorpions

Bu sene Scorpions 50. sanat yılını, İstanbul’da 12 Temmuz 2016 tarihinde Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek 50. Yıl Festivali ile kutlayacak. Müzik tarihine adını altın harflerle kazımış olan bu grup 51 yıllık kariyeri içerisine sayısız albüm sığdırmayı ve 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Nesiller boyunca eskimeden dinlenen müzikleri adeta rock marşları olarak anılmaktadır. Her biri rock tarihine geçmiş olan efsane parçaları bu festivalde seslendirecek olan Scorpions’a Türk Rock sanatçılarından Şebnem Ferah dahil olmak üzere birçok ünlü isim de eşlik edecektir.

 

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.