2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi

1. Galápagos Adası

Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin’in görüşlerine göre, Galapagos adaları farklı gelişen alt türlere sahiptir ve bu, şimdiye kadar bilinen en önemli, dünyayı değiştiren keşiflerden birine öncülük eder: evrim. İnanılmaz manzarası ve doğal hayatı ile eşsiz bir yaz tatili deneyimi olabilir.

2. Bora Bora

Tüm dalış teçhizatınızı yanınıza almanıza gerek yok – sadece bir maske ve şnorkel getirin, sığ lagünün içine dalın ve manzaranın keyfini çıkarın. Bora bora turkuaz suları ve huzurlu atmosferi ile sizleri büyüleyecek. Buradaki sular dünyadaki en çeşitli deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor.

3. Iguazu Şelalesi

Arjantin ve Brezilya arasındaki sınırı kaplayan doğanın güzel bir gücü olan bu kocaman şelale, 3 km’nin üzerine at nalı şeklinde yayılmış 275 basamaktan oluşan, dünyadaki en geniş şelalelerden biridir. Daha fazla tarif etmek isterdik ancak, bu kocaman doğa harikasını tanımlayacak çok kelime yok.

4. Havana, Küba

Dünyanın en stressiz ve en renkli şehirlerinden biri Havana! Slasa eşliğinde dolaşacağınız renkli sokakla ve eski arabalar ile rüya gibi bir deneyim yaşayacaksınız. Şimdi kim bu heyecanın bir parçası olmak istemez ki?

Biletall.com’dan En Ucuz Havana Uçak Biletini Bul »

5. Yunanistan Adaları

Kiklad Adaları’ndaki bu mini takımadalar bir zamanlar büyük bir volkanmış, ancak 1640BC civarında bir süper patlama yaşandı. Sonuç: saf Yunan adaları fantezisi oluştu: beyaz yıkanmış evler, eski limanlara giden dik basamaklı sokaklar ve balık yemeklerine hizmet veren geleneksel tavernalar.

6. Venedik, İtalya

Venedik şehri, akarsuların taşıdığı alüvyonların birikmesiyle oluşan adacıklar üzerine kurulu.Günbatımının kentte en güzel olduğu burada Rialto Köprüsü’nden baktığınız zaman manzara sizi uzaklara götürür. Yiyebileceğiniz deniz ürünlerini ise anlata anlata bitiremeyiz.

Venedik Uçak Bileti Almak İstersen, Bir Tık Uzağında »

7. Cape Town, Güney Afrika

Cape Town Güney Afrika’nın en gelişmiş en renkli yerlerinden biri. Eşsiz doğası ve barındırdığı hayvanlar ile eşi benzeri olmayan bir yer. En ünlü aktivitesi Masa Dağı’nın zirvesine 350’den fazla rota var; burası, Cape Town ve ötesinde Atlantik’e hakim olan bulutlarla kaplanmış monolit. Manzarası ise paha biçilemez.

8. Kapadokya, Türkiye

MS 600 civarında, ilk Hristiyanlar yeraltı evleri, kiliseler ve manastırlar yaratarak, Anadolu platosunun yumuşak volkanik kayalarını şekillendirdiler. Sonuç: Eşsiz bir kültürel oyun alanı oluştu. Güneş doğuşunda inanılmaz bir manzara görmek için bir balon gezisine çıkın. Ya da kendi mağara otelinizde nostaljik bir gece geçirin.

Kapadokya Otobüs Bileti Almak İstersen, Bir Tık Uzağında »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.