Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirlerinden olan bu şehir, aynı zamanda özellikle son yıllarda en çok tercih edilen seyahat rotalarından biri. Peki Beyrut’a gitmeden önce bilinmesi gerekenler neler? Biletall Blog sizler için yazdı. İyi Okumalar!

Beyrut Güvenli Bir Şehir mi?

1975’te başlayıp 1990’a kadar 15 yıl boyunca devam eden ve tarihin en trajik savaşlarından biri olan Lübnan İç Savaşı, Beyrut’u hayalet bir şehir konumuna getirmişti. Zamanında kardeşin kardeşi vurduğu, sokakların kan gölü içinde olduğu bir ülke en hızlı ve en güzel şekilde ancak bu kadar toparlanabilirdi. Savaşın etkilerini hala sokak aralarında gözlemlemeniz mümkün fakat Beyrut küllerinden yeniden doğdu, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Ülke içerisinde tanınmış 18 dini grup var. Fakat bu gruplar eskiden olduğu gibi savaş içerisinde değil. İçiniz rahat olsun, Beyrut’a güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Fakat yine de her zaman dikkatli olmakta fayda var.

Beyrut’a Nasıl Ulaşılır?

Beyrut’a Türkiye’den direkt uçuşlar mevcut. Biletall.com’dan biletlerinizi en uygun fiyatlara aldıktan sonra vizesiz bir şekilde Lübnan’a seyahat edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ülkeye girerken ve çıkarken giriş ve çıkış kartlarını doldurmak.

Beyrut’ta Yeme-İçme Nasıl?

Lübnanlıların damak tadı Türklerin damak tadı ile oldukça benzer. Bu nedenle Beyrut’a seyahat ettiğinizde yeme-içme problemiyle pek karşılaşmayacaksınız. Beyrut’un kendine has yemek ve içeceklerini tadabileceğiniz birçok restoran da mevcut. Önceden kısa bir araştırma yaparak bu restoranlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Biletall.com’dan Beyrut’a En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Yanınıza Almanız Gereken Şeyler Neler?

Beyrut’a giderken yanınızda her zaman seyahate çıkarken bulundurduğunuz eşyalarınızı götürmeniz yeterlidir. Seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken 9 önemli eşyayı öğrenmek için buraya tıklayın.

Kimlerle Gidilebilir?

Gece ve eğlence hayatıyla da tanınan Beyrut’u tercih eden insanların çoğu genç kesimden oluşmaktadır. Fakat Beyrut’ta 7’den 70’e herkes bulunmaktadır. Dolayısıyla ailecek bu güzel şehirde güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Küllerinden doğan şehir Beyrut’a dair gitmeden önce bilinmesi gerekenleri okudunuz. En uygun uçak biletleri Biletall.com’da sizleri bekliyor!

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.