Buz Otellerle Tanışın! Dünya’nın En Etkileyici Buz Otelleri

Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de buz oteller. Adı üzerinde buzdan yapılmış olan bu oteller konusunda ‘’Kim buz bir otelde kalır ki?’’ gibi sorular gelebilir aklınızda. Fakat buz otellerin oldukça büyük bir hayran kitlesi mevcut. Adeta birer sanat eseri gibi olan bu otellerin en etkileyicilerini bir araya getirdik. Hadi başlayalım!

Jukkasjärvi Ice Hotel

İsveç’te bulunan bu otel, buz otellerin ilki olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda şu an Dünya üzerindeki en büyük buz otel olarak biliniyor. Kuzey Kutup Dairesi’ne 200 km uzaklıktaki bir kasabada bulunan bu otel her yıl Aralık ayından Nisan ayına kadar 50.000 kişiyi ağırlıyor.

Sorrisniva Igloo Hotel

İkinci sıradaki otelimiz Norveç’in Alta kasabasında bulunuyor. Bu otelde termal uyku tulumları ve sauna hizmeti sunuluyor. Ayrıca Eskimo Köpekleri olarak da bilinen Husky cinsi köpeklerin çektiği kızaklarla da turlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Grandvalira Igloo Hotel

Andorra’da bulunan Igloo oteli sadece 4 odaya sahip ve 2350 metre yükseklikte bulunuyor. Otelin kapısından çıktığınız andan itibaren kayak yapabilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca geceleri binlerce yıldızın aydınlattığı göz alıcı bir manzaraya sahip Andorra.

Snow Village

Finlandiya’da bulunan Snow Village için her yıl 15.000 ton kar kullanılıyor. 30 otel odasına sahip olan bu otel Kuzey Kutup Dairesi’ne 120 mil uzaklıkta bulunuyor. Odalardaki sıcak -2 ile -5 arasında fakat termal uyku tulumları sayesinde rahat bir uyku çekebiliyorsunuz.

Finlandiya Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Hotel of Ice

Bütün buz otellerin kutuplar çevresinde olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Romanya’da bulunan Hotel of Ice, Doğu Avrupa’nın ilk buz oteli olma özelliğini taşıyor.

Romanya Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

En etkileyici buz otelleri sizler için derledik. Peki siz buz otellerde kalmak ister miydiniz? 😊

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.