Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri

Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ayrıca, gündüz sıcaklıkları genellikle ılık ve böcek popülasyonu da mevsiminde olduğu gibi fazla değil. Dahası, bu zamanlar hala sezon dışı sayılır, bu da daha az insan ve daha az harcama demek! Eğer sizi kamp yapmaya ikna edebildiysek hadi birkaç öneri verelim!

 

Evden çıkmadan önce her şeyi kontrol edin. Bu, tüm seyahatler için geçerli olan bir kural aslında. Tatilin aksine, kampa gittiğinizde bir şeylere ulaşma imkanınız çok daha kısıtlı. Bu sebeple kamp sırasında size gerekecek her şeyi aldığınızdan emin olmanız bir kat daha önemli.

Hava durumunu kontrol edin. Bahar havası bildiğiniz üzere tahmin edilemez. Sıcaklar güne, hatta saate göre değişkenlik gösterebilir. Gittiğiniz kamp tatilinde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya varan sert havalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple hava durumunu dikkatlice takip etmeniz ve buna göre önlem almanız ya da seyahatinizi ertelemeniz mantıklı olacaktır.

Kat kat giyinin. Hava durumuna hazırlıklı olmaktan bahsetmişken uygun giyinmekten bahsetmesek olmaz. Havalar ısınıyor desek de baharın sağı solu belli olmaz. Gündüzler sıcak olsa bile gecelerin sağı solu hiç belli olmaz. Keyifli bir tatil yaptıktan sonra eve hasta dönmemek için alabileceğiniz en kolay önlem kat kat giyinmektir. Havanın beklediğinizden sıcak çıkması durumunda birkaç kattan kurtulun, beklediğinizden soğuk olması halinde birkaç kat ekleyin. Bu kadar basit. Ayrıca, baharların yağmurlu olma ihtimalini de göze alarak yanınıza su geçirmez bir ceket ve bot almanız yararlı olacaktır.

Yanınıza muşamba alın. Muşamba, çadırınızı sıcak ve kuru tutmanıza yardımcı olabilir. Çadırınızın üzerine büyükçe bir muşambayı gerin ve onu çevredeki ağaçlara bağlayarak tutturun. Soğuk ve nemli koşullardan kaçmanın en kolay yolu çadırınızın altına ve üzerine muşamba yerleştirmektir.

Gece için hazırlıklı olun. Yazımızın birçok yerinde bahsettiğimiz üzere gündüz sıcak olsa da siz geceleri unutmayın. İlkbaharda gece sıcaklıkları oldukça düşük olabilir. Uyku tulumunuzun bu sıcaklıklara uyum sağlayabilecek fonksiyonlara sahip olduğundan emin olun.

Kendinize çok fazla güvenmeyin. Doğayı görünce enerji patlaması yaşayarak her yeri görmek için uzun uzun yürüyüşler yapmak istiyor olabilirsiniz ama uzun süredir yürüyüş yapmadıysanız ya da kamp yapmadıysanız çok uzaklaşmamanız iyi olur.

Su içmeyi unutmayın. Yaz aylarından daha serin ve yağmurlu olması su içmenin daha önemsiz olduğu anlamına gelmez. Seyahatiniz boyunca bol su içmeye dikkat edin. Suyu yanınızda getirebilir ya da kendi filtreleme sisteminizi getirerek bulduğunuz suları filtreleyip tüketebilirsiniz.

Biletall.com’dan En Ucuz Biletleri Bul »

Aramızda çok kamp sevdalısı var mı? 🤓 Sizin kamplarınızda kesinlikle takip ettiğiniz kurallar neler?

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.