Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller

Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt dışına yolculuk yapmaktan korkmamıza sebep oluyor ama bu eğlenceli ve değişik etkinlikler soğukları unutturacak gibi.

Dubai Alışveriş Festivali — Birleşik Arap Emirlikleri

26 Aralık’ta başlayan etkinlik, 2 Şubat’a kadar devam ediyor. Bu etkinliğe giderken yanınıza ekstra bir bavul almakta fayda var çünkü giderken yanınıza aldıklarınızdan çok daha fazlasıyla geri döneceksiniz. Ekstralığı ile ünlü olan şehirde ekstra bir alışveriş deneyimi ve eğlencesine hazır olun. Konserler, sportif oyunlar, moda etkinlikleri, müzikaller ve bolca harcama bu festivali heyecan dolu bir hale getiriyor.

Dubai Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Yamayaki Festivali— Japonya

Yangın Festivali olarak da bilinen Yamayaki, iki tapınak arasındaki asırlık düşmanlığı hatırlamak için Japonya’nın Nara kentinde düzenleniyor. Kökenleri tam olarak bilinmeyen bu etkinliğin, tapınaklar arasındaki sınır çizgileri hakkındaki anlaşmazlıklardan kaynaklandığı söyleniyor ve hatta hayaletlerle alakalı birçok hikaye var. Ocak ayında görülebilecek en etkileyici yerlerden biri olan Wasakusa Yamayaki, dağın eteklerinde yükselen alevler ve havai fişeklerle dolu görüntülere sahne oluyor.

Ati-Atihan Festivali — Filipinler

800 yıldır yapılan festival, dünyanın en eski festivallerinden biri. Sokak partileri, geçit törenleri, şarkılar, danslar, yüz boyamalar ve maskeli balolar, etkinlikte görebileceğiniz ve deneyimleyebileceğiniz eğlencelerden sadece birkaç tanesi. 14 Ocak’tan 20 Ocak’a kadar sürecek olan festival bir hafta boyunca sabahtan akşama kadar sürüyor.

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali — Çin

İki ay süren festival, dünyanın en güzel kış festivallerinden biri olarak biliniyor. Harbin kenti, köpek kızağı, Sibirya kaplanları, uluslararası kar heykel sanat fuarı, buz otelleri, buz fener sanat fuarı ve diğer buz odaklı tema parkları ile buz ve kardan oluşan bir harikalar diyarına dönüştürülüyor ve kışa tekrar aşık olmanızı sağlıyor.

Çin Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Jaipur Uçurtma Festivali — Hindistan

14 Ocak – 16 Ocak arasında yapılacak olan uçurtma festivali Hindistan’ın en büyük eyaleti Rajasthan’da gerçekleşiyor. Hindistan’ın günümüzde renkli bir imajı olduğu bir gerçek, ancak Jaipur Uçurtma Festivali Hindistan’ın daha da renkli bir hale gelmesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Festival Makar Sankranti kutlamalarıyla aynı zamana denk geliyor, bu günde vatandaşlar ve ziyaretçiler renkli uçurtmalarını havalandırıyor. Uçurtma pazarı, özel performanslar, ışıklandırılmış uçurtmalar, yiyecek tezgahları ve kültürel etkinlikler festivalin heyecanına heyecan ekleyen ögeleri oluşturuyor.

Hindistan Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

En ilgi çekici ve ilginç bulduğumuz etkinlikleri sizlerle buluşturduk, peki siz bunlardan hangilerini yeni öğrendiniz? 😊

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.