Seyahatlerin Gizli Harcamaları ve Seyahatlerin Harcamalarını Kısma Yöntemleri

Otel rezervasyonları tamam, biletler alındı, bavullar hazır, gitmeye hazırsınız, hiçbir şey kalmadı, değil mi? Değil. Eğer siz de bizim gibiyseniz bütçeyi kullanmak kısmı gezinin en önemli detaylarından biri.

Peki, pazarlık etmeden alışveriş yaparsanız aldığınız hediyelik eşyalara iki katı para ödeyeceğinizi ya da bavulunuzun izin verilenden ağır gelmesi durumunda neredeyse uçuşa ödediğiniz kadar ödemeniz gerekeceğini biliyor muydunuz? Geziniz öncesi araştırmanızı yapın ve seyahat ederken karşılaşacağınız gizli harcamalara düşmeyin!

Havaalanında sıvı kontrolü

Aldığınız hiçbir şeyi atmak zorunda kalmayarak bu harcamadan kurtulabilirsiniz. El çantanıza genellikle minimum seviyede sıvı almaya izniniz oluyor, bu sebeple aldığınız parfüm gibi sıvıları güvenli bir şekilde paketlerseniz atmak zorunda kalmazsınız.

‘Ücretsiz’ girişe sahip mekanlar

Eyfel Kulesi gibi bazı mekanların, görülmeden dönülmemesi gerektiği doğru. Ancak gitmeden önce biraz araştırma yaparak girişi ücretsiz ya da önceden alınca daha uygun fiyatlı olan müze ve önemli simgeleri öğrenebilir ve planınızı ona göre yapabilirsiniz.

Hediyelik eşyalar

Hepimiz çantamızda hediyelik eşyalar için yer ayırıp gidiyoruz bu doğru. Sevdiklerimizi mutlu etmek istemekte haklıyız ama bu sebeple ödemeniz gerekenden fazla ödemeyin sakın! Gördüğünüz ilk fiyattan satın almak yerine biraz indirim istemeyi deneyin. J

Otel harcamaları

Kalacağınız otele varmadan önce rezervasyon yaparken okumadan geçtiğiniz küçük maddeleri boş geçmeyin, erken ya da geç check-out, temizlik veya spor salonu ile havuzlara katılım sandığınız gibi ücretsiz olmayabilir.

Wi-Fi

Bulunduğunuz yerde ücretsiz wifi bulacak olmanız çok olası. Ancak her kaydolduğunuz wifi’ın ücretsiz olacağını düşünmeyin. Örneğin havaalanında bağlanacağınız wifi ücretli ise önceden ödeme detaylarını isteyebilir ancak otelde ücretsiz bir şekilde kaydolup sonradan ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Taksi

En rahat bulacağınız taksilerin en pahalıları olacağını unutmayın. Örneğin havaalanı ya da tren istasyonundan biraz uzaklaşarak taksiye binerseniz taksi harcamanızı %75’e kadar düşürebilirsiniz. Hatta, o kadar yürüdükten sonra kalan yolu da yürüyebilirsiniz belki.

Biletall.com’dan En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.