Sonbaharda Romantik Bir Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Günümüzde değişen yaşam şartları ile beraber tatilin ihtiyaç haline geldiğini söyleyebiliriz. Yaz aylarının yanı sıra insanlar sonbahar ve ilkbahar döneminde de tatil yaptıklarını söyleyebiliriz. Sonbahar döneminde romantik bir tatil yapmak isteyen çiftlere ülkemizin en güzel lokasyonları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kapadokya – Nevşehir

Kapadokya, her dönem romantik tatil yapmak isteyen insanların gözbebeğidir. Her yıl 3 milyondan fazla ziyaretçinin geldiği Kapadokya sıra dışı oluşumları ile son derece popülerdir. Sonbaharda geldiğinizde bu bölgede birbirinden güzel lüks kaya otellerde kalabilir, Kapadokya’nın uçsuz bucaksız vadilerinde yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Sonbahar döneminde gelseniz bile Kapadokya bölgesinde birçok etkinlik ve aktiviteye katılabilirsiniz. Sıcak hava balon turları, ATV turu, at turu, bisiklet turu ile bölgeyi daha iyi bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Cunda Adası – Balıkesir

Türkiye’nin en iyi adalarından birisi olarak gösterilen Cunda, ünlülerin emeklilik mekanı olarak biliniyor. Yaz ayında turistler tarafından akın akın gelinen bu ada sonbahar döneminde oldukça sessiz olmaktadır. Sonbaharda romantik bir tatil yapmak istiyorsanız rotanızı Cunda’ya çevirmenizi öneririz. Sonbahar döneminde geldiğinizde neredeyse tüm otellerin boş olduğunu göreceksiniz. En iyi butik otellerde ekonomik olarak konaklayabilir, Cunda sokaklarında doyasıya dolaşarak eğlenebilirsiniz.

Uludağ – Bursa

Uludağ daha çok kış ayları ziyaret edilen bir lokasyondur. Her yıl sadece kış döneminde 1 milyondan fazla insanın geldiği Uludağ, sonbahar döneminde oldukça sakin olmaktadır. Sonbahar döneminde kar olmadığından dolayı Uludağ’ın oldukça sessiz ve sakin olduğunu söyleyebiliriz. Romantik tatil için Uludağ’ı tercih eden kişiler biraz serin bir hava ile karşılaşacaklardır. Sevdiğiniz insan ile yürüyüşlere çıkabilir, Uludağ’ın temiz ve sakinleştiren havasında az da olsa dinlenebilirsiniz.

Abant – Bolu

Abant, yaz ayından ziyade sonbahar ve kış ayında ziyaret edilen bir yerdir. Genelde balayı çiftleri ya da romantik bir hafta sonu yaşamak isteyen kişilerce ziyaret edilmektedir. Abant’a giden çiftler harika bir doğa manzarası ile karşı karşıya gelecektir. Otele yerleştikten sonra göl etrafında yürüyüşe çıkabilir, bisiklete binebilir ya da balık tutabilirsiniz. Bununla beraber dağ patika yollarında dağ yürüyüşü de yaparak romantik tatilinizi etkinlik ve aktivite dolu hale getirebilirsiniz.

Adalar- İstanbul

Sonbaharda güzel, romantik bir gün geçirmek isteyen İstanbul halkı seçilerini genel olarak Adalar’dan yana kullanabiliyorlar. Anadolu yakasına oldukça yakın olan Adalar, Marmara denizinin güzelliğini çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Adalar içerisinde bulunan restoranlarda güzel yemekler yiyebilir, butik otellerde konaklayarak tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Adalar çift olarak gelip dinlenebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir.

Kasr-ı Nehroz – Mardin

Kasr-ı Nehroz aslında Mardin’de bulunan bir oteldir. Midyat’ta bulunan mağaralara 6 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan bu otel 17. Yüzyıldan kalma taş bir konak üzerine inşa edilmiştir. Dışarıdan bakıldığında basit bir yer gibi görülebilir. Ancak içerisine girdiğinizde oldukça lüks, tüm ayrıntıları ile tasarlanmış bir yer göreceksiniz. Sonbaharda romantik bir tatil yapmak isteyen kişiler Kasr-ı Nehroz otelin çiftlere özel olarak sunduğu fırsatlardan yararlanabilirler.

Şirince – İzmir

Sonbaharda romantik tatil yapmak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken bir diğer lokasyon Şirince’dir. Türkiye’nin estetik açıdan en güzel köylerinden birisi olan Şirince her geçen gün giderek gelişmeye başlamıştır. Şirince’ye giren kişiler buranın köyden ziyade bir film seti olduklarını göreceklerdir. Taş konaklardan yapılan butik otel ve restoranlarda kalabilir, birbirinden güzel atölyelerde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Şirince’de romantik bir tatil yapmak ruhunuzu ve bedeninize gerçekten çok iyi gelecektir.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.