Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar

Kışın gerçek renklerini belli ettiği şu günlerde hepimiz karlı fotoğraf görmeye az çok alıştık. Peki, sevmeyenlere bile kışı sevdiren mükemmelliği, bembeyaz bir örtü gibi görüntüsü ile en güzel manzara nereye ait?

İstanbul

Kar yağdığı anda bir kartpostal haline gelen sokakları, yıllandıkça güzelleşmiş eski binaları, bembeyaz bir güzellik içerisindeki Boğaz köprüsü ile İstanbul karın en çok yakıştığı yerlerden biridir. Sadece Boğaz ve deniz manzarası değil, İstiklal Caddesi de karla başkalaşan ve harika manzaralara ulaşan bir yer. Kış aylarında İstanbul’a gidip de mükemmel fotoğraflarla dönmemek imkansız.

İstanbul Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Trabzon

Kar yağışı, Trabzon’da büyüleyici bembeyaz bir manzara yaratıyor. Şehrin, hatta bölgenin en önemli turizm yerlerinden biri olan Uzungöl, belki de karın en çok yakıştığı manzaralardan biri. Kar yağması ile Uzungöl’e akın eden turistler ve yerliler de bu durumu kanıtlar nitelikte.

Nevşehir

Sadece Nevşehir değil, Kapadokya bölgesinin dahil olduğu tüm bölgeleri harika manzara sahibi yerler olarak sayabiliriz. Normalde de sevilen ve bolca ziyaret edilen bir bölge olan Kapadokya, kesinlikle kışın ayrı bir tada sahip. Beyaz bir diyarda masalsı bir hafta sonu için kesinlikle Kapadokya’yı tercih edin.

Kars

Sarıkamış Kayak Merkezi ile karın güzelliğini benimsemiş bir şehir olan Kars, kış ayının en çok yakıştığı manzaralardan birine sahip. Fotoğraf makinenizi alıp sokak aralarında yüzlerce güzel fotoğraf çekebileceğiniz şehirde, bazen hayatı zorlaştırdığı kabul edilse de genel olarak karlı manzaradan şikayet eden insan bulmak çok zor.

Ankara

Kartpostal yapılması gereken bir başka kar manzarasına sahip olan diğer bir şehir ise Ankara. Geçtiğimiz senelerde şiddetli kar yağışı almayan şehir bu yıl karlı manzaralara hasret kalmış durumdaydı. Aralığın gelmesi ile karın yağması ve tutması sonucunda insanlar sokaklara, kar topu oynamaya ve kardan adam yapmaya döküldü. Soğuksu Milli Parkı’nın karlı görüntüsünü görmek ve Keçiören Teleferik ile bu güzel görüntüyü yukarıdan izlemek kış aylarında Ankara’da yapılacak en güzel aktiviteleri oluşturuyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Ankara Otobüs Biletini Bul »

Konya

Kar yağışı ile en güzel haline bürünen bir başka şehrimiz de Konya. Beyazlara bürünen şehir görkemli manzaralara ev sahipliği yapıyor. Özellikle gün batımında bakmaya doyamayacağınız güzellikler ile tanışmanız çok olası. Kış aylarında Konya’yı ziyaret ederseniz Mevlana Camisi’ni ve Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camisi’ni bu beyaz güzellikle deneyimlemeyi unutmayın.

Bursa

Uludağ gibi bir güzelliğe sahip olan şehrimizin bu listede olması kaçınılmazdı. Osmanlı’dan kalma tarihi yerleri, camileri, hamamları, külliyesi ve türbesi ile birbirinden güzel binalara sahip olan şehir, kar yağışı ile huzur kokan bir şehre dönüşüyor.

Bursa Ucuz Uçak Biletleri Biletall.com’da >>

Ülkemizin her noktası ayrı güzel olsa da kışın en çok yakıştığını düşündüğümüz şehirleri seçmeye çalıştık. Tüm şehirlerimiz çok sevdiğimiz karlı görünümünü alırken hepinize keyifli bir kış mevsimi ve harika manzaralar diliyoruz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.