Yurtdışı Tatil Önerileri: Bu Yaz Yurtdışında Tatil İçin Nereye Gidilir?

İş yaşantısına ara vermek ve bunaltıcı şehir kalabalığından uzaklaşmak için tatil yapmak herkesin hayali. Resmi tatil ve yıllık izin zamanlarının gelmesiyle beraber herkes, tatilde nereye gideceğinin planlarını yapar. Bu tür tatil planlarında her zaman ilk sırayı yurt dışı tatilleri almıştır. Yurt dışı tatil planları yapanlar mutlaka çok iyi bir araştırma süreci geçirmeli. Yurt dışında tatil için gitmeniz gereken ülke ve şehirleri sizler için derledik.

Maldivler

Maldivler 1200 adadan oluşan, Hint Okyanusu’nda yer alan adalar topluluğudur. Tropikal bir iklime sahip Maldivler’in nüfusunun %98’i Müslümandır. Ülkemizden Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Maldivler’e indikten sonra gideceğiniz adanın uzaklığına göre sürat teknesi ya da deniz uçağıyla ikinci bir yolculuğa çıkacaksınız. Gideceğiniz adaya vardığınız zaman sizi görkemli bir karşılama bekliyor olacak. Bu keyifli tatili mutlaka yaşamalısınız. Unutmayın, 100 yıl içerisinde Maldiv Adaları tamamen okyanusa gömülecek. Bu yüzden acele etmenizde fayda var.

Biletall.com’dan En Ucuz Maldivler Uçak Biletini Bul »

Venedik

Venedik’in bilinen en büyük özelliği, birçok kanala sahip olması. Aşıklar şehri olarak bilinen Venedik’te çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. Gondollar üzerinde tüm şehri keşfedebilir, harika hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Venedik aynı zamanda Dünya Mirasları listesinde yer alır. Doğal güzelliği ve mimari yapısıyla görenleri kendisine aşık eder. Mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi.

Phuket

Tayland’da bulunan Phuket, oldukça dikkat çekici ve her yıl binlerce turisti ağırlayan, keyifli tatil bölgelerinden biridir. Tayland, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerdendir. 30 gün boyunca vizesiz konaklayabilirsiniz. Yıllık ortalama sıcaklığı 31 derecedir. Farklı yarım kürelerde bulunduğumuz için Phuket tatilini, ülkemiz kış aylarında planlamalısınız. Ülkemizde kış mevsimi yaşanırken, Tayland’da yaz mevsimi yaşanır. Dünyaca ünlü Patong Plajına mutlaka uğramalısınız.

Biletall.com’dan En Ucuz Phuket Uçak Biletini Bul »

Paris

Güzel ve romantik bir tatil için Fransa’nın başkenti Paris’i tercih edebilirsiniz. Hem turizmin hem de modanın başkenti olarak bilinir. Paris’e geldiğiniz zaman Eiffel Kulesi, Lourve Müzesi, Disneyland ve Şanzelize’ye mutlaka uğramalısınız. Paris tatili için yaz ayları tercih edilmeli. Geri kalan dönemlerde hava sıcaklığı düşüktür.

Londra

İngiltere’nin başkenti Londra, tatilinizi renklendirmek için iyi bir seçenek. Birçok ülkeye göre fiyatlar yüksek olsa da sunmuş oldukları kaliteli hizmetle karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Buckingham Sarayı, Tower Bridge ve Tower of London gibi görülmesi gereken yerlere uğramayı unutmayın.

Botswana

Botswana, Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Afrika ülkeleri içinde demokrasiye en sadık ülkedir. Sıra dışı, yırtıcı hayvanların bulunduğu bölgelerde safari yapmak istiyorsanız, Botswana tam size göre. Safarinin dışında Chobe Ulusal Parkı, Okavango Deltasını görmelisiniz. Bu ülkenin tek sıkıntısı, HIV virüsü taşıyan insan sayısı, bu konuda dünya üzerinde bulunan ülkeler arasında 2.sırada. Bu ayrıntıya dikkat edildiği sürece oldukça keyifli bir tatil geçirmemeniz için hiçbir neden yok.

1 Comment

  1. BiletallBlog

    Biletall.com u sürekli olarak kullanan biri olarak çok başarılı buluyorum. ayrıca yurt dışına tatil veya çalışmak için seyahat edilmesini tavsiye ederim. kaldı ki ben de uzun yıllara yurt dışına yapmış olduğum geziler sonrası İngiltere’ye yerleşme kararı verdim. Bu sebeple Ankara anlaşmasına başvurdum ve şimdi İngiltere de sevdiğim iş yaparak hem geziyorum hem çalışıyorum.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.