Yurtdışında Araç Kiralama Süreci

Yurtdışı seyahatlerinde bir şehirden başka bir şehre geçiş yaparken genel olarak tren ya da otobüs gibi ulaşım araçları kullanılmaktadır. Ancak bu araçlar her zaman için yeterli olmamakla birlikte, zaman zaman bazı ülkelerde adeta bir eziyete dönüşebilmektedir. Yurtdışı seyahatinizin hem eğlenceli hem de daha konforlu geçebilmesi adına bir araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. Ancak araç kiralama konusunda sürekli olarak kulaktan dolma bilgilerle karşılaşılmakta ve bu bilgilerin çoğunluğu eksik veya hatalı olmaktadır. Peki yurtdışında araç kiralama süreci nasıl işlemektedir?

Yurtdışında Nereden Araç Kiralanır?

Ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da araç kiralama gibi durumlarda çeşitli araç kiralama ofislerine başvurabilmek mümkündür. Bu ofislerin bazıları son derece kurumsal hizmet verip, uygun fiyatlarla sizlere hitap edebilirken, bazılarının ise hem yüksek fiyatlarla hem de yetersiz hizmet kalitesiyle karşınıza çıkabilmesi söz konusu olabilmektedir. Peki en iyi araç kiralama hizmeti nasıl alabiliriz?

Ülkemizde yeni yeni faaliyete geçen bir durum olsa da, yurtdışında senelerdir araç kiralama konusunda insanlar internetin nimetlerinden faydalanmaktadır. Bu konuda ise Avis, Europcar, Thrifty, Budget ve Hertz gibi hem global hem de kaliteli araç kiralama hizmeti alabileceğiniz çeşitli siteler karşınıza çıkmaktadır. Bu siteler, müşteri ve araç kiralama firmaları arasında bir köprü görevi görmektedir. Haliyle araç kiralama firmaları da bu sitelerin çalışma prensiplerine uymalı ve mutlak suretle kaliteli hizmet vermek zorundadırlar. Bu sayede söz konusu siteler sayesinde rahatlıkla araç kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Biletall.com’dan uçak biletinizi aldıktan sonra kampanyalı şekilde araç kiralama işlemleri yapabilirsiniz.

Yurtdışında Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışı araç kiralama süreci içerisinde bazı detayları dikkatli ve özenli bir şekilde öğrenmediğiniz ya da anlaşmalarda okumadığınız sürece, son derece yüksek masraflarla karşılaşabilirsiniz. Araç kiralama konusunda her firmanın şartı aynı olmayabilir. Bazı firmalar kiralama koşulları arasında km sınırı koyabilirken, bazı araç firmaları ise herhangi bir sınır koymadan, araç kiralama anlaşmasında belirlenen saatlerin aşılması durumunda yüksek ücretler talep edebilir.

Bunun yanı sıra kaza durumlarında, sigorta veya kasko şirketlerinin şartlarını, aracın kaskoya veya sigortaya tabi olup olmadığını, hangi durumlarda kasko veya sigortanın hizmet vermediğini de iyi bir şekilde öğrenmelisiniz. Son olarak da fiyat kıyaslaması yaparak, gönül rahatlığı ile araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan tüm bu dikkat edilmesi gereken noktaları bir arada toplayıp, ardından size en uygun kiralama seçeneğinden yararlanmanızı önermekteyiz.

Ayrıca yurtdışında ülkeden ülkeye trafik kurallarının değişiklik gösterebildiğini ve ülkemizdeki kurallarla karıştırılmaması gerektiğini de unutmamanız her açıdan daha iyi bir seyahat deneyimi yaşamanıza neden olacaktır.

Araç kiralama işlemleriniz için Biletall.com’un Araç Kiralama sayfasını ziyaret edebilir, istediğiniz yurtdışı noktası için araç sorgulaması yapıp, fiyatları araştırarak kolaylıkla araç kiralama yapabilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.