Brezilya Vize İstiyor Mu? Brezilya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Geneli itibari ile baktığımız zaman Brezilya, Türkiye ile stratejik ve diğer birçok konuda dost olan bir ülkedir. Bununla beraber tam 9 yıl önce yani 2001 yılında, Brezilya ülkesi, Türkiye’den Brezilyaya seyahat amaçlı giden, turistik vize başvurularında, vizeleri kaldırıştır. Yani turist vizesi almadan, seyahat, gezi, tatil ve turizm amaçlı Brezilyayı hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan ziyaret edebilirsiniz. Tüm pasaport türü sahipleri bu imkândan yararlanabilir. Üç aya kadar süresi olan bu turistik amaçlı ziyaretlerde, oluşabilecek her türlü ihtimale karşı, davetiye, uçak biletiniz, gidiş dönüş tarihleri, otel rezervasyonu, konaklama imkanları, sağlık sigortası, vize formu ve şahsi bilgilerinizden oluşan evrakları üzerinizde hazır olarak bulundurmanız gerekebilir. Turistik amaçlı brezilya vizelerinde yapacağınız harcamaları garanti etmek için çeşitli mali hesap belgesi ve mali banka bilgilerine ihtiyacınız olabilir. Bu tarz çalışmalar ile kesinlikle rahat bir şeklide Brezilya seyahati gerçekleştirebilirsiniz.
Bu bilgilere ek olarak, aşağıdaki resmi bilgileri de sunmamızın gerekli olabileceğini düşündük ve sizler için organize ettik. Estetik bir çalışma ile ihtiyaçlarınıza göre organize edilen tüm çalışmaları rahatlıkla inceleyebilir, bu kapsamda en verimli çalışmaları sizler için sağlayabiliriz. Bu yüzden yurt dışı çıkışlarınızdan ve yurt içi seyahatlerinizden önce mutlaka Biletall.com bloğumuzu ziyaret etmenizi öneriyoruz.

BREZİLYA VİZESİ ALACAK TÜRK PASAPORTU İÇİN VİZE BİLGİLERİ

brezilya-vize-islemleri

Resmi kaynaklara dayanan bilgilere göre 20 Ağustos 2001 tarihinde Ankara’da imzalanan Brezilya Federatif Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Umuma Mahsus Pasaport Hamillerinin Vize Yükümlülüklerinin Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma 14 Temmuz 2004 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Her türlü geçerli pasaport taşıyan (Diplomatik, Servis, Hususî veya Umuma Mahsus Pasaport) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Brezilya Federatif Cumhuriyetine, turizm veya iş amacıyla, vize almaksızın girebilecekler ve 90 (doksan) günü aşmayan bir süre kalabileceklerdir.

Aşağıda belirtilen nedenlerle Brezilya’ya seyahat edecek olanlar Konsolosluk Servisine VİZE başvurusunda bulunarak gerekli bilgileri almalıdırlar (ki bu sayede daha rahat bir şekilde seyahat edebilesiniz);

Öğrenim, Staj, Değişim Programlarıyla Giden Öğrenciler, Çalışma, Aile Birleşimi, Teknik Danışmanlık

–  Pasaportlar, Brezilya’ya planlanan varış tarihinden itibaren en az 6 (altı) ay geçerli olmalıdır.

–  Vizenin alındığı tarihten itibaren 90 (doksan) gün içinde ilk giriş yapılmalıdır;

–  Vize, giriş tarihinden itibaren maksimum 90 (doksan) gün geçerlidir;

–  Vize başvurusunda bulunurken, lütfen tek veya çok girişli olarak belirtiniz;

–  Vize başvuruları, başvurunun, Büyükelçilik Konsolosluk Servisine yapılmasından itibaren 3 (üç) iş günü içinde değerlendirilir.

ÇOK ÖNEMLİ – Reşit olmayanlar hem anne hem de baba ile birlikte seyahat etmiyorlarsa özel uygulama söz konusudur.

vize-almak

Bu Bilgilerin Yanında Türk Pasaportu Taşımayanlar İçin Vize Almak

Turist Vizesi için:

  1. a) 1 (bir) adet fotoğraf, önden, fon açık renkli olarak çekilmiş (vize başvuru formuna yapıştırılmış);
  2. b) 1 (bir) adet vize başvuru formu (İngilizce veya Portekizce olarak doldurulmuş);
  3. c) seyahat şirketinin damgasını taşıyan gidiş-dönüş biletinin fotokopisi;
  4. d) ilgilinin adına açılmış olan ve Brezilya’da kalışını maddi olarak sağlayabileceğini gösteren, en az 1 (bir) yıl önce açılmış hesaba ait banka hesap cüzdanı;
  5. e) Brezilya’da katılınması söz konusu olan organizasyonla ilgili belge;
  6. f) Vize ücreti başvuruda bulunanın uyruğuna göre değişebilir.

 LÜTFEN DİKKAT: Brezilya’ya turist vizesi ile giriş yapanlar hiçbir ödeme kabul edemezler.

Pasaportlar, Brezilya’ya planlanan varış tarihinden itibaren en az 6 (altı) ay geçerli olmalıdır.

–  Vizenin alındığı tarihten itibaren 90 (doksan) gün içinde ilk giriş yapılmalıdır;

–  Vize, giriş tarihinden itibaren maksimum 90 (doksan) gün geçerlidir;

–  Vize başvurusunda bulunurken, lütfen tek veya çok girişli olarak belirtiniz;

–  Vize başvuruları, başvurunun, Büyükelçilik Konsolosluk Servisine yapılmasından itibaren 3 (üç) iş günü içinde değerlendirilir.

vize-icin-gerekli-belgelerBu bilgiler ile birlikte, sizler de rahat bir şekilde seyahatinizi Brezilya’ya dair gerçekleştirebilirsiniz. Akabinde ekstra amaçlarınız var ise (yukarıda belirtildiği gibi), vize almak için gerekli belgeleri tamamlayabilir ve rahatlıkla vize alabilirsiniz. Kişisel çalışmaları ve özverili çözümleri kullanarak, Brezilya’ya ulaşım konusunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Yurt dışına çıkmanın Brezilya ayağında sizleri bekleyen pek çok pozitif detay bulunuyor. Bunları en verimli şekilde değerlendirebilir, ihtiyacınız olan çalışmaları rahatlıkla organize edebilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi, Biletall.com sitemizin blog sayfasında yer alan bilgiler, sizlere pek çok konuda ışık tutacaktır. İhtiyaçlarınıza göre organize edilen ve keyifli bir şekilde hizmet sunan çalışmaları rahatlıkla takip edebilirsiniz bloğumuz üzerinden. Bu arada bu küçük bilgiyi de vermeden geçmeyelim;

Türkiye’de yaşayan yabancılar için Brezilya Vizesi işlemleri Ankara’dan Brezilya Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Bu bilgi, pek çok takipçimizin işine yarayacak bir bilgidir. Şimdiden keyifli ve huzurlu seyahatler diliyoruz.

Biletall.com’dan En Ucuz Brezilya Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.