Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ

Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüşü deneyiminiz varsa ve terlemeye hazırsanız, dünyanın dört bir yanında ulaşılabilir zirveler bulunmakta. İşte tırmanması en kolay 10 dağ!

Triglav Dağı, Slovenya

2863 metre yüksekliği ile Triglav, Julian Alpleri’ndeki en yüksek dağıdır. Zirveye tırmanmak normalde iki gün sürmektedir. Dağın kendisi oldukça kıraç ve kayalık olsa da Slovenya’nın tek milli parkının ortasında bulunduğu için etrafı oldukça güzel. Bölgedeki ana kampa ulaşmak için sizi ormanın içinden geçen bir yolculuk bekliyor ve bu yol 6 saatlik yürüyüş demek.

Biletall.com’dan En Ucuz Slovenya Uçak Biletini Bul »
 

Toubkal Dağı, Fas

Kuzey Afrika’nın en yüksek tepesi olan Toubkal, 4167 metre yüksekliktedir. Kasım ile mayıs arasında krampon ve buz baltası gerektirir ancak dağa yıl boyunca tırmanılabilir. Yılın diğer zamanları özel ekipman gerektirmez. Güzel manzaraların yanı sıra, bu zirveye tırmanmanın diğer bir güzel detayı içinden geçeceğiniz Berberi topluluklarıdır. Gökyüzü açık olduğunda, Sahra Çölü zirveden uzakta görülebilir.

Kinabalu Dağı, Malezya

UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Kinabalu Dağı ve Kinabalu Parkı, koruma altındadır. Kinabalu, 4095 metre ile Borneo adasının en yüksek zirvesine sahiptir. Tüm Kuzey Amerika ve Avrupa’dan daha fazla bitki türüne sahip olan bu dağ, bitki çeşitliliği sebebiyle büyük öneme sahiptir. Tırmanış herhangi bir ekipman ya da beceri gerektirmez. Keyifli tırmanışlar yapmak için Malezya uçak biletinizi avantajlı fiyatlar ile Biletall.com’dan temin edebilirsiniz.

Biletall.com’dan En Uygun Malezya Uçak Biletini Bul »
 

Rinjani Yanardağı, Endonezya

Ülkedeki en yüksek ikinci volkan olan Rinjani Dağı, Endonezya’daki Lombok adasında bulunmaktadır. Trekking için uygun bir dağ olarak seçilse de deneyimsiz ve formu uygun olmayan kişiler tarafından tercih edilmemelidir. Manzarası muhteşem olan bu tırmanış için iki gün ayırmanız gerek.

Mera Zirvesi, Nepal

Nepal bazı zirveleri “trekking zirveleri” olarak sınıflandırır; bu, onlarla tırmanmak için pahalı izne ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Ancak bu sınıflandırma, onlara tırmanmanın kolay oldukları veya hafifçe alınmaları gerektiği anlamına gelmesin. Mera Zirvesi, 6476 metrede Nepal’in en yüksek trekking zirvesidir ve bu listede en yüksek erişilebilir zirve olduğu anlamına gelir.

Biletall.com’dan Nepal’e En Ucuz Uçak Biletini Bul »
 

Fansipan Dağı, Vietnam

Vietnam’daki Fansipan Dağı, 3143 metrede bölgedeki en yüksek olduğu gibi, genellikle Indochina çatısı olarak adlandırılmaktadır. Bu dağın zirvesine ulaşmak için birçok kolay yol var, bunlardan biri teleferik. Ancak bu yazıyı okuduğunuza göre sizin istediğiniz çözüm bu değil. Tırmanma iki ya da üç gün sürmektedir, yolun bir kısmını yürüyüp kalanında teleferik ile çıkma yolunu da seçebilirsiniz. Herhangi bir teknik ekipman gerektirmeyen bu tırmanış ıslak ve kaygan olabilir, gitmeden önce hava durumunu kontrol etmekte fayda var.

Musala Dağı, Bulgaristan

Musala Dağı, 2925 metre ile Balkan Yarımadası’nın en yüksek zirvesidir ve Sofya’dan kolayca erişilebilir. Biyolojik çeşitlilik açısından zengin Rila Ulusal Parkı içinde yer almaktadır. Eğer 10 kilometrelik yokuşu kolayca tırmanmanızı sağlayacak teleferiği kullanmayı tercih ederseniz tırmanışınız toplamda bir günü geçmeyecektir. Uzun rota ise yaklaşık iki gün sürer. Tırmanış yavaş başlar ancak hızla dikleşir, bu yolda hayran kalacağınız göl, orman, çayır ve kayalık tepe manzaraları sizi bekliyor.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.