Türkiye’de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri

Bu tatil döneminde, gezip gördüğü yerlerle bir yenisini katmak ve sıradan yerlerden uzaklara doğru yolculuk etmek isteyenler için birbirinden renkli tatil rotalarını derledik. Ülkemizin saklı güzellikleri arasında ferah bir nefes almanın ve eşsiz doğal manzaraların tadını çıkarmanın keyfini yaşamak istiyorsanız, siz de listemizi inceleyerek tatiliniz için en güzel tercihi yapabilirsiniz.

Bördübet Koyu  / Muğla

Muğla’ya bağlı tatil cennetinden biri olan Marmaris’te, alternatif bir doğal güzelliğe doğru yolculuk etmek isterseniz Bödrübet koyu tam size göre. Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahallesi sınırları içinde olan koy, sahip olduğu manzarasıyla sizi unutulmaz bir doğa yolculuğuna çıkarabilir. Bördübet, tertemiz bir denize ve el değmemiş doğal yapıya sahip nadide yerlerimizden biridir. Tesis veya konaklama alanlarıyla kirletilmemiş bu cennet köşesinde piknik yapabilir veya uzun yürüyüşler yaparak çevreyi keşfedebilirsiniz.

Marmaris’e otobüs bileti ve diğer tüm detaylar için Biletall.com’un https://www.biletall.com/otobus-bileti/marmaris linkinden hemen göz atabilirsiniz.

Narlıkuyu / Mersin

Ülkemizin en önemli alternatif tatil yeri seçeneklerinden biri olan Narlıkuyu, Mersin’e yaklaşık 70 km uzaklıkta yer alıyor. Sahip olduğu kıyılarıyla ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunan bu koyumuzda, enfes deniz mutfağının örneklerini bulabileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Narlıkuyu, turistik bir yerleşim yeri olsa da, doğal yaşamın pek bozulmadığı bir yapıya sahip. Özellikle kıyı bölümlerde göze çarpan su kaplumbağaları turistler tarafından çok ilgi görüyor.

Oylat / Bursa

Yemyeşil doğası ve çevresinde keşfedilecek onlarca durağı ile Bursa, sizi kendine hayran bırakacak şehirlerimizden biri. Bursa’ya yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Oylat, şehirde görülmeyi bekleyen doğal cennetlerimizden biri. Özellikle şifalı suları ve kaplıcaları nedeniyle birçok ziyaretçiyi ağırlayan Oylat’ta, aynı zamanda Oylat şelalesi ve mağarası mutlaka ziyaret edilmeli. Yeşillikler içinde yer alan bu tatil bölgesinde konaklamak ve şifalı sulardan yararlanmak isterseniz, Köy Konağı’ndaki otelleri tercih edebilirsiniz.

Akyaka / Muğla

Ege’nin eşsiz deniz manzaralarını bir başka açıdan görmek isterseniz, eski çağlardan beri bir yerleşim yeri olarak ilgi görmüş olan Akkaya’ya doğru yola çıkabilirsiniz. Bölgenin önemli balıkçı köylerinden biri olan Akkaya, son yıllarda alternatif tatil rotası arayanların gözdelerinden biri olmayı başarmış. Bundan dolayı bu tatil cenneti içinde birçok yazlık ev ve konaklama tesisi bulabilmeniz mümkün. Ula ilçesine bağlı olan Akkaya, Muğla il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Muğla’ya Ucuz Otobüs Bileti Sorgulayın >>

Erikli / Edirne

Erikli, her zaman ziyaret eden müdavimleri dışında çok az bilinen tatil beldelerimizden biridir. Edirne’nin kendine özgü güzelliğini en iyi şekilde yansıtan yerlerden biri olan Erikli, özellikle yaz aylarında masmavi suları ve tertemiz kıyılarıyla turistlere unutulmaz bir tatil yaşatır. Gürültüden uzak bir deniz keyfi yaşamak ve huzur içinde doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için ideal bir seçim sayılabilecek olan Erikli, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için iyi bir alternatif tatil kaçamağı olabilir. Keşan’ın bu önemli tatil beldesinde konaklamak için pek çok pansiyon bulunmaktadır.

Kabak Koyu / Fethiye

Alışıldık ve pahalı tatil bölgeleri dışına çıkmak istediğinizde tercih edebileceğiniz önemli yerlerimizden biri de Kabak Koyu’dur. Fethiye’ye bağlı koy, etrafında bulunan tepeler ve yeşilliklerle korunan, masmavi sularla insanı kendine hayran bırakan alternatif tatil rotalarından biri sayılabilir. Bir diğer adı Gemile Koyu olan Kabak Koyu, sadece el değmemiş doğası ile değil, aynı zamanda tarihi kalıntılarıyla da yoğun ilgi görmektedir. Ölüdeniz’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu benzersiz koy, özellikle deniz kenarında sessiz bir tatil yaşamak isteyenlerin uğrayabileceği bir durak.

Biletall.com’dan En Ucuz Fethiye Otobüs Biletini Bul »

Bu yazımızı beğendiyseniz, daha önce sizler için hazırladığımız Tatil Cenneti Adalar başlıklı blog içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.