Türkiye'nin En Meşhur 7 Çikolata Dükkanı

Çikolata deyince, hemen yüzlerde minik bir gülümseme oluşur. Gözler hemen arayışa girer, nerede o tatlı dünyası diye. Yapılan araştırmalara göre mutluluk hormonunun yerinden kalkıp hareketlenmesine sebep olan bu eşsiz lezzeti, çikolatayı yanınızdan ayırmayın. Ne de olsa mutlu olmak herkesin hakkıdır. Bu mutluluğu ise çikolatanın size verdiği tatta bulabilirsiniz. O birbirinden güzel çikolataların bir de büyüleyici bir kokusu vardır ki, kimileri çikolatayı koklayarak bile kendinden geçebilir. Son zamanlarda çok çeşitli çikolata tarzları görebilirsiniz. Ortamı yumuşatmak, arkadaştan özür dilemek, kendinizi mutlu etmek ve şımartmak, tatlı ihtiyacınızı karşılamak ya da yalnızca çikolata tutkusu gibi birçok sebeple tüketilebilen çikolata nerelerden alınır? Türkiye’nin 7 meşhur çikolata dükkânı hakkında size bilgiler verelim.

1. Rumeli Çikolatacısı: Çikolatanın tam yeri, hatta merkezi diyebileceğimiz bu dükkânda kendinizi çok farklı bir yerde hissedebilirsiniz. Çikolata tek bir kelime olabilir. Ama tadı, şekli ve damakta bıraktığı lezzet birden fazladır. Kahveli, bademli, hindistan cevizli, çilekli ve daha birçok çeşit ile İstanbul’da kendini göstermektedir. Rumeli Çikolatacısı dükkânının önünden geçerken adeta özel bir güç sizi içeriye çekecektir. Çok dikkatli olmanızı öneririz 🙂

chocolate

2. J’Adore Chocolatier: Hayatınızın en güzel köşesine koyabileceğiniz J’Adore Chocolatier çikolata dükkânına iyi bakın. Çünkü tatlı krizleri yaşadığınızda sizi bir tek o sevindirecek. Paris’i ayaklarınıza getiren bu dükkânda mutluluk hormonu patlaması yaşayabilirsiniz. Minik ve iki katlı olan bu çikolata dükkânı sizi bulunduğunuz depresyondan hemen kurtaracak. Dükkan İstanbul Beyoğlu’nda yer almaktadır.

3. The Chocolate: Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Çankaya’da yer alan bu dükkânda lezzetle gelen keyif birleşmiştir. İlk bakışta bibloyu andıran bu çikolataları tatmak için hala hazırlanmadınız mı? Çok fazla çeşide sahip olan bu dükkânda, neredeyse çikolatanın tarihi yazılmıştır. Birbirinden taze olan bu çikolatalar el yapımıdır. Bildiğimiz gibi el emeği olan her ürünün değeri de bir başkadır. Bu değeri ve bu güzel tadı hissetmek için The Chocolate dükkânına uğrayın.

chocolate_v2

4. Godiva: Çikolata ile bütünleşen bu dükkânda kendinizi kaybetmeyin. Mutlu olayım derken mutluluktan bayılmayın. Havalı ve marjinal bir ismi olan Godiva İstanbul’un en gözde semtlerinde varlığını sürdürmektedir. Etiler, Nişantaşı ve İstinye Park gibi semtler çikolata konusunda Godiva’ya çok şey borçludur. Çikolata severlerin mutlaka gelip görmesi gereken bir yerdir. İsmini Lady Godiva’dan alan bu dükkândaki tüm çikolatalar benzersiz lezzetini Belçika kalitesine borçludur.

5. Beyoğlu Çikolatacısı: İstanbul’a ilk kez geliyorsunuz ve değişik mekânlar görmek için gezmeye başladınız. İlk olarak Beyoğlu’ndan başladınız bu güzel şehri gezmeye. O da ne, insanlar gayet sakin edalarla sıra bekliyorlar. Şaşırdığınızı biliyoruz. İstiklal Caddesi’nde bulunan ve sıranın hiç eksik olmadığı bu tatlı dükkâna mutlaka bir de siz uğrayın. 1952 yılından bu zamana dek çizgisinden ve kalitesinden asla ödün vermemiştir. Özellikle madlen ve drajeli çeşitleri ile her zaman yüzünüzü güldürmeye kararlıdır.

chocolate_v3

6. Vakko: Kalitenin başı, listenin birinci ismi ile tanışmaya hazır mısınız? Aklınıza gelen ilk şeyi durun tahmin edelim. “Bir çikolata için maaşımı mı vereyim?” diyorsanız haklı olabilirsiniz. Ancak her defasında böyle bir şey yapın diyemeyiz. Çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kız arkadaşınızı babasından istemeye giderken, şöyle bir kutu Vakko çikolata yakışmaz mı? O zaman pamuk eller cebe diyoruz. Sizi Vakko’ya çikolata diyarına bekliyoruz. Drajeleri, fındıklı, kahveli ve portakallı çikolataları ile sizi bekliyor olacak.

7. Maria Antionette: Sizi kısa bir süreliğine bir şölene davet ediyoruz. Lezzetli ve şahane ötesi duruşu ile sizi biraz geçmişe götürüyoruz. Çikolataların tamamı mekânın üstünde bulunan imalathanede üretilmektedir. Maria Antionette çikolata dükkânında çikolatalar isteğe göre kilo ve tane ile satılmaktadır. Çikolatayı görür görmez âşık olabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü tadı kadar paketleri de bir hayli dikkat çekicidir. Nişantaşı’nda bulunan bu lezzetli dükkâna her zaman sizleri bekleriz…

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.