Dünya’nın En Güzel Plajları

Bütün yıl çalıştıktan sonra yaşamınızın bütün keyfini ve güzelliğini sadece güzel bir tatil ile çıkarabilirsiniz. Kışın veya yazın fark etmeksizin birçok tatil avantajlarınız vardır. Herkesin keyifle geçirmek istediği hayalini kurduğu tatilleri elbette ki vardır. Kızgın kumlar,serin sular ve o mükemmel tatlı esintiler kimsenin vazgeçemeyeceği hayallerdir. Hele ki o mükemmel plajları düşünüp tüm yılımızı o plajlara gitmek için hızlı hızlı geçirmek istemek… Gelin sizlerle hayallerimizi süsleyen o mükemmel plajları inceleyelim. Gitmek istediğimiz yerleri hayallerimiz de daha da somutlaştırarak görelim.

Karayipler

Mükemmel bir plaj olduğu konusunda herkesin aynı fikirde olduğu bir bölgedir. Ada sınırlarında yetişen bir kaktüsten dolayı bu isimle anılmaktadır. Türkiye’den çok fazla uzaklıktadır. Aslında Britanya Denizaşırı Toprakları’na dâhil olduğu bilinmektedir. Herkes tarafından dünyanın en güzel yeri olarak görülebilir. Karayipler’deki eşsiz konumun, denizle en güzel buluşma noktasına sahiptir. Turkuaz renginin müthiş görüntüsü ve o berraklığı adeta hayran bırakmaktadır. Bembeyaz kumlar sizleri üzerinden alamayacak kadar hoştur. Deniz oldukça temizdir. Yılın her döneminde ziyaret edebilirsiniz. İçerisinde; kumdan plajları, lüks evleri, otelleri, yeme içme keyfi yaşayacağınız mekanları ve barları vardır. Bu bölgede para birimi olarak da Amerikan doları geçmektedir. Gece eğlenceleri bu bölgede sıklıkla gerçekleşmektedir. Ada hayatının pahalılığına diyecek sözümüz elbette ki yok. Ucuz olabilecek pek bir şeyin olmadığını söylemeden geçemeyiz. Dileriz, herkesin Karayipler hayali bir gün gerçekleşsin.

Filipinler

“Dünya üzerinde cennet” tanımını neredeyse en çok hak eden yerlerden biridir. Adanın kuzeyinde yer almaktadır. Buraya ulaşmak hem maddi hem de manevi yönden pek kolay değildir. Ulaşımınız maliyetli olabilir. Maliyetli olduğu kadar da uzun sürebilir. Ancak bütün bunlardan sonra karşınıza mükemmel bir plaj çıkmaktadır. Ne trafik ne gürültü sizi rahatsız edecek tek bir şeyin olmadığı keyifli bir tatil geçireceksiniz. Filipinler için en uygun zaman Şubat ile Nisan aylarındadır. Aynı zamanda Aralık ve Ocak ayı da sizler için uygun olabilir. Diğer zamanlarda buraya gelirseniz yağışla karşılaşabilirsiniz. Plaj çevresindeki yemyeşil ormanlar oldukça güzel bir görüntü sağlamaktadır. Anlatılmaz yaşanır bir güzellikte olan bu bölgeye gidip keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Asla unutamayacağınız bir tatil olacağından eminiz.

Cook Adaları, Avustralya

Bu ada, Avustralya’nın Cook Adaları’na bağlı bir deniz tatili bölgesidir. Adada yer alan Aitutaki Lagünü oldukça ilginç bir doğa harikasıdır. Özellikle balayı çiftlerinin daha çok tercih ettiği bir bölgedir. Adada yer alan bungalovlarda konaklamak oldukça keyifli olacaktır. Çoğu insan bunu tercih etmektedir. Adanın nefes kesici bir manzarası vardır. Bir plajda beklediğiniz her özelliğe sahip olduğunun garantisini verebiliriz. Huzur, deniz sesi, temiz bir deniz sizlere sunulmuş bir ödül gibidir adeta. Giden herkes neredeyse kendini bütün dünyadan soyutlamaktadır. Kendini adanın huzuruna bırakmaktadır. O yüzden gitmeden önce kendinizi bu soyutlamaya hazırlamanız gerekmektedir. Yolculuğunuz dünyanın neredeyse en uzak bölgesine olacağı için kendinizi de o yolculuğa hazırlamanız gerekecektir.

Lanikai Plajı, Hawaii

İsmiyle deniz tatili denildiğinde akla ilk gelen ve adeta bir marka haline gelen Hawaii vazgeçilmez bir güzelliktedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer almaktadır. Mercan kayalıklarla korunmaktadır. Bölge, 18 adacıktan oluşmaktadır. Plaja el değmemiş bir plaj diyebiliriz. O kadar temiz ve berraktır. Pasifik Okyanusu’nun ortasında bulunur. Ayrıca sizlere romantik bir tatil hizmeti sunmaktadır. Balayı çiftlerinin de tercih ettiği mükemmel bir plajdır.

Maldivler

Konu deniz tatili olunca dünyanın neredeyse en iyisi diyebiliriz. Bunu artık neredeyse küçük çocuklar bile bilmektedir. Artık küçük yaştaki çocuklar bile bunu biliyor. Balayı çiftlerinin asla vazgeçemeyeceği yerlerden biridir. Adanın içerisinde oldukça güzel restoranlar yer almaktadır. Burada sizi tedavi programları, yoga dersleri ya da kütüphane ortamı gibi birçok aktivite yer almaktadır. Diğer tatil seçeneklerinden oldukça farklı bir ortamı olduğunun garantisini sizlere verebiliriz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.