Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz

Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok merak edilen yerleri ziyaret etmektedirler. Bu yazımızda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak Türk kadın gezginler hakkında bilgi vereceğiz.

Sezgiolgac

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sezgi Olgaç (@sezgiolgac)’in paylaştığı bir gönderi ()

Instagram’da 149.000 takipçisi bulunan Sezgi Olgaç, Instagram’ın en popüler Türk gezgin kişilerinden birisidir. Sezgi Olgaç önce yurt içini daha sonrasında Avrupa ve Amerika topraklarını gezerek mükemmel fotoğraflar kaleme almıştır.

Cizenbayan

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Elif🦄 (@cizenbayan)’in paylaştığı bir gönderi ()

8 Mart günü yaklaştığına göre yalnız başına dünyayı gezen kadınlar hakkında sizlere bilgi verelim. Instagram’da cizenbayan kullanıcı adına sahip olan Elif, 130.000 takipçi sayısına sahip durumda. Cizenbayan, bizlere saklı kalmış cennetleri ayrıntılı olarak gösteriyor.

Gezicigunluk

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gezici Günlük (@gezicigunluk)’in paylaştığı bir gönderi ()

Aydan Kumpas, Türkiye’nin en başarılı kadın gezginleri arasında yer alıyor. Instagram’da 137,000 takipçisi bulunuyor. Seyahat notlarını kendi adı ile kurduğu internet sitesinde paylaşan Aydan Kumpas, bizleri adeta adım adım dünyayı sanal olarak gezdirmekte.

Oitheblog

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

oitheblog.com (@oitheblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

Öykü ve İdil adında iki genç kızın sahip olduğu oitheblog, Türk kadın gezgin kavramını bizlere çok iyi bir şekilde göstermektedir. Genç kızların Instagram üzerinde 121,000 takipçisi bulunuyor. Selanikten başlayarak Avrupa’yı bütünü ile gezen 2 kız, bizlere tüm deneyimlerini internet siteleri üzerinden sunuyor.

Gezginyogini

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Burcu Tunca (@gezginyogini)’in paylaştığı bir gönderi ()


Burcu Tuna en yeni Türk gezgin olarak karşımıza çıkıyor. 26 bin takipçisi bulunan gezginyogini, çektiği fotoğraflar ile takipçilerinin kalbinde yer tutuyor. Gezileri sırasında çektiği videoları Youtube kanalından paylaşan Burca Tuna, samimi yaklaşımı sayesinde her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Cokokuyancokgezen

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Çok Okuyan Çok Gezen🎈 (@cokokuyancokgezen)’in paylaştığı bir gönderi ()

“Her Yolculuk Bir Hayalle Başlar” diyen cokokuyancokgezen, bugüne kadar 60’dan fazla ülkeyi gezip yüzlerce şehri fotoğraflamıştır.  Instagram içerisinde 32 bin takipçisi bulunan cokokuyancokgezen, bugüne kadar binden fazla gönderi paylaşmıştır. Kendi adı ile açtığı internet sitesinde seyahatleri ile ilgili birçok blog yazısı yer almaktadır.

Halesargin

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

İşim Gücüm Gezmek- Hale Sargın (@halesargin)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hale Sargın işim gücüm gezmek diyerek bizlere kadın gezgin olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösteriyor. 8 yıldan bu yana tam zamanlı olarak gezen Hale Sargın, 8 yıllık deneyimini hesabından paylaşıyor.

Aylakilsu

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

aylak ilsu (@aylakilsu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Instagram’ın en genç, en yeni kadın gezginler kategorisi içerisinde yer alan aylakilsu, 11,000 takipçisi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Genç gezgin seyahat deneyimlerini diğer kadın gezginler gibi Instagram hesabı üzerinden paylaşıyor.

Bilinmeyenrota

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tuğçe Makarnacı (@bilinmeyenrota)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bilinmeyenrota ya da diğer adı ile Tuğçe Makarnacı, dünyayı gezmek için yaratıldığını düşünüyor. Fotoğrafçılık konusunda kendisini çok iyi bir şekilde geliştiren Tuğçe Makarnacı, yıllardır dünyayı gezerek güzel kareleri bizlerle paylaşmakta. Kendi adı ile oluşturduğu internet sitesi üzerinden blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

Tatligezgin

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gulcin Sogut (@tatligezgin)’in paylaştığı bir gönderi ()

Gülçin Söğüt, tatlıgezgin kullanıcı adı ile Instagram’da çok güzel işlere imza atıyor. Gezip gördüğü yerlerde çektiği resimleri Instagram üzerinden paylaşırken videolarını da Youtube üzerinden paylaşıyor.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.