Karantinada da Gezdirmeye Devam Eden Gezginler

Koronavirüs salgının devam ettiği şu günlerde herkes evde kalmaya özen gösteriyor. Birkaç hafta öncesine kadar yolculukların durduğu ve yavaşça devam etmeye başladığı günümüzde gezgin ve seyyahlar da kendini koruma altına almış durumda. Ancak bu kişiler kendilerini paylaştıkları fotoğraflar ile var ettiler. Karantina döneminde gezemeyen seyyahlar takipçi kitleleri tarafından unutulmaya başlandı. Ancak bazı gezginler geçmiş dönemlerden kalma resimleri ile ruhumuzu taze tutmaya devam ediyorlar. İşte karantinada da gezdirmeye devam eden gezginler:

Trailofus

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Burçin & Erdi (@trailofus)’in paylaştığı bir gönderi ()

Burçin & Erçin gezgin çift tarafından yönetilen trailofus Instagram hesabı, karantina günlerinde de paylaşım yapmaya devam ediyor. Instagram hesaplarında 157,000 takipçi bulunan çift, geçmiş seyahatlerinden kalan fotoğrafları karantina döneminde de paylaşarak takipçi kitlesinin moralini yükseltmeye çalışıyor.

Yoldabiblog

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Yolda bi’ Blog (@yoldabiblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

Asya ve Umut çiftinin gezilerini paylaştığı yoldbbiblog Instagram sayfası, korona virus pandemi döneminde de aktifliği yürütüyor. Instagram hesapları 118,000 olan çift, pandemi dönemi boyunca stok olarak ellerinde bulunan resimleri takipçilerine sunuyor.

Esrageziyor

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ESRA • Travel Blogger (@esrageziyor)’in paylaştığı bir gönderi ()


Esra’nın tatlı ve keyifli seyahatlerini izlediğimiz esrageziyor Instagram hesabı, pandemi döneminde de aktifliğini devam ettiriyor. 72,100 takipçi sayısı bulunan esrageziyor, yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri sırasında paylaşmadığı resimleri pandemi döneminde paylaşmaya çalışıyor.

Sezgiolgac

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sezgi Olgaç (@sezgiolgac)’in paylaştığı bir gönderi ()


147,000 takipçisi bulunan Sezgi Olgaç, Instagram’ın en başarılı kadın seyyahları arasında yer alıyor. Korona döneminde kendini karantina altına alan Sezgi Olaç, Instargam kitlesine kendini unutturmamak için paylaşmadığı seyahat resimlerini paylaşarak pandemi sonrası planlarını duyurmaya çalışıyor.

Gezicigunluk

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gezici Günlük (@gezicigunluk)’in paylaştığı bir gönderi ()


Instagram’da takip edilmesi gereken hesaplar içerisinde yer alan Aydan Kumpas (gezicigunluk) karantina sürecini evde geçirenler arasında! Bu süreçte kendisine bol bol vakit ayırdığını belirten Aydın Kumpas, özlenen günler serisi altında geçmiş seyahatlerinden bol bol kesit paylaşıyor.

Cokokuyancokgezen

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Çok Okuyan Çok Gezen🎈 (@cokokuyancokgezen)’in paylaştığı bir gönderi ()


Bugüne kadar 60’dan fazla ülke gezen cokokuyancokgezen’in Instagram’da 31,5 bin takipçisi bulunuyor. Tamamen organik bir kitleye sahip olan gezginimiz karantina dönemi boyunca aktifliği hiç kaybetmemiş. Ülkemizin ve dünyanın önemli noktalarından kareler paylaşmaya devam eden cokokuyancokgezen, Instagram’da takip edilmesi gereken gezginler arasında önemli bir yere sahip.

Halesargin

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hale Sargın (@halesargin)’in paylaştığı bir gönderi ()


Hale Sargın 8 yıldır tam zamanlı olarak geziyor. Seyahetlerinden önemli kareleri Instagram hesabından paylaşacan kadın gezginimizin takipçi sayısı 41,5 bin. Karantina döneminde kendini koruma altına alan Hale Sargın, bu dönemde takipçilerini unutmuş değil. Geçmiş gezilerinden kalan fotoğrafları paylaşan gezginimiz, kitlesinin gezgin ruhunu elinden geldiğince canlı tutmaya çalışıyor.

Bilinmeyenrota

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tuğçe Makarnacı (@bilinmeyenrota)’in paylaştığı bir gönderi ()


Instagram’da 28,4 bin takipçisi bulunan bilinmeyenrota, platformun en genç kadın gezginlerinden birisi. Oldukça kaliteli fotoğraflar ve videolar çeken Tuğçe Makarnacı, karantina döneminde de paylaşımlarına devam ediyor. Kendisi gezmese bile elinde bulunan görseller ile, karantina döneminin dahi dolu dolu geçmesini sağlıyor.

Tatligezgin

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gulcin Sogut (@tatligezgin)’in paylaştığı bir gönderi ()


20,2 bin takipçisi bulunan tatligezgin, hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatler sürdürüyor. Oldukça eğlenceli bir yapıya sahip olan Gülçin Söğüt, kadınların da bir seyyah olabileceğini göstermeye çalışıyor. Karantina döneminde de paylaşımlarına devam eden tatligezgin, pandemi döneminin sona ermesi ile beraber kaldığı yerden devam edeceğini belirtiyor.

Rotasizseyyah

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rotasız Seyyah (@rotasizseyyah)’in paylaştığı bir gönderi ()


Instagram’da takip edilmesi gereken gezginler listelerinde daima yer alan rotasizseyyah, Türkiye’nin ödüllü seyahhları arasında yer alıyor. Instagram’da 436,000 takipçisi bulunan rotasizseyyah, karantina döneminde eski seyahatleri sırasında unutumadığı hatıraları yeniden takipçilerine sunuyor. Resimlerin hikayeleri ise aynı isimle açılan blog sitesi üzerinden paylaşılıyor.

Yoldaolmak

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kemal Kaya (@yoldaolmak)’in paylaştığı bir gönderi ()


Kemal Kaya, profesyonel olarak 10 yıldır seyahat yazarlığı yapılıyor. Gezileri sırasında çektiği fotoğrafları yoldaolmak Instagram hesabında paylaşan Kemal Kaya’nın 142 bin takipçisi bulunuyor. En iyi Instagram sayfaları içerisinde yer alan yoldaolmak, karantina döneminde de paylaşımlarına devam ediyor.

Bizevdeyokuz

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Biz Evde Yokuz (@bizevdeyokuz)’in paylaştığı bir gönderi ()


Gezgin çift Duygu ve Bilgehan tarafından yönetilen bizevdeyokuz Instagram hesabı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. 288 bin takipçisi bulunan çift, karantina döneminde de hatıra fotoğraflar paylaşarak seyahatin önemine vurgu yapıyor.

baya_iyi

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Oylum & Onur (@baya_iyi)’in paylaştığı bir gönderi ()


Oylum ve Onur çiftinin yönettiği baya_iyi hesabının 103 bin takipçisi bulunuyor. Bayağı iyi dedikleri resimleri karantina döneminde de paylaşan çift, gezdikleri ülke ve şehirler ile ilgili rehberler de hazırlıyorlar.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.