Bu Tatil Sezonunda Stressiz Seyahat İçin İpuçları | İnfografik

Stresten kaçmak için yaptığınız tatil bir başka endişe kaynağı olmasın! Stressiz bir seyahat için bu ipuçlarını takip edin!

 

Kalabalık tarihlerden ve lokasyonlardan kaçının.

Kalabalıklar bir süre daha tehlikeli olacak gibi görünüyor. Bunun için gideceğiniz yerin ne kadar kalabalık olduğunu internetten kontrol edebilir, en çok tatil yapılan günlerde daha tenha yerleri tercih edebilirsiniz.

Biletleri kıyaslayın.

Bir başka stress kaynağı ise maddiyat. Tatil planınızı yaparken diğer firmaların fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayın. Bunun için Biletall’ın otobüs ve uçak firmalarını karşılaştırabileceğiniz özelliğini kullanarak tek tıkla tüm seferleri görebilirsiniz.

Ekstra zaman bırakın.

Covid-19 önlemleri kapsamında havaalanı ve otogar girişlerinde alınan tedbirler dolayısıyla bekleme süreleri uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatleriniz için normalden daha uzun süre ayırmanızı öneririz.

Havaalanı/otogar kurallarını ve seyahat firmalarının kurallarını öğrenin.

Seyahate çıkmadan önce kullanacağınız seyahat firmasının ya da otogar veya havaalanının duyurularını ve kurallarını takip etmelisiniz. Hepimizin sağlıklı kalmaya çalıştığı bu günlerde alınan önlemler de günden güne değişebilmektedir.

Otoriter kanalları takip edin.

Gündemin hızla değiştiği günler geçiyoruz, geleceğimiz de bir süre bu şekilde olacak gibi görünüyor. Bu sebeple tatil ve turizm gibi konularda hızlı güncellemeler paylaşan ve sizi dikkat etmeniz gereken konularda uyaran kanalları takip etmeyi unutmayın.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.