Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi Hakkında

Davraz dağı Isparta’da bulunmaktadır. Davraz Dağı rakım olarak 2635 metre yüksekliğe sahiptir. Göller Yöresinde Isparta Ovası’nın etrafını çeviren dağlardan sadece birisidir. Davraz Dağı kaya merkezi diğer bir ismiyle Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi, Isparta’nın 26 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. 1995 yılından bu yana Kış Sporları Turizm Merkezi olarak kayakçılara, dağcılara ve kış sporlarıyla ilgili herkese hizmet vermektedir. Davraz Dağı Kayak Merkezine en yakın yerleşim yeri 8 kilometre uzaklıkta bulunan Çobanisa Köyü’dür. Kayak Merkezinin bulunduğu bölgede hakim olan bitki örtüsü çam, ardıç, sedir ve otsu bitkilerdir. Davraz Dağı’nın sahip olduğu coğrafi özelliklerden dolayı sadece kayak merkezi olarak değil birçok doğa sporuna da imkan sağlamaktadır.

Davraz Kayak Merkezi Aktiviteleri

Davraz yaz aylarıda dahil olmakla birlikte yılın birçok zamanı spor severlere hizmet verebilmektedir. Yaz ve bahar aylarında doğa yürüyüşleri yapabilir, sıcak günlerde yüksek Davraz Dağı’nın serinliğinden yararlanmak için kamp kurabilir veya zirveye tırmanabilirsiniz. Davraz Dağı sahip olduğu ova ve yayla manzaralarıyla sizlere müthiş hisler yaşatacaktır. Kış aylarına gelindiğinde ise kayak sezonu açılmasıyla kayakçıların uğrak mekanı haline gelen Davraz Dağı Kayak Merkezi’ne sizlerde gelebilir kış tatili yapabilirsiniz. Davraz Dağı Kayak Merkezi’nde her düzeyden sporcuya hitap eden pistler bulunmaktadır. Sizlerde Davraz Kayak Merkezi’ne gelmek isterseniz Biletall.com’a girerek Isparta otobüs biletinizi hemen alabilirsiniz.

 • Kayak
 • Snowboard
 • Kar Motoru
 • Kızak
 • Kamp
 • Tırmanış
 • ATV Safarisi
 • Yamaç Paraşütü

Davraz’a Ne Zaman Gidilmeli?

Davraz her ne kadar kış sporlar yapılması için daha uygun olsada diğer doğa sporlarına da oldukça uygundur.  Kayakçılar için Davraz’a gitmenin en uygun olduğu zaman Aralık ayının sonundan mayıs ayına kadar açık olan kayak sezonudur.  Davraz Dağı Kayak Merkezi’nde kar yoğunluğu ve sıcaklığın en uygun olduğu zaman ise ocak şubat aylarıdır. Sizlerde bu aylarda Davraz Kayak Merkezine Tatil planı yapabilirsiniz.

Biletall.com’dan Isparta’ya En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Davraz Kayak Merkezi’nde Sezon Ne Zaman Açılır?

Davraz Kayak Merkezi sezonu ülkemizin diğer kayak merkezlerine göre neredeyse aynı sürmektedir. Kar yağışının genellikle aralık ayında başlayan Davraz’da kayak sezonu aralık ayında başlayıp mayıs ayının başına kadar sürmektedir. Davraz Kayak Merkezi en çok ocak şubat aylarında rağbet görmektedir. Yaz aylarında Davraz, futbol takımlarının yaz kampları için tercih ettikleri yerlerden biri olmaktadır.

Davraz Kayak Merkezi Fiyatları

Davraz kayak merkezi fiyatları ile sizlerin yüzünü güldürebilecektir. Yemek, konaklama ulaşım ve ekipman kiralama konusunda her bütçeye uygun seçenekler bulabilirsiniz. Davraz kayak merkezine gelerek ailecek hafta sonunuzu değerlendire bilirsiniz.

Davraz Skipass fiyatları nedir merak edenler için 2018-2029 sezonu için fiyatlar şu şekildedir:

 • Tek Çıkış > Hafta içi: 9 TL – Hafta sonu: 13 TL
 • 5 Çıkış > Hafta içi: 32 TL – Hafta sonu: 45 TL
 • 10 Çıkış > Hafta içi: 45 TL – Hafta sonu: 65 TL
 • 100 Çıkış > 300 TL (sezonluk)
 • 200 Çıkış > 450 TL (sezonluk)
 • 1 Günlük Limitsiz Çıkış > Hafta içi: 45 TL – Hafta sonu: 85 TL
 • 2 Günlük Limitsiz Çıkış > Hafta içi: 75 TL – Hafta sonu: 130 TL
 • 3 Günlük Limitsiz Çıkış > Hafta içi: 105 TL – Hafta sonu: 155 TL
 • 4 Günlük Limitsiz Çıkış > Hafta içi: 120 TL – Hafta sonu: 185 TL
 • 5 Günlük Limitsiz Çıkış > Hafta içi: 145 TL – Hafta sonu: 205 TL

Sömestre ve yılbaşı tatilinde hafta sonu fiyatları uygulanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sezonda sezona değişiklik gösterebilir. Belirtilen fiyatlar geçen sezona ait fiyatlardır.

Davraz Kayak Merkezi Pistleri Ve Haritası

Davraz Kayak Merkezinde pist sayısı 12 adettir. Bu pistler mavi kırmızı ve siyah olmak üzere ayrılmışlardır. Mavi pistler zorluk derecesi olarak orta, kırmızı pistler orta-zor, siyah pistler zor olarak sınıflandırılmıştır. Davraz Kayak Merkezi pistleri 4 kademeye ayrılmıştır.  1. Kademe Leitner Tesisinde 2 mavi, 2 kırmızı ve 1 siyah olmak üzere 5 pist yer almaktadır. 2. Kademe STM Tesisinde 1 mavi, 2 kırmızı ve 1 siyah pist bulunmaktadır. 3. Kademe T-Bar Tesisi Pistleri ise 1 mavi ve 2 kırmızı pistten oluşmaktadır. Son olarak 4. Kademe Bubble Tesisinin pistleri 2 adet siyah pistten oluşmaktadır. Profesyonel kayakçıların uğrak yerlerinden olan Davraz kayak merkezi pistleri uluslararası standartlara uygundur.

Davraz Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Davraz kayak merkezi ulaşım konusunda oldukça iyi durumdadır. Isparta şehir merkezine 26 km, Eğirdir ilçe merkezine 30 km ve Antalya şehir merkezine ise 150 km uzaklıktadır. Özellikle yolları kışın dahi hiç kapanmayan Davraz kayak merkezi ulaşımı son derece geniş yollarla sağlanmaktadır. Özel araçlarınızla rahatça yolculuk edebileceğiniz bir yola sahip olan Davraz’a Isparta şehir merkezinden kısa bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz.

Biletall.com’dan Isparta’ya En Ucuz Otobüs Biletini Bul »
 

Isparta’ya şehirlerarası otobüsler ile Türkiye’nin her yerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre gelen kayakçılar Davraz kayak merkezine ulaşım için çoğunlukla özel araçlarını tercih etseler de bunun yanında farklı alternatiflerde bulunmaktadır.

Davraz Kayak Merkezi Popüler Oteller

Davraz kayak merkezi otel konusunda sizlere farklı seçenekler sunmaktadır.  Bizde sizler için Davraz kayak merkezi otellerini derledik. Sezon içerisinde fiyatlarda artış olsa da erken rezervasyon yaparak ucuz fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sirena Davraz Oteli

Davraz’da bulunan gözde otellerden biridir. Pistlere ve telesiyejlere oldukça yakın olmasıyla tercih sebebi olan oteli sizlerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Adres: Kulovası Mevkii Davraz/ Isparta

Telefon: 0 (246) 267 20 02

Isperia Davraz Otel

Etrafında ağaçların olduğu otelde son derece güzel kış manzaralarıyla karşılabilirsiniz. Davraz otelleri arasında iyi bir konuma sahip olan Isperia Davraz Otel misafirlerine her zaman üstün bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Adres: Kulovası Mevkii Davraz/Isparta

Telefon: 0 (246) 267 20 20

Davraz Kayak Merkezi Canlı İzle

Davraz kayak merkezinin çeşitli bölgelerinde bulunan kameralar ile pistlerin ve tesitlerin canlı yayınları yapılmaktadır. Canlı yayınlar sayesinde kayak merkezine gitmeden önce pist, hava ve tesis durumlarını kontrol edebilirsiniz. Davraz kayak merkezini canlı izlemek için tıklayın.

Davraz Kayak Merkezi Fotoğrafları

Davraz Kayak Merkezi hangi ilimizdedir?

Davraz Dağı, Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Davraz Kayak Merkezi – Isparta merkez arası kaç kilometre? 

Davraz kayak merkezi, Isparta Meydanı’ndan yaklaşık olarak 27 kilometredir. Araç ile ulaşım sağlamak isteyenler ortalama 35 dakika seyahat edecektir.

Davraz Dağı rakımı kaçtır?

Davraz Dağı’nın rakımı 2637 metredir.

Isparta Havalimanı – Davraz Kayak Merkezi arası kaç kilometre?

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan Davraz kayak merkezi araç ile yaklaşık 40 dakika sürmektedir. İki nokta arasındaki mesafe ise 35 kilometredir.

Isparta Otogarı – Davraz Kayak Merkezi arası kaç kilometre?

Isparta Otogarı ile Davraz kayak merkezi arası 30 kilometredir. Bu mesafe araç ile yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.