Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında

Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile karsa gelenlerin Sarıkamış’ta konaklama ve kayak tatili yapmalarıdır. Tarihi, doğası ve ormanları ile sporcuları cezbeden dağ görülmesi ve kayılması gereken kayak merkezleri arasında yerini almaktadır. Sarıkamış kayak merkezi pist uzunluğu yaklaşık 30 kilometredir. 5 adet tesis bulunan dağda tesislerin saatte taşıyabileceği yolcu sayısı 4600 kişidir. Gelen turistleri cezbeden hususlardan biri ise kristal kar olmasıdır. Çok nadir görünen bu kar Sarıkamış kayak merkezine yağmaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezi Aktiviteleri

Sarıkamış’ta yaz aylardın da tırmanış ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz bölgede bulunan oteller 4 mevsim hizmet vermektedir. Dilerseniz kamp alanlarına çadır kurabilir ve yazın sıcak günlerinde Sarıkamış’ın serinliklerine dalabilirsiniz. Sarıkamış’ın en güzel manzaralara sahip olduğu kış aylarında ise kayak, snowboard ve kızak yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Her sporcuya hitap eden pistler bulunmaktadır. Sarıkamış’ta keyifli vakitler geçirmek isterseniz hemen Sarıkamış otobüs biletinizi Biletall.com’dan alabilirsiniz.

 • Kayak
 • Snowboard
 • Kar Motoru
 • Kızak
 • Kamp
 • Tırmanış
 • ATV Safarisi

Sarıkamış’a Ne Zaman Gidilmeli?

Sarıkamış’a tabi ki kışın gidilmeli. Yemyeşil çam ağaçları ile bembeyaz karın birleştiği tarihler tercih edilmelidir. Kar yoğunluğunun ve havanın en ideal olduğu ocak sonu şubat başında Sarıkamış tatili ayarlayabilirsiniz.

Biletall.com’dan Kars’a En Ucuz Uçak Biletini Bul »
 

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde Sezon Ne Zaman Açılır?

Sarıkamış Kayak Merkezi sezonu açılışı genellikle Aralık ayının ilk haftasıdır. Sarıkamış’ta sezon neredeyse 5 ay sürmektedir. Aralık ayının başında başlayan sezon Nisan ayının ortalarına kadar devam edebiliyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi Fiyatları

Sarıkamış kayak merkezi fiyatları açısından gelen turistlerin yüzlerini güldürmektedir. Oldukça cazip fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Gerek yeme-içme gerek otel gerekse kayak fiyatları oldukça uygundur. Kaliteli vakit geçirmenin ekonomik adresi Sarıkamış kayak merkezidir.

Sarıkamış Skipass fiyatları nedir diyecek olursanız 2019-2020 sezonu için fiyatlar şu şekildedir:

 • Tek Çıkış: 5 TL
 • 5 Çıkış: 25 TL
 • 10 Çıkış: 45 TL
 • 15 Çıkış: 60 TL
 • 20 Çıkış: 70 TL
 • 100 Çıkış: 300 TL
 • 200 Çıkış: 450 TL
 • 1 Günlük Çıkış: 30 TL (Hafta sonu 45 TL)
 • 2 Günlük Çıkış: 60 TL (Hafta sonu 90 TL)
 • 3 Günlük Çıkış: 90 TL
 • 4 Günlük Çıkış: 120 TL
 • 5 Günlük Çıkış: 150 TL

Sarıkamış Kayak kiralama fiyatları (günlük) ise şu şekildedir:

 • Kayak Takımı: 20 TL
 • Kıyafet: 20 TL
 • Snowboard: 30 TL
 • Kask: 15 TL
 • Eldiven: 10 TL
 • Gözlük: 10 TL
 • Kızak (saati): 15 TL

Yukarıda belirtilen fiyatlar sezonda sezona değişiklik gösterebilir. Belirtilen fiyatlar geçen sezona fiyatlarıdır.

Sarıkamış Kayak Merkezi Pistleri Ve Haritası

Sarıkamış’ta 4 adet pist çeşidi bulunmaktadır. Bunlar yeşil, mavi, kırmızı ve siyah şeklindedir. Yeşil pistler kolay, mavi pistler orta, kırmızı pistler orta-zor, siyah pistler zor seviyedir. Toplamda 6 adet pist bulunmaktadır. Ayrıyeten koşu kayağı pisti ve kızak pistleri de bulunmaktadır.  Sarıkamış kayak merkezi pist uzunluğu bakımından sporcuları tatmin etmektedir. 3 kilometreye kadar pist bulunmaktadır. Daha çok snowboard kayanların tercih ettiği snowpark alanı da bulunmaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Sarıkamış kayak merkezi Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer almaktadır. İlçeye olan uzaklığı 4 kilometre iken Kars’a olan uzaklığı 60 kilometredir. Sarıkamış ilçesinden kayak merkezine ulaşım oldukça rahattır ilçeden taksiler veya dolmuşlar yardımı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehre otobüs ile gelenler Sarıkamış otogarından kayak merkezine dolmuşlar veya taksiler yardımı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer havalimanından kayak merkezine ulaşım sağlayacaksanız toplu taşımalar yardımı ile Sarıkamış ilçesine ulaşarak oradan kayak merkezine geçebilirsiniz. Kalabalık gelen turistler için taksi daha mantıklı bir seçim olabilir. Kars havalimanı ve Sarıkamış kayak merkezi arası yaklaşık 55 kilometredir.

Tren ile seyahat edecek kişilerin biletlerini Kars yerine Sarıkamış’a almaları ulaşım maliyeti ve süre bakımından daha avantajlı olacaktır. Tren ile ilçeye geldikten sonra taksi veya dolmuş yardımı ile 10 dakika içerinde kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Biletall.com’dan Kars’a En Ucuz Otobüs Biletini Bul »

Sarıkamış Kayak Merkezi Popüler Oteller

Sizler için Sarıkamış’ın en popüler 3 otelini derledik. Sarıkamış otel fiyatları otel hizmetine, kalitesine ve tarihine göre değişiklik göstermektedir. Sarıkamış kayak sezonu içerisinde fiyatlar artış gösterebiliyor.

Hotel Çamkar Sarıkamış

Kars Sarıkamış otelleri arasında oldukça iyi bir konuma sahip ve birçok kişinin de bildiği, sevdiği bir oteldir. Konum olarak pis ve telesiyej yanında olduğu için otelden pisti seyretmek mümkündür. Bir tarafı piste bir tarafı ormana bakmaktadır.

Adres: Cıbıltepe Mevkii No:12, 36500 Sarıkamış/Kars

Telefon: 0 (474) 413 65 65

Kayı Snow Hotel

Rus mimarileri andıran ve mimarisi ile dikkat çeken islami bir oteldir. Kars Sarıkamış otelleri arasında sıkça tercih otellerden birisidir. Tesis bünyesinde bulunan kapalı havuz ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Adres: Bayrak Tepe Kayak Merkezi İnönü Mahallesi No 28, 36500

Telefon: 0 (474) 413 60 00

White Park Hotel

Kayak merkezi içerisinde yer alan otel tam pansiyon olarak çalışmaktadır. Kış aylarında otel sıcaklığı gayet iyidir. Otel içerisinde üşümeyeceksiniz.  Konuklarına hamam, restoran ve ücretsiz Wi-Fi imkanı sunmaktadır. Otel fiyatı da oldukça makul ve hesaplıdır.

Adres: İnönü Mahallesi Bayraktepe Kayak Merkezi, 36500 Sarıkamış/Kars

Telefon: 0 (474) 413 60 00

Sarıkamış Kayak Merkezi Canlı İzle

Sarıkamış kayak merkezini canlı olarak izlemek mümkündür. 7/24 canlı yayın bulunmaktadır. Anlık olarak hava durumunu, pist durumunu ve tesis durumunu canlı yayınlardan takip edebilirsiniz. Sarıkamış’ı canlı olarak izlemek için tıklayın.

Sarıkamış Kayak Merkezi Fotoğrafları

Sarıkamış Kayak Merkezi hangi ilimizdedir?

Sarıkamış Kayak merkezi, Doğu Anadolu bölgesi şehirlerinden olan Kars’ta bulunmaktadır.

Sarıkamış Kayak Merkezi – Kars merkez arası kaç kilometre? 

Sarıkamış kayak merkezi Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunduğu için şehir merkezine biraz uzaktır. Sarıkamış kayak merkezinin Kars’a olan uzaklığı 60 kilometredir.

Sarıkamış Dağı rakımı kaçtır?

Sarıkamış Kayak merkezinin rakımı 2500 metredir.

Kars Havalimanı – Sarıkamış Kayak Merkezi arası kaç kilometre?

Kars Havalimanı ile Sarıkamış kayak merkezi arasında yaklaşık 57 kilometre mesafe bulunmaktadır.

Kars Otogarı – Sarıkamış Kayak Merkezi arası kaç kilometre?

Kars Şehir Terminali ile Sarıkamış kayak merkezi arası 65 kilometredir. Sarıkamış otogarı ile Sarıkamış Kayak merkezi arası 5 kilometredir.

Sarıkamış Tren Garı – Sarıkamış Kayak Merkezi arası kaç kilometre?

Sarıkamış tren garı ile Sarıkamış kayak merkezi arasında 6 kilometre mesafe bulunmaktadır.

 

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.